"Много като тебе вече плакаха"

Започната от B.Stoilov, 11 Април 2016 14:17:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

B.Stoilov



ForeverFord

Легенди:(fe) "качи света на колела";
    Stop Walking,Keep Driving by (fe)


Septerra

По-рано днес си говорих с ПР-ката на марката и най-вероятно това е или кола за клиент, или за друга държава и минава тук транзитно. Тестова кола МП ще има през лятото. :)


gsto

За клиент е...и даже знам за кой...

жалко, че не е за мен :)


B.Stoilov

@gsto  клиентът да не е около 22 годишен?


gsto



Vanko

Надявам се да е за един мъж, дето е и рали пилот.


opex

Не може ли поне само да го видим на живо? /хлип
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique


gsto

#8
Мое мнение...това е най-яката колата, която може да се купи до 100 бона - за кеф.
Иначе за практичност, проходимост, престиж и т.н. има други коли, но това е съвсем различна "играчка".

Ако спечеля някога от тотото :) ще си взема един RS да ходя на работа с него и да си правя кеф по планинските пътчета, един ML за дълги преходи и един Amarok - да си ходя за риба :)

Ех...мечти  :D

ЕДИТ:
Пуснах и отделна такава тема: ЦЪК.


Septerra

Колата заминава за откриване на шоурум в Грузия, не е за български клиент. ;)


gsto

Цитат на: Septerra в 15 Април 2016 12:12:25
Колата заминава за откриване на шоурум в Грузия, не е за български клиент. ;)

Аз знам за поръчана такава...но може би не е тази...


Septerra

Поръчани има няколко, но най-рано юни ще започнат да пристигат. :)


Vanko



Pyrhel

Знаете ли кое е най-смешното за мен... А45 AMG е по-евтина! (rofl) Автоматиче, 4х4, по-мощен мотор, същия въртящ момент... И е Мерцедес. Тоз Форд да казвам ли къде могат да си го бутнат :) А, да, и е по-бърза от Форда. И "малко" по-красива за мен от онова пластмасово нещо, но това вече е лично мнение:





Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


hotblooded

Вярно е,  A45 AMG започва от 77 060 лв без ДДС или 92500 лв с ДДС....  280 kW 475 Nm  и 4,2сек 0-100...


Alexi

ако се предлага и N1 ще ме съблазнят :)


Pyrhel

Последните М5 масово са N1 регистрирани, ти за тия кофи :D
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


V.Buzev

Цитат на: Pyrhel в 20 Април 2016 13:57:13
Последните М5 масово са N1 регистрирани, ти за тия кофи :D

Баси, това сериозно ли си го написал ??? Не е истина просто ако е така (rofl)


jo_jo

Официалните представители масово предлагат N1, стига да не е седан.


Pyrhel

Напълно сериозно, нямаш си идея какви коли се регистрират като N1, защото данъкът е на полезен товар, 20 лева на тон, те като носят 400 кила... 8-9 лева данък за 600 коня кола на възраст 2 години, добре ли е :D

От джипките сигурно само Нивата не е N1 - от Дъстъри до X5 и X6, ML, GL, GLS... И евала де, трябва да се намират начини да се избяга от тоя абсурд с "колкото по-нова и екологична кола, толкова по-висок данък".
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


V.Buzev

Ми да де ама малко тъпо аз със 130 умрели катъра да плащам едни 160 лв. данък или пък меганът ми на газ който има 0 вредни емисии 96 лв. данък и то защото направи 14 години.
А тия дет карат въпросните X5 и X6, ML, GL, GLS... едва ли ще ги сбърка точно данъка ми се струва!


gsto

Цитат на: V.Buzev в 20 Април 2016 16:43:48
Ми да де ама малко тъпо аз със 130 умрели катъра да плащам едни 160 лв. данък или пък меганът ми на газ който има 0 вредни емисии 96 лв. данък и то защото направи 14 години.
А тия дет карат въпросните X5 и X6, ML, GL, GLS... едва ли ще ги сбърка точно данъка ми се струва!

Не стига, че си плащаме данъците, ами и тия с Х5-ците после ги крадат тия пари от държавата...обществена поръчка, това, онова.
Т.е. двойна прее.вка.


Pyrhel

Напълно те подкрепям. Тъпо е и това със 100те коня, в Русия прагът е 150 к.с. (доста по-смислено), затова там мк5 мондеото (което между другото е около 30 хил лв титаниумче) масово е с 2.5 бензин на Мазда, който с А95 е на около 170 к.с., а там го мерят на А92 и прави 149. Тъпо е и да си вземеш чисто нова кола, която е Евро 6, с 1000 еко глупости, накачени по нея и да плащаш като поп. Аз нямам против да плащам висок данък, ако се определя по не толкова малоумни критерии и новите и чисти автомобили да са доста облекчени, а не колкото по-гадна, мизерна и цапаща кола да имаш, толкова по-малко да плащаш. Затова горе казах, че трябва да се търси вариант, след като правилата са отживелица, не че не е цигания N1 на Бентли, което така или иначе няма средния колан на задната седалка :)

А това за краденето кой е виновен - тоя дето яде баницата ли? Докато обществените поръчки се правят така, че Мото Пфое да си продават фокусите и волвата на следствената служба, НАР - Нивите на горското и т.н. няма да се оправят нещата. Всеки гледа другия и казва "като тоя може да краде, аз ли съм по-тъп, че да не го правя". Психология на масата хора, отдавна е писано и доказано какво се случва при определени ситуации, проблемът е, че от всеки ущърб на нормалния гражданин, някои имат изгода. Същото е и с мангалопроблема и наливането на пари в БГ, за да си я държим тая паплач.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


Батьо

е те богаташите  са свикнали да са стиснати ддс връщат .....данъка  са като колата е с мошнос 250 са си 800 лв чиста печалба кой ти ги дава дори да караш кола за 90000лева като си връщаш 20000 ддс  честито на другите за поне съм с маък данък ако карах кош на 10 години и да плащам 150 лв е малумно  зтава и гледам мондеота 2002-2003 за по ново1-2 г дори да имах пари  не бих взел


Alexi

между 5 и 14г няма разлика в данъка нали знаеш .. над 14 вече пада ,но малко .. ако е бил 150 няма да стане 30 :) а тия 150 лв на година ще са ти последния разход ако вземеш 2002г тдци повярвай ми :)


Septerra

В България, доколкото аз знам, данъкът МПС играе и малко ролята на данък собственост. Демек, имаш повече пари, купуваш по-скъпа кола, плащаш по-висок данък. Като с апартаментите - имаш 100 квадрата, плащаш Х цена, имаш 50 квадрата, плащаш Х/2 цена (условно). Екологичната част в този данък е много малка.


Ilian Petrov

#26
Днес като бях в МП Младост за смяна на тампона, в шоурума е изложен този красавец, без цена стои:





Иска ми се да напиша, че Ви представям новата ми кола... мечтиииии  :))


Pyrhel

1.5 бенз 183 коня, 45к, Фокус (rofl)
Да не си посмял да смениш твоя с тая циганска колиба :)) Червени апарати, капаци, пластмаски - като за сливенски курифей на тунинга е :))
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


Ilian Petrov



envo

Бе ти ми го дай пък ако ще и розов да е :-D

Sent from my C6603 using Tapatalk

Focus MK2.5 1.6TDCi 109к.с.


gsto

Red and Black edition e  това и може да се поръча на много добра цена с мн добро оборудване.
Има е червен с черен покрив - той изглежда по-добре.
Иначе...не знам кой ги измисля тия комбинации. В UK има zetec s с хубаво оборудване, добавки и 17 цола джанти, а тук само боклуци и дори да купиш титаниум  x, пак няма да получиш нещата от UK-ския титаниум x или зетека.


Mondeicho

Ние в бг за всичко сме прекарани-познат си купи Сандеро, оказа се че за същата цена в Румъния ще получи екстри, които изобщо не се предлагат у нас (rofl)
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.