Фиеста 1.4 lpg прегрява

Започната от Цанко, 09 Юли 2024 17:35:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Цанко

Моля за помощ защото вече ми се изчерпиха идеите : Фиеста 1.4lpg 2010 г., започна да ври в разш. съд. Не върти антифриза през радиатора, смених термостат (беше здрав), капачката скоро сменях с разшир. съд, проверих водната помпа с гореща вода дали превърта и перките, от никъде не тече, маркучите не са корави и има парно, но въпреки, че не исках при тези симптоми, смених и гарнитурата на главата. Радиатора го надувах с уста и е видимо проходим.От разширителния съд не мирише на газ, евентуално ако вкарва през изпарителя. Преди малко я сглобих и я запалих и същата работа, горния маркуч на радиатора горещ, долния студен... 😤

ivchotr

Цитат на: Цанко в 09 Юли 2024 17:35:46... проверих водната помпа с гореща вода дали превърта ...

Би ли обяснил какво точно си правил с водната помпа?

Цанко

Цитат на: ivchotr в 09 Юли 2024 22:09:46Би ли обяснил какво точно си правил с водната помпа?
Проверих перките - като нови са, няма никакви луфтове и пуснах помпата във гореща вода след което пробвах да не превърта турбинката в оста

ivchotr

Щото щях да те питам дали си погледнал дали турбинката е с непокътнати ламели.

Хм. Честно казано, единствената нещо, което ми хрумва при това положение е, че или има запушване в някой от маркучите от/към радиатора или някое от нещата, които си сменял, макар и ново, не работи както трябва. Например капачката на разширителния съд. Защо не върнеш старата и не пробваш дали ще ври? Като преди това си се убедил, че маркучите от/към радиатора са проходими.

F Focus

Такива ядове съм брал с кола, на която никога не е сменяван антифриза с десетилетия, а само е доливана вода, че и варовита (!), та радиаторът и цялата ситема се беше задръстила с котлен камък-проблемът се реши със смяна на радиатора. И промивка с оцет на системата...
 Форд имат особеност да надянат вътрешен пръстен на едно от маркучлетата към разширителното казанче (забравих защо се слага)-напипва се лесно, ама, джаджата не знам възможно ли е да се извади за да се почисти, или се разкача маркучлето в двата му края за целта?