От коя бензиностанция да зареждам?

Започната от Pyrhel, 17 Септември 2011 11:59:58

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

ForeverFord

Ем само от  Лукойл зареждаме  и двете коли и сме доволни.Един път бяхме зареждали  старото фордче от другаде и се усети голяма разлика,изобщо не вървеше добре.Много се изтормози стария приятел тогава.
Легенди:(fe) "качи света на колела";
    Stop Walking,Keep Driving by (fe)

Bobi

Петрол са пуснали някаква прИмоция - 80.000 карти-8ст./л. отстъпка. Повече инфо : http://www.petrol.bg/bg/residential/promotional_videos/view/80-000-karti-8st-l-otstypka/6

BIGFORDFAN

Мдааа, днес ми я предложиха картата ако заредя за над 80 лв, но пък и ЕКО са пуснали едни готини аксесоари на GOOD YEAR и ще им стана абонат май...  (happy)

Backstage

По принцип зареждам само на Еко,само на една станция,и само от една колонка.Миналата седмица сипах кинитрон 100 и разлика усетих само в джоба...Иначе Марто и аз събирам точки яко...има една готина раничка на GOOD YEAR,сакове и още некви готини неща
Леле днеска видях колко струва раницата на колела 70 и нещо лв!?  ??? ??? а тази обикновената май беше към 30... ::)

scarper

За съжаление  нито нафтата ,нито бензина е еднакъв на бензиностанциите в България, а и лошото е,че не е качествен. Само като пример ще  посоча,че тъста ми живее в Норвегия и кара Нисан Примиера, която там му харчи около 8 извънградско. Миналото лято идва с колата си на гости в БГ и беше потресен от отвратителния бензин в България - минал е цяла Европа с разход 8/100 а в България разхода му с нашия бенц скочи на 13/100 :shock:  :shock:  :shock:.
Затова където  сте си набарал сносно гориво само там сипвайте. Аз след много тестове се убедих , че най качествен бензин има на Петрол и само от там зареждам вече повече от 10 години/ всеки експеримент с гориво от друго място ми е струвал доста нерви и проблеми/.
ПП.Не работя в Петрол и не искам да им правя реклама, но съм намерил за себе си приемливо качество и просто споделям.
Ford е кола за разбирачи и ценители. Карачите севозят на Гоуф.

escobar

Фиестата на 160 километра в час харчи 9/100 с още двама в колата, ако карам с норвежки бензин ще ми харчи 6/100 на 160 в час ли?

hotblooded

Цитат на: escobar в 25 Май 2012 14:31:17
Фиестата на 160 километра в час харчи 9/100 с още двама в колата, ако карам с норвежки бензин ще ми харчи 6/100 на 160 в час ли?
Зависи от къде е заредил. Има бензионостанции където оборота е слаб и горивото просто изветрява от стоене, има други които разчитат на доставчици, които веднъж вземат от една база, после от друга, а базата от къде е заредила, кой колко е откраднал и с какво е "кръщавал" да замаже гепаното - просто не е истина. Имал съм случай и с празен ЗиЛ-130 да ми "чука аванса" и то зареден с А-95! При условие че двигателя на тая кошница е за.... 76 октанов бенз...  Един ден пробвах да си измия ръцете от масло и смукнах половин литър от резервоара - ми той неще да мие масло бе... егаси бензинЯ...

scarper

Цитат на: hotblooded в 25 Май 2012 14:54:28
Зависи от къде е заредил. Има бензионостанции където оборота е слаб и горивото просто изветрява от стоене, има други които разчитат на доставчици, които веднъж вземат от една база, после от друга, а базата от къде е заредила, кой колко е откраднал и с какво е "кръщавал" да замаже гепаното - просто не е истина. Имал съм случай и с празен ЗиЛ-130 да ми "чука аванса" и то зареден с А-95! При условие че двигателя на тая кошница е за.... 76 октанов бенз...  Един ден пробвах да си измия ръцете от масло и смукнах половин литър от резервоара - ми той неще да мие масло бе... егаси бензинЯ...
Ей това е истината за бензина в България за съжаление.
Ford е кола за разбирачи и ценители. Карачите севозят на Гоуф.

TourneoRS

Чудех се къде да постна , дано съм уцелил .
Наскоро заредих газ в бензиностанция Петрол на входа на Димитровград . Имам карта за отстъпка /80 години петрол или нещо такова / когато речих да я дам продавачката направо ме скастри , ние сме Франчайз ... тия карти тука не вървят .  ???  Какво значение има , не трябва ли да е валидна във всички бензиностанции на Петрол ? На други места с други фирми не съм имал проблеми ...
IVECO -  с него не се ходи надалеко .

moni74

----------------------------

TourneoRS

Аз на Лук ойл по принцип не зареждам , там винаги ми е на карък нещо ама абсолютно винаги  (rofl) . На Еко и Шел съм зареждал и не съм имал проблеми , само в тази бензиностанция ми отказаха . Но ми е все тая , в момента си зареждам дизел на 2.40 лв с фактура  ;D . да си вземат жълтите стотинки от отстъпката и да си купят вафли .

TourneoRS

Май и с Петрол нямам късмет . Тази вечер ми заредиха в 46 литрова бутилка - 45.9 литра газ  (facepalm). При условие че имам пробег 225 км на заредени 40 литра от последното зареждане  (batter). Това ми се случва за пръв път за толкова години каране на газ .Май ще си купя пак дизел . (race)

whaaazp

Не знам спрямо пробега ти и т.н...   Но редовно ми зареждат по 42/44 литра при бутилка 39 литра, Независимо от веригата.  :'((rofl)
Питал съм няколко пъти, къде нали се събраха, ама то било маркучи - система, аааа чак до дюзите  :-X можело да се напълни   (rofl)

rosen700

За сега зареждам от OMV в България, в чужбина карах с Шел колата върви добре поне за сега, но ме посъветваха да сипвам около процент и половина масло за двутактови двигатели в дизела...........?!
С тази кола съм се заклел да съм шофьор, не монтьор......и така ще бъде!

Bobi

Обсъждано е много а всякакви добавки в горивото, даже доста от нас са пробвали какви ли не. Ефектът им беше по-скоро негативен, отколкото позитивен.

rosen700

Цитат на: Bobi в 29 Декември 2013 00:55:29
Обсъждано е много а всякакви добавки в горивото, даже доста от нас са пробвали какви ли не. Ефектът им беше по-скоро негативен, отколкото позитивен.

Това го виждам всеки ден на магистралата между Девня и Варна............видях коли, дизел които пушат като парен локомотив...........слава богу до сега в огледалото пушек не съм видял. А идеята да се слага масло за двутактови двигатели идва от твърденията, че нашето  дизелово гориво е с намалени смазочни свойства в името на достигане на някакви си там стандарти..............

Alexi

то не само нашето гориво е така а в целия ЕС .. колата си е предвидена за него

Dmitarcho

Като тръгвах за Добрич заредих на Шел, обикновената нафта, занулих си показателите и гаЗ :) 300 км., средна скорост 80 км/ч, среден разход 5.6 л/100 км. Това по Борд. На връщане заредих на ЛукОйл същото разстояние, средната скорост беше 75км/ч, разхора 6л/100км. пак по борд ... Имах подозрения някакви, че на Шел нафтата по я тачи Монди ... но досега все забравях да "засека". И в двете посоко си имаше мъгла през половината път.
Ръца Пръца

Bobi

Според мен това засичане не е много точно. Наклонът на пътя също играе роля. Пример: на АМ "Тракия" винаги в посока Пловдив - София разходът е по-висок, отколкото в другата посока.

Dmitarcho

A ... аз просто споделям, не ги взимам на сериозно тея показатели по Бк на 100 % ;) Нали Шел се хвалеха, че горивата са им "пестеливи" ;) На отиване карах по-спокойно - около 100-те и ми даде средна скорост 80, на връщане карах предимно 120 км/ч , а по борд ми даде средна скорост 75 ;) Шантава работа :) Трафика беше сравнително спокоен и в двете посоки ;)
С две думи, аз лично предпочитам Шел пред ЛукОйл, независимо от последните ми впечатления ;)
Ръца Пръца

rosen700

Сложих около литър двутактово масло в резервоара...........какъв е ефекта предстои да видим ;D

Dmitarcho

Не е ли много ?!? Щом няма проблеми моторя ... не слагай "глупости" ;)
Ръца Пръца

rosen700

Цитат на: dmitarcho в 31 Декември 2013 10:55:04
Не е ли много ?!? Щом няма проблеми моторя ... не слагай "глупости" ;)

Едва ли би попречило, не забравяй че мотора ми е старичък - 17 годишен.............тогава горивата бяха други..........ефекта за сега е че мотора стана малко по-тих.

escobar

TourneoRS

Цитат на: TourneoRS в 28 Декември 2013 22:47:21
Май и с Петрол нямам късмет ........

Тука трябва да им измия лицето на тази бензиностанция , изминах 100 тина км повече от нормалното . Което и отговаря на количеството заредена газ . Но все пак не мога да си го обясня по какъв начин ми напълниха бутилката . Тя не беше празна , а заредиха още 100 % от обема и , освен да е по- голяма от написаното на табелката което малко ме съмнява .

Alexi

всяка газова бутилка е по голяма от написаното на етикета ,коментирано е .. не ти работи клапана на 85% ,не я пълни така особено лятото

hotblooded

Цитат на: Alexi в 04 Януари 2014 10:11:12
всяка газова бутилка е по голяма от написаното на етикета ,коментирано е .. не ти работи клапана на 85% ,не я пълни така особено лятото
И е случил на газаджийница с як и неизносен компресор .... Щото се случва след като зареждаш някъде с нормален компресор, а на следващата газаджийница компресора е на умирачка и спре да тъпче рано-рано се радваш - "брей, колко малко ми е изгорила колата", и после като се върнеш на първата извода "ибаси взела е много да гори"......

Alexi

мда ,на колко бара е помпата има известно значение но не е особено съществено ( обикновено е между 8 и 12) тъй като газта е втечнена ,а течностите слабо променят обема си с повишаване на налягането .. налягането влияе основно на скоростта с която протича зареждането .. доста по съществен за разхода е състава на газта какъв е но там са много мътни нещата и е на късмет
Цитат на: escobar в 03 Януари 2014 19:57:23
http://novanews.bg/news/view/2014/01/02/65300/експеримент-дизел-от-седем-бензиностанции-кристализира-само-при-минус-13/?utm_source=index&utm_medium=link&utm_campaign=accent

"Експеримент" на Нова за дизеловите горива.
обезпокоителен тест ,май ще слагам алпин дизел като захладнее да ми е мирна главата ..

moni74

Съотношението пропaн-бутaн никогa не е тaковa, кaквото трябвa.

----------------------------

hotblooded

Алпин (или както му казват сега) - през 2006 ни замързна нафтата (стана на грес) и в двете коли, все пак бяхме заредили от франчаизно ОМВ, а не от "оригинално"...

Монка, номера не в съотношението пропан-бутан (то не влияе на работата на двигателя, а само на пробега с едно зареждане и пак е относително).... номера е какво още освен пропан и бутан има, а вЕрвай има много много нещица дето не трябва да ги има - бях описал мисля че в друга тема или по-назад в тази какво се прави с газовите фракции (не само при нас)