Историята на едно лого

Започната от Pyrhel, 24 Ноември 2011 01:33:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Pyrhel

Да, това е историята на нашето лого. Или по-скоро бъдещото наше лого.

В началото бяха приятелите и познатите: -Здрасти, трябва ми лого за клуба. -Здрасти, тъкмо и аз имам една задачка за която можеш да ми помогнеш, да действаме. Така се пръкнаха онези, първите варианти, които след това трябваше да се дообработят. Като дойде време за дообработването - нямах отговор около 2 седмици, след което звъннах и се оказа, че онази задачка, която била за мен не била предвидена за познатия ми дизайнер, а за негови клиенти, които се отказали и той решил да не ми се обажда повече... Така и така съм му звъннал, реши да ми поиска 60 лева (за незапознатите - това е ниска цена за лого).

Вече не ставаше въпрос за пари, а за отношение и минахме към следващия дизайнер - познат на Пърхеловица. Човекът обясняваше 3 седмици как работи по логото и всеки момент ще го имаме. В един момент се появи отговор... Такова лайняно лого, че ме е срам да го покажа. УЖАС!

Дойде ред на следващия. Пуснах обява, налепиха се 15тина човека. Най-читав от всичките пакистанци, индийци, филипинци и подобни беше един х'американец, с който нещата тръгнаха добре. Човекът написа доста умни неща, имаше супер идеи, докато не дойде време за реализация. В един момент просто се изпари. Край, ни вест, ни кост... Писах му няколко мейла в продължение на седмица и няколко дни след като се бяхме разбрали кое, как и какво, но... И до ден днешен дори не ми написа едно "sorry".

Дойде ред на следващата дизайнерска маймуна. Оказа се българин. Направи логото, върнахме го за няколко доработики (много дребни). След около седмица направи 1 от тях и ми го върна. Нямах сили за повече чакане. Платих му, взех оригиналния файл с идеята да седна и да ги направя промените аз - с помощта на приятели, познати, гугъл, youtube и т.н. НО! Оказа се, че е правено не с фотошоп. Файлчето е .ai - векторна графика... ЧНГ! Мисля да се захващам и да се правя на дизайнер... Лоша работа...

Това е историята на нашето бъдещо лого. Лошото в случая е, че историята все още се пише...
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


BIGFORDFAN

 Искаш ли да питам една дизайнерка дето ни прави каталога наскоро дали може да помогне,предполагам няма да е скъпо...

Pyrhel

Засега не, благодаря :) Ако има някаква нужда - ще знам към кой да се обръщам :>
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

BIGFORDFAN

 Тя е много свястна,може да я питаме за съвет поне,няма да иска пари.

ForeverFord

До къде стигнахме по въпроса за логото ? Някакво развитие ?
Легенди:(fe) "качи света на колела";
    Stop Walking,Keep Driving by (fe)

Pyrhel

Да, седя и уча Adobe Illustrator.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

ForeverFord

#6
Случайно да имаш нужда от помощ ?

Пърхел едит: Да. Ще ти пиша по скайпа.
Легенди:(fe) "качи света на колела";
    Stop Walking,Keep Driving by (fe)

hotblooded

 една идея за логото - овала на форд, пак същия син фон, само по средата вместо FORD а пише   club.bg , може и само Kлуб (стила на шрифта да е еднакъв със този на FORD от емблемата)

ForeverFord

До Официалното откриване на клуба на 6 Септември,дали има шанс да имаме лого ? Хем като изненада директно на срещата могат да се дават ?
Легенди:(fe) "качи света на колела";
    Stop Walking,Keep Driving by (fe)

Pyrhel

Нали и ти искаше да се включиш в дооформянето - разменяхме psd-та по скайп и т.н. Лого има, беузмно грозно седи когато е на върха на сайта и затова не е там.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


imarh

Работете и оставете логото в .ai формат, евентуално eps/pdf/svg/cdr - това е векторна графика която позволява неограничено мащабиране без загуба в качеството, много лесна манипулация на цветове и форми и т.н. Изобщо фотошопските формати (растерна графика) ги забравете.

А ето ви и идеята на hotblooded:



или: