Фиеста не пали на студено

Започната от toto, 11 Февруари 2019 13:19:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

toto

Здравейте,
имам фиеста МК4 и не иска да пали на студено. Двигател 1,25 зетек 75 к.с.
На газ работи перфектно , но на бензин не иска. Дали са дюзи? Дайте акъл моля.


ivchotr

Гледай сега. На студено палят само Фокусите. Те и заради това са кръстени така (rofl) (rofl) (rofl)

Иначе не стана ясно на газ пали ли когато е студено? И ако запали някак си, примерно на газ, след като загрее пали ли лесно на бензин? И въобще работи ли добре на бензин когато е загряла?

Alexi

зимата палиш печката  и това е ..

toto

Когато я запалиш на газ работи нормално. Когато я запалиш както си трябва на бензин гасне и се мъчи. А ако е под нулата изобщо не пали? Вероятно дюзи? Не знам не съм специалист.

ivchotr

Колко бензин има в резервоара? Кога за последно е сипван? Пробвал ли си да сложиш добавка за бензинови инжекциони?

Alexi


ivchotr


Ozzie

след месец идва пролетта....  (tooth)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

toto

Бензин има колкото щеш, а добавки не съм слагал.

ivchotr

Провери с какво налягане стига до двигателя.
Ако има вода в бензина, когато е много студено има вероятност да замръзва някъде по тръбата и затова да не ще да пали. На дъното в цистерните на бензиностанциите по принцип има водна възглавница и ако си случил да наливаш бензин, когато цистерната е била почти празна, е възможно да са ти бутнали и вода. Тя пада най-долу в резервоара и съответно помпата засмуква първо нея. А двигателите ни засега не могат да бачкат с вода. Не казвам, че това ти е проблемът, но е възможност. Не е като да не се е случвало и друг път.