Mondeo MK4 - Александър Божинов

Започната от AlexanderBozhinov, 27 Август 2014 08:21:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Dmitarcho

Ръца Пръца


m_focus

вие сте луди бре да снимате при такава скорост, нямате ли инстинкт за самосъхранение, демек "страх"  ^-^
карай форд и бъди горд :)

Alexi

 8)


оспамихме темата на човека

m_focus

Цитат на: Alexi в 05 Декември 2015 19:07:24
8)


оспамихме темата на човека
Аз толкоз дигам с макса като включана втора  (rofl)
Ако искате може да махнете спамаджийството :)
карай форд и бъди горд :)

TourneoRS

Сега очакваме някой със  ST да постне 260++ :D . Що не отворите нова тема, колко ми вдига кошарата , ама без мнения от сорта Вий аморално ненормални ли сте да карате така ? Щото всеки е опитвал гъдела ди види колко го вдига  (rofl)
IVECO -  с него не се ходи надалеко .

AlexanderBozhinov

Ейй развалихте ми 8-ците.аз тях исках да покажа .Весел Никулден на всички празнуващи.

AlexanderBozhinov

#36
Малко Витоша,защото скуката е голяма :))  И един бърз и тъп въпрос :) Как мога да си намеря буквата Е , защото в момента е MondFeo ,не знам как е станало,ама е било отдавна и чак сега започна да ме дразни доста :)


Ilian Petrov

Ами аз не знам за буквата, нека другите да кажат.
Мондеото си е страхотна лимузина!   (notworthy)

AlexanderBozhinov

Днес реших да се разходим с жената и детето до Етрополски манастир и до водопада :) Само ,че въобще не ми дойде на ум ,че пътят до манастира ще е мамата си трака .Стабилно нависоко,стабилно много сняг и доста лед .Кактони да е с мондьо не се изложихме ,но на няколко пъти си представях как оставам на пътя и слушам мрънкането на жената ,че съм безотговорен .В крайна сметка детето бе най-щастливо ,което е най-важното :)

V.Buzev

Буква Е
Това е на първо търсено :). Може да ги питаш за размер. Иначе в МП със сигурност имат надписа да се продава.


Mondeicho

Колата радва и моята е нисичка, но засега се справя добре през зимата...
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

AlexanderBozhinov



Ново коте в семейството (служебно) . Уникална колица , 1.2 tsi 75 кончета , 2016г. Супер пъргава осичка .Само старт/стоп ме дразни :)
Мондеото е друга кола .Тя е просто като самолет вътре . Дълго време карах едно А4 2007 .Вътре е ебати кошнила в сравнение с мондеото .Като пространство вътре е като във фокуса .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mondeicho

Мондеото го сравнявай с А6,  доколкото А4 е в по ниския сегмент и е нормално да е по тесничко...
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

AlexanderBozhinov



Отдавна се каних да си направя още един ключ и ето , че времето дойде . Жалко , че нещта станаха по сложния начин - малката ми принцеса хвърли ключовете и на жена ми телефона  в река Янтра.От радост размаха ръце и всичко изчезна за секунди .


Ето Ви една сутришна - меко казано студ :) Но се спи перфектно :)))


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mondeicho

Ти направи ли си втори ключ и как ако да?
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

AlexanderBozhinov

Проблема е , че се оказах без ключ . Имах само един и той изчезна . Последва пътна помощ с приятел и на майстор в Стара Загора , в Ямбол никой ме се нае да ми прави ключ без наличен такъв . Старозагореца се оказа машина - за 4 часа ми направи два ключа .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mondeicho

Браво на човека, явно си е разбирал от работата. А откъде взехте информация за кодирането на чипа?
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

AlexanderBozhinov

От много време не съм писал . Преди 5 години със съпругата ми решихме да се приберем на село ( гр. Ямбол ) . Достатъчно много време инвестирахме в София , но сами с дете не ни беше лесно и трудно , но за добро се решихме на тази стъпка .
Мондеото все още е в семейството ( кара се рядко , по-често го давам на баща ми , който все още кара Фокус-а ) .
През тези 5 години смених доста коли ( служебни да подчертая :) )
Първо бях с Рено Клио 4  дизел 75 к.с - > перфектна кола , но за служебна . Купето имах чувстово ,че се огъваше .Всичко вътре е ужасна твърда пласмаса. Седалките бяха удобни . Отзад нямаше достатъчно място .
След това Хюндай и20 -дизел 75 к.с ако не се лъжа . Перфектен автомобил , наистина имаше коренна разлика в сравнение с реното. Плюса е доста екстри в базовите модели .
BMW 218i - бензин 150 к.с - това карах за период от 1г. , докато имах нещастието да съм управител на филиал в ЛИДЛ ( голяма грешка ) . - всичко е уникално по този автомобил , много ми допадна .
След това Ford fiestа 1.0 екобууст 100 к.с мисля  - > перфектната калинка , адски пъргава и здрава . Малко самолетче .
В момента карам Clio 5 1.0 турбо бензин ,100 к.с.  - > не е толкова пъргава като фордчето , само че има много екстри , което ми харесва . Bluetooth радиото е перфектно , в сравнение с това на форд-а .  И фаровете светят много добре :) Пластмасата е евтенийка , но няма какво друго да се очаква .

Истината е ,че Мондеото е най-здравата кола , която съм карал . Невероятна возия , нормални цени на консумативи . Наистина един народен автомобил , на който не се налага да му ставаш роб .

Съпругата ми е с Honda Jazz 1.4 автомат  бензин  2007 г. , ако не се лъжа или края на 2006 г. На истински 90к . Перфектният автомобил за градско. Харчи разумно , доста е здрав ( малко го гони ръждичката )  . Вътре е изключително голяма и удобна . Перфектната женска количка .

ivchotr

Значи вече сте столичани в по-малко (tooth)

AlexanderBozhinov

#49
Здравейте ,
Последно време карах Рено Клио 5 ( служебно ) , но дойде време да се разделим . И отново трябваше да търсим семейна кола , защото Мондеото го подарих на баща ми. И до ден днешен върви като самолет , има леки проблеми с вървежа на газ , но са остранени . Мондеото е 2008 г. ,вече е на 160 хил.км .
Започнахме със съпругата да разглеждаме нещо , което по габарити се доближава до Мондео , по-важното бе вътрешното пространство да е толкова голямо и се започна голямото лутане .В момента цените са УАУ.  Покарах BMW 530 xdrive  комби 2016 г. Уникална кола , но беше на 350 к. уж... ,гледахме шкоди октавии и супърби около тези години , отново бяха (покарани малко ) . И тъй като времето ни натискаше , а нямаше как да сме без голям семеен автомобил установих ,че е по-добре да търся автомобил от мои познати ... и така на шега си намерих Мондео Мк4 1.8 TDCI 125 коня ( отново ) 2008 г. хетчбек (старото мондео беше седан ) купувано от Мото Пфое новичко през 2008 г. и вече на 240 к. км.  , интересен цвят ( снимки ще кача по-късно , тук отбелязвам ,че му навъртях 2к км. , но все още не съм го снимал ) .. Има доста забележки по боята , но в момента не са ми на дневен ред .
Спазарих го за смешна сума ,защото сме познати и знаех ,че маховици и съединители са за смяна , смених и ангренажен ремък , ролки , задни дискове и накладки ... масла,антифриз ...общо взето я стегнах както трябва . Като цяло реших ,че е по-добре да скоча на автомобил , който познавам и знам ,че е на реални км . ,отколкото да набивам толкова много пари във автомобил , който уж е по-нов , но е много по-експлоатиран . Отделно поддръжката на това БМВ и на шкодите беше съвсем друга цифра . И със съпругата решихме ,че по-добре да вземем това ,защото сме на "зор" за автомобил и ще си продължаваме да търсим нещо по-така (ако изскочи ) .
През цялото време смятах ,че тези 125 коня ще са малко за това купе  ,но съм изключително впечатлен от това TdCi .Двигателят е пъргав ,дърпа както трябва . До 160 ускорява нормално .Навъртях му набързо 2к км. , като разхода извънградско при спазване на ограниченията долу-горе ( магистрала 140 , извънградско карам със 100 ) ми е 5.5-6 ( климатици,2 възрастни , 2 деца и много багаж ) .
Градско като го засичам си прави 8-8.5 .

На баща ми  мондеото Мк4 бензин 145 коня е доста по-мудно .



ivchotr

Ми нормално. Дизелът е с почти два пъти по-голям въртящ момент. Хайде, честито!

Alexi

на този мотор 1.8 точно около 250к почват проблемите ,дано теб да те подминат де .. ЕГР ( по спомен 800-900 лв ,не се ремонтира без него не работи добре ) ,дюзите почват да се обаждат ( пиезо на Сименс - пръчката е голяма ) ,клапан на турбото .. останалите неща съединител маховик вече си ги сменил ( не че са малка сума )

AlexanderBozhinov

Цитат на: Alexi в 11 Август 2022 16:53:56на този мотор 1.8 точно около 250к почват проблемите ,дано теб да те подминат де .. ЕГР ( по спомен 800-900 лв ,не се ремонтира без него не работи добре ) ,дюзите почват да се обаждат ( пиезо на Сименс - пръчката е голяма ) ,клапан на турбото .. останалите неща съединител маховик вече си ги сменил ( не че са малка сума )

Божа работа :) Като се развали , ще я правим . Нямам сили да ги мисля колите. Аз съм на принципа , че те трябва да ми служат , а не аз на тях.