Софтуерно активиране на круиз контрол на Фокус MK 2.5

Започната от air_pesh, 22 Юли 2017 08:57:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

air_pesh

Здравейте!
Има ли колега в района на Южното Черноморие, Сливен, Ямбол, Велико Търново или Габрово, който да има подходящия кабел, познания и желание за софтуерна активация на Фокус мк 2.5?
Миналата седмица си сложих бутони, купих си и elm327 от програматор.бг, модифицирах го, но elmconfig не иска да му окаже константен битрейт... Платката в буксата не беше същата, като тези в описанията по форумите и за това си мисля, че просто съм попаднал на нов китайски клонинг, който не поддържа константна скорост. Тръгнах да си търся нов кабел от ebay или aliexpress, но първо - няма гаранция, че този път ще улуча правилния, второ - не ми се чака 10-20, че и повече дни за доставката.
В момента съм по Южното Черноморие и се прибирам към Централна България в неделя.
Много ще се радвам ако някой има възможност и желание да помогне.
Поздрави!
0878621315


air_pesh

Здравейте отново :)
След като никой не се отзова на молбата ми за помощ, си поръчах готов кабел с FTDI чип, щракалка и работещ на 500к от ebay.co.uk за 21 паунда и се справих сам.
Пиша, за да информирам следващите, които ще се сблъскат с моите проблеми, че темите, в които е описано как става това НЕ СА СЪВСЕМ АКТУАЛНИ или ВАЛИДНИ за всички версии на софтуера на FF2,5, специално за активацията в PCM-а! По-новите версии не позволяват директно писане в PCM-а (write to PCM), а трябва първо да се прочете и запази оригиналния файл на автомобила, да се направи промяната в конфигурацията, да се зареди запазения файл и да се презапише целия в паметта на PCM-а. Мъчих се 2 часа, докато разбера защо не ми се получава по всички начини, които намерих в нашия, руския и английския форуми :)
Освен това кабела, от programator.bg, за който колега беше писал в една от темите, че става, вече НЕ СТАВА, тъй като е нова версия и платката и чипа вътре са различни!
Това е от мен!
Ако някой има нужда от помощ, съм готов да се отзова. Ще си напиша телефона в профила за по-лесен достъп до мен.
Поздрави.
0878621315

V.Buzev

Браво, че си се справил сам и похвала че си дописал в темата и правилното решение на казуса. Малко хора правят така. Обикновено отварят тема за въпрос/проблем и я оставят незавършена с неясен изход. Драсни си телефона и в темата за указателя на Ford BG :).

Lokoto

Здравейте,

А аз си купих ELS27 от Алито. Чудесно работи и няма нужда от щракалка. Той също е с FTDI чип. Докарва стабилна скорост до 2-3 Mbps. Проблемът с който се сблъсках бе, че драйверите, които идваха с диска бяха много стари и не ставаха за Win10. Но от сайта на FTDI свалих оригиналния драйвер и всичко заспа! 
Вярно е, че е клонинг на руския ELS27, но скоростта на запис е достатъчно висока, за да ми свърши работа.
Във ffclub.ru заклеймяват тези клонинги, но това е бизнес въпрос, още повече, че изтъкват софтуерен проблем. А такъв няма! Просто драйверите от диска са стари!
Дано съм Ви помогнал!

V.Buzev

Аз имам такъв ELM327 с ЦК ключето, но до сега съм го ползваш веднъж да си прочета каква грешка е записала колата (беше за липсващ EGR) И не можах да я изтрия :(.
ползвам го в комбинация с ForScan. За какво служи това ключе, че изобщо не съм се интересувал от това? Мисля че се пробвах да го превключвам ама нищо по различно не видях като модули!

Pyrhel

Превключва между Hi/Low speed CAN. Няма да видиш различни модули между двете скорости, използват се за различни неща.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

sinnerman

#6
Огромни благодарности на колегата air_pesh. Благодарение на знанията и уменията му, както и на иновативните му идеи, имам круиз контрол на фокуса.[attach=1] Оказа се че няма окабеляване от модула до волана. Хрумна му да пробваме да включим бутоните в пиновете на буксата където липсваха кабелите. И се оказа че ги разпознава. Окабелихме до буксата на волана. Монтаж на бутоните и програмиране. Темпоматът работи безотказно.

air_pesh

Цитат на: sinnerman в 19 Октомври 2017 20:42:24
Огромни благодарности на колегата air_pesh. Благодарение на знанията и уменията му, както и на иновативните му идеи, имам круиз контрол на фокуса.[attach=1] Оказа се че няма окабеляване от модула до волана. Хрумна му да пробваме да включим бутоните в пиновете на буксата където липсваха кабелите. И се оказа че ги разпознава. Окабелихме до буксата на волана. Монтаж на бутоните и програмиране. Темпоматът работи безотказно.

Благодаря за хубавите думи! Радвам се, че успях да помогна и идването до Севлиево не беше напразно.
Успех!
0878621315