Среща за рекорд на гинес

Започната от gsto, 20 Април 2016 15:13:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

kaloqn

В 7.50 вече имаше доста автомобили на тангентата.
Предполагам, че са се събрали достатъчно за да успеят с Гинес.



Dmitarcho

Из фейса четох, че на някакви тонколони ЗА СЕГА има преброени 1800 форда :) :) Явно ще го издухат с много рекорда :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Ръца Пръца

opex

Много форд много нещо :) рекорда е паднал с много
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique

x3mer

Като цяло счупихме рекорда за най дълго задръстване с Форд , и като цяло слаба организация

sinnerman


VENTCI

Със сигурност е било гот - ако не ми се беше отменило преди седмица идването в София щях да участвам.

Dmitarcho

Дали им е било гот на хората, които не са преброени, а са чакали и те цял ден под слънцето, а ? Българщуна. За мен това е голяма излагация. Над 1000 коли...само дето са били път от на майната си :( Тъжна история

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Ръца Пръца

opex

#37
Да, и тук ще ти напиша, както и във фейса, за да е по-прегледно: не са виновни от МП, че не са преброили колите, а хората от Гинес.
Да, знам, разбирам и сигурно адски много боли, когато на толкова хора им се иска да бъде виновно МП за това, но за съжаление не е, но какво да се прави c'est la vie :(

Ето защо. Вече ти разказах, че имаше пункт, на който на всеки минал през него се дава номер. Без значение (1)дали е вече регистриран и си носи всичко, (2)дали е вече регистриран и нищо не е разпечатал или (3)не се е регистрирал.
Минеш ли тоя пункт ти вече имаш лист с номер, т.е. си регистриран. Продължаваш с колата цъкър-цъкър след него до последните коли, спираш и гасиш. Като дойде време всички палят и се изнизват в колона докато хората от Гинес броят/отчитат/ etc ... колите/участниците/etc... :) Сега пак ли ще твърдиш, че МП са виновни, че не са преброени тия коли :D

едит: Ето, че дадоха отговор: изискването е колоната да бъде непрекъсната с разстояние м-у колите не-повече от две коли. Имало е разкъсвания и за това е отчетена явно най-дългата 'непрекъсната' колона т.е. отговаряща на изискването.
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique

ivchotr

На мен на пункта за регистрация ми дадоха номер 2769. Изрично питаха дали съм вече регистриран. Ако бях, нямаше да ми дадат друг номер. Доколкото схванах, преброяването ще се сверява с данните от компютъра на МП. Щото на пункта за регистрация ми записаха всички данни, а на сертификата ги няма, разбираемо. Коли имаше адски много. Нищо чудно да са били над 5000. Не знам къде точно съм бил в навалицата, може би някъде по средата. На връщане минах в обратното платно и към 13.00 ч. лявата колона все още не мърдаше, изчаквайки да се изниже дясната. А пред пункта за регистрация още се редяха коли. Във Вести.бг, струва ми се, пуснаха новина преди час-два, че са изброени 1500+ коли, при 829 от първия подобен рекорд в САЩ преди няколко години. Нали се сещате, че ако сега рекордът е от 5000 Форда, скоро няма да падне. Затова от Гинес може да измислят какво ли не, за да намалят цифрата.

Ма много Фордове имало, баси. Пък колко не дойдоха...

Dmitarcho



Цитат на: opex в 04 Юни 2016 17:37:08


едит: Ето, че дадоха отговор: изискването е колоната да бъде непрекъсната с разстояние м-у колите не-повече от две коли. Имало е разкъсвания и за това е отчетена явно най-дългата 'непрекъсната' колона т.е. отговаряща на изискването.

Май това не е разясняване никъде, нямало е план как от 3 колони да станете една..както и да е. Както каза...не съм бил там...нямам право да говоря ;) Честит Рекорд....пък МП да са живи и здрави :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Ръца Пръца


marti1996

от VW club си скубят косите  :D

Alexi

1527 коли официално .. слаба работа как сте успели да задръстите тоя път не знам :))

opex

#42
Цитат на: Dmitarcho в 04 Юни 2016 18:45:06

Май това не е разясняване никъде, нямало е план как от 3 колони да станете една..както и да е. Както каза...не съм бил там...нямам право да говоря ;) Честит Рекорд....пък МП да са живи и здрави :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk


:)) (omg)

...В крайна сметка все пак хората крачещи по тая планета трябва да упражняват някаква мисловна дейност. Не може да се смила всичко на готово.
Иначе, организацията за колоните си беше супер. Движат се 3 колони до пункта, в който регистрират, а след него средната лента беше блокирана от сервизни камиони/бусове, химически тоалетни, капанчета с храна и др. разположени през определено разстояние и така до старта. След старта стават в една колона, като първо тръгват тези в дясната лента, а след тях тези от лявата, както е описано в инструкциите в мейла и тези дадени на място и то още далеч преди пункта за регистриране - имаше едни хорица малко след качването на тангентата, които даваха във всяка кола плик(ове) съдържащи бисквити, вода, шапка на Форд и голям пощенски плик с инструкции, лепенка 'Аз обичам Форд' или нещо такова, флаер и др.
Ахм, както казах, нещата са добре поставени. С'я, ако някой иска да намира все маанъ - дет'са вика лудия нищо не го спира :D Аа и на крив уй космите му пречат:D
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique

whaaazp

Нито пликове, нито инструкции  видях. :D
Главното, което видях от организаторите бяха непрестанно подсвиркващи скутери.
Питах няколко стюарда какво следва и т.н. Нищо не знаеха.


Sent from my iPhone using Tapatalk

zar

Добре ,че продадох моята ,че да не се ядосвам ,ако бях дошъл!Пълна Българска пародия и жалко за хората,които са били път от цяла България със желанието да участват!
Marriage is "given" and "take".If you don't give it,she will take it anyway:)

Gredarov

Мисля че хора които не са присъствали нямат право да коментират събитието.Според мен всичко си беше на ниво.2 съм ходил на силвърстолн на сабори и се чака по 4 часа само за да влезеш.Събития с подобен мащаб се организират тръдно.За мен бяха повече усмивките от колкото скъсаните нерви. ;D

peterpetroff

Днес и ние бяхмя там- дъщеричката ми, аз и Фокус-а...гледката и изживяването бяха невероятни. Хиляди Форд-ове, сливащи се в колони с хоризонта на тангентата...часове по-късно (дори и в момента) овала на марката така ми се е запечатал и насадил в съзнанието, че все още виждам всичко в син цвят и с характерния шрифт на Форд. Като цяло имам забележки откъм организация на мероприятието, но нали се сещате, че 3- 4 000 абсолютно добровлно отишли участника няма как да се управляват синхронно и безпроблемно! Упрека ми към организаторите е единствено относно часа на поканата- след регистрацията през сайта ми беше пратен мейл с инструкции и час на моето пристигане там 10:00, оттук започнаха проблемите. Първо- в 10 часа колоната беше още далеч от детелината на Ботевградско, към 12ч. успях в колона да стигна до тангентата. Зад мен имеше не повече от 60-70 Форда. Там ни дадоха пликове, в които имаше брандирана шапка на Форд, пакет бисквити, магнитче от събитието, флаер на Форд с рекордни постижение и, разбрасе, реклами, ваучер за Макдоналдс за безплатен чийзбугер с картофи, талон за безплатен технически преглед в МП, стикер за стъкло (АЗ обичам Форд- с доста аматьорски дизайн) и стикер, отнасящ се конкретно за мероприятието, карта Сейв енд Драйв на ОМВ, всичко това в стилно брандирани торбички със синия овал. Пристигайки на тангетата започна едно неясно чакане от час и половина в което най-големия проблем беше, че никой не знае какво се случва и защо сме в застой. Километри напред се виздаха само трите колони и нищо друга, нито стюарди, нито информация- просто нищо. Започнаха да се носят слухове, че регистрацията на пунктовете е прикючила, че рекордната колона вече е минала, че квотата за рекорда е запълнена и какво ли не още...и така час и половина на едно място. След това потеглихме...минахме през пункта за регистрация- там една дама записа номера на талона за участие и минахме от три в две колони- така може би около 3-4 км...после съединижа двете колони в една и не след дълго минахме СТАРТ!!! Пред мен имаше един Фокус, който започна да кара с 80-90 (при регламентирани 40) и разстоянието между мен и него стана около 100-120 метра. Опитах се да го догоня, но пък колегата зад мене взе да изостава и така стигнахме до ФИНАЛ!!! Следваше чудовищно (предвид размера на мероприятието) задръстване за да може всеки да хване кой накъде му видят очите и така се разотидохме по домовете и селата- дето се вика кой откъде е. Сега, кои са тези 1527 вписани в рекорда и кои не са вписани аз не мога да знам и да кажа, но със сигурност мога да твърдя за себеси, че преминаването в отсечката Стар-Финал ми донесе незабравими емоции и спомени от някакво непознато за мен до момента безпрецедентно събитие от световна величина. Честито на България и Форд за новия рекорд!

sinnerman

Сутринта, като пътувах по бул. Сливница към Ботевградско, от всякъде прииждаха фордове. Вече по Ботевградско бяха само фордове. Всякакви фордове. Беше жестоко. Имаше всякакви хора от цялата страна.  И всички бяха толерантни и солидарни. И никой не даваше зор. Тангентата се оказа къса да  побере всички дошли. Да се подредят, изминат разстоянието и да се изтеглят без да спират. И колоната се разкъса. Според мен имаше повече от 2500 автомобила. Важното е че се забавлявахме и поставихме РЕКОРД. Навсякъде се говори за български рекорд. А, пликчетата?  Едва ли повечето бяха дошли за пликчетата.

slavi90

#48
Група от враца подкрепихме среща за рекорд на гинес, незнам защо са зачетени 1527 след като аз бях с номер 2514  след мен имаше още много,много чакащи за регистрация... направих рег/ минах през старта финиширах всичко беше Ок,






К.Методиев

Определено на мен ми хареса, чакането си беше чакане, но колите със сигурност бяха над 2000 колони хора коли, всички с една цел, имаше всякакви хора без да очакват нищо бяха просто за идеята, хора млади стари с деца, лично аз не видях да мрънка някой покрай нас, всичко премина добре при нас, и да дадох ни пликчета с кола, бисквити вода и разни ваучери и карта за омв. Няма да коментирам самото усещане да виждаш как от всякъде прииждат коли буквално и всички си чакат без да има зор защото всичк ое по собствено желание. Определено ми допадна.

- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.


Septerra

Регистрираните коли са са 1527, макар че имаше доста повече. Официалната причина е, че от Гинес не са признали товарните автомобили (Транзит и т.н.) и всички те не са в бройката, за жалост.

belota

Като гледам май всички сме били там, но пък неможахме дасе видим даси полафим

Bivola

Цитат на: Septerra в 05 Юни 2016 13:51:12
Регистрираните коли са са 1527, макар че имаше доста повече. Официалната причина е, че от Гинес не са признали товарните автомобили (Транзит и т.н.) и всички те не са в бройката, за жалост.


Лошо...



Dmitarcho

Цитат на: Septerra в 05 Юни 2016 13:51:12
Регистрираните коли са са 1527, макар че имаше доста повече. Официалната причина е, че от Гинес не са признали товарните автомобили (Транзит и т.н.) и всички те не са в бройката, за жалост.
От МП казаха, че причината е разпокъсана колона. Във фейса стана патардия....и те обясниха  защо са толкова бройки "само". Орех....извинявай :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Ръца Пръца

ivchotr


pkitprf

Здравейте,
нека и аз скромно да се изкажа, защото по принцип съм "слушател - читател". Това, на което вчера присъствах, в сутрешната справка за пътната обстановка беше отбелязано като "ПАРАД НА АВТОМОБИЛИ", поради което ще е недостъпен пътният участък. Излиза, че дори хората от службата са разбрали същността на мероприятието, а само ние ентусиастите, мераклиите и т.н. не бяхме. Много детайли показваха за потенциални проблеми, но съм склонен да ги отдам на "сефтето" и разнородното присъствие от всяко естество - темперамент, дисциплина, съзнание, съпричастност и в този дух. Аз, а предполагам и повечето от участниците, съм толерантен към това. По-важно беше да се стегнем и да се представим подобаващо, напук на хейтърите, заливащи мрежата със злобни писания. Но за съжаление ентусиазмът, а в някои участници адреналинът, бяха в повече, пред разума. Не беше толкова трудно това, което беше убягнало на организаторите, да го компенсираме ние. Не е много сложно първия участник да е дисциплиниран и да зададе твърдо темпото. Следващият не може да го "прескочи" - остава само да го следва сигурно и точно. Не видях по трасето аварирали автомобили (все пак караме FORD :D ) - следователно разкъсванията, които бяха повсеместни, са се дължали или на "юркане" от предните, или на "мотане" от задните. Във класическата физика няма друг вариант. Но струва ми се по-вероятно че много участници са го криво разбрали като състезание, а не като парад. Това основно, мисля, ни попречи да имаме рекорд от над 2000 автомобила, без да сме максималисти.
Аз съм организиран човек и обичам да помисля и да се подготвя. Не беше трудно да се види в интернет какво е правено преди нас и да си направим изводи. Хубавата кола няма да си проличи, ако прелетиш със 100км пред наблюдаващите, вместо достойно и тържествено да се носиш безкрай пред тях и да им дадеш възможност да те разгледат добре, а може би и да харесат и завидят :!: :wink: Така би трябвало да се държи сериозният и уравновесен собственик на FORD. (за справка - парадите на Mustang-ите в САЩ по повод годишнината на модела през 2014!) Другото е или неизживян пубертет или избиване на комплекси. И аз обичам високите скорости, даже твърде smileys-car smiley-transport03, и да "благославям" "умните" организации на движението по нашите "пътища", супер интелектуалните "органи на реда" и комисиите по безопасност на движението. notworking Но на 4 юни трябваше умно и организирано да ПАРАДИРАМЕ! _friends_ Надявам се да си вземем поука, въпреки евентуалния успех (поне докато официално не се обяви).
Не излезе много "скромно" изказване. Има още какво да се каже - полицаите, които не пуснаха колеги без регистрационен талон да се качат на тангентата въобще, а ги отпратиха с високоинтелигентното "айде бегай си дома, тук е само с листа, като тоя!", сочейки към моя на таблото отпред; необходимостта от "благословията" на "ПРЕМИЕРА-СЛЪНЦЕ", без чиито "магистрални" подвизи с нашите пари сме щели едва ли не да правим мероприятието в полето и калта - не се ли замисли, че заради всички "богопомазани" сме на този хал да нямаме къде да използваме 20-30 км здрав ПЪТ, а да се завираме 2500 автомобила на 16,5км, без да е сигурно дали ще стигнат, и да трябва да му се кланяме за това (а някои дори да му целуват г(beep)за.
Но нейсе, важно е нашето желание и предпочитания към Марката. Поздрави на всички участници и желаещи да участват! smileys-car-driving

gsto

Евала пичове, за това, което сте направили!

B.Stoilov

Ето и моето мнение:

Оставям организацията настрана. Не беше нито ок, нито пък провал.
За мен остана един невероятен спомен:

Ако трябва да бъда честен, бях по-скоро скептично настроен - не мислех, че ще дойдат повече от 3-400 коли.
Събота сутринта към 8:20 запалихме колите цялото семейство (5 Форда), пътувахме в колона дотам. Колкото повече се приближавахме до мястото на мероприятието, толкова повече осъзнавах, че съм заграден само от Фордове. Чувството беше уникално - караш, около теб се включват Фордове, само Фордове, всичко беше във Фордове, знамена, флагове, клаксони, и това още преди да стигнем тангентата даже.
Като всяко такова събитие, на което се очакват да дойдат доста хора, още повече с колите си, се знаеше, че ще има чакане, опашки и тн. За мен това не беше проблем. И тук искам да кажа, че съм иключително приятно изненадан от факта, че нямаше нито грозни предреждания, нито селски изпълнения, нито някакви джигити - имаше толерантност, колегиалност и т.н.
Както и да го погледна, имам едно номерче в колата, което мисля да ламинирам, и след време дай Боже, да разказвам на деца и внуци, как съм бил част от този рекорд.
Евала на всички, които дойдоха. Не го направихме за МП, направихме го за нашия кеф.

2.9

Aбсолютно се припознaвaм в предходното мнение!Позитивно,зaреждaщо изживявaне.Aз бях рaно тaм и съответно чaкaх около 4 чaсa, но при нaличието нa толковa коли,хорa,колеги и приятели те минaхa почти неусетно.Не могa дa си предстaвя кaк някой може дa се оплaче от чaкaне нa подобнa мегa форд срещa!!!Жaлко сaмо че не можaхме дa регнеме всички коли,-тогaвa цифрaтa щеше дa говори сaмa зa себе си.

escobar

Аз пратих брат ми с Фиестата - каза, че било супер.