Ford Tourneo - грешка P20CD

Започната от azspeedy, 16 Юли 2017 14:29:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

azspeedy

Колеги проблем
Колата е форд торнео конект 2012, 1.8 tdci 110 к.с. Дава код за грешка P20CD, описанието на грешката е -
"допълнителна обработка на отработените газове-горивен инжектор А
ниски показания на веригата"
Така и не намерих инфо за какво всъщност става дума. Подозирам че е виновна дюзата за ДПФ-а но не съм сигурен. Най лошото е че по-време на движение колата влиза в авариен режим и не върви. А на нанагорнищата пуши като за световно. Влизането в авариен режим го прави когато си поиска и за колкото време си иска. Ако някой знае за какво става дума много бих се радвал на малко информационна помощ.


Красимир Вълов

Здравейте,
Аз имам Куга, 2.0 Tdci, 163кс. При мен грешката е температура на впръскване в ДПФ е ниска.  В Интернет видях,  че дават проблема идва от един инжектор с помпа който впръсква гориво в ДПФ за самопочистване. Това се появи от скоро. Няколко дни след тази грешка ми светна и оранжевата лампа на таблото, проблем с двигателя. Проверих грешките и на ODBII показва, че ми се запушва ДПФ. Нулирах грешките и купих добавка на Redex за почистване на ДПФ. След няколко дни оранжевата лампа на таблото израсна, но мисля че ако се появи отново грешката с инжектора трябва да се смени,  защото ако не работи, не се самопочиства ДПФ филтъра и  той започва да се задръства.