Още един не-форд, Тойота Приус

Започната от Pyrhel, 06 Април 2017 23:58:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

saggy

От любопитство да попитам - толкова ли е надежден приусът, няма ли никакви ремонти по него? Като поддръжка какво трябва за хибридната кола?


Pyrhel

Не в частност Приус, а хибридите на Тойота - нямат консумативи като на конвенционалните автомобили - дискове, накладки, ремъци, ролки, съединител, ангренажи и пр. Смяна на масло с всички филтри (+ активен въглен за купето) излиза между 70 и 80 лева. Остана окачването, което е доста здраво и просто като на стар автомобил. Няма нищо особено като поддръжка, а ако собственикът иска да се грижи за батерията - не трябва да я остава да ври на слънцето лятото. За мен това е най-големият недостатък - че го мисля да е някъде на сянка.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Alexi

те за това масово бели ги купуват ,това важи и за новите пълни електрици хем и климатика по малко се мъчи лятото

Pyrhel

В предния пост стана въпрос за цена на обслужването. Уикенда смених масло + маслен филтър - 57 лева. Въздушен и на купето нямаха налични и ще отида утре ги взема - 6.50 въздушния, 7.00 за купето с активен въглен. Изключително евтина кола за гледане ^-^

Смених и нещо скъпо - две биалетки по 17 лева (tooth), че напролет с летните гуми ги видях със сцепени маншони и малко след това затропаха.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Alexi

наистина евтиния ,за Пежото цели 100 лв се изръсих за масло и всички филтри  :D

ivchotr

Пърхел май много не му придиря на маслото :D

Alexi

това са цените на масло ,моето и то е 50тина лв 5л туба - Total Quartz Ineo ESC 5w30 ,точно за моя мотор

Жоро Петков

Тоя филтър въздушен за 5лв... има една приказка - за 5 пари петел, за 5 пари пее.
Не се заяждам сигурен съм, че за всички коли има доста евтини филтри, но реално умно решение ли е това?

ivchotr

Пърхел има начин да си намира консумативите на по-тънки цени, което не ги прави по-малко истински.

Pyrhel

#159
Убеден съм, че няма кой да се засегне от въпроси (fri)
Иначе всеки си преценява - за мен умното решение е свеждането на разходите по колата до минимум без да се прави компромис с надежността или ресурса. Затова и сменям масло в скорости, а не карам с lifetime по предписание на производителя, на двигателя на 10к км и пр.

Цитат на: ivchotr в 17 Ноември 2021 21:25:31
Пърхел май много не му придиря на маслото :D
Моя Приус масло не харчи, за разлика от болшинството му братя, явно не е чак толкова зле (tooth)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.