Моята наказателна машина

Започната от Pyrhel, 21 Ноември 2011 02:41:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

hotblooded

 Няма да се плашиш, аз от както сложих 17ките разход под 5,7 и то на темпомат (вярно с климатик) не съм виждал....  преди съм правил и под 5 и то без темпомата. Но си мисля и друго - със 16ките имаше 2-3% грешка на скоростомера (при стрелка на 100 GPS-а отчиташе 97-98,а сега при стрелка на 100 - GPSа показва 101-2) така че не е толкова страшн колкото изглежда.


opex

#61
Цитат на: Bobi в 11 Декември 2011 16:32:16
....На светофара на Орлов мост нарочно спрях зад него, където с голямо огорчение под напдиса Fabia прочетох един друг надпис "RS" .... (omg)
Карал съм такава Фабия. Те не са много, а и човека чиято собственост беше е от София и я продаде тук, нищо чудно да е била същата сив металик..
Бяхме в Бургас на една разпивка, след това понеже бях единствения трезвен я карах (80кг) с още 4 човека в колата, трима над 110-120кг и още един колкото мен. Как вървеше това и в момента 6 години по-късно просто още не мога да го осъзная.. "прост" 1.9 турбо...дизел....165кс...... Единия от мъжагите на кратко се имаше с всичката полиция в Бургас.. скоростите по нощните булеварди ще останат премълчани... Потресен съм от тая кола просто. Не знам колко хора могат да проумеят колко върви. В общи линии няма какво дори да си мислиш, че си бил наказан - повече от достойно си се представил пред тоя опонент!
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique

К.Методиев

Какво говорите тук гледам за 1,9 tdi става въпрос на vag групата, преди 3-4 дни с А3 1,9тди 110 коня мотора имахме една зайгравка в тунела преди люлин 10 някакъв пич с прелюд ни настигна и даде знак да си направим един ластик, естествено дръпна в първия момент и ни хвана светофара, та на светофара се заговорихме какъв му бил прелюда каза, че е 2,3 160 коня, пита и за аудито казахме му, че е 110 коня светна зелено и хондата тръгна малко по добре, а и аз много не съм и свикнал на тази кола, но това му беше и на прелюда единия калник дето излезна напред след което вече бяхме 5 коли пред него и зад нас беше доста черно, това се случва в 2 през ноща разбира се, на следващия светофар пича беше нещо сърдит, че бързата му хонда не е толкова бърза и не искаше да си говориме повече, а пропуснахме да му споменем за аванса на помпата и чипа на аудито обаче.

- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.

Alexi

орех Фабия РС е 130 коня не е 165 ,ускорява до 100 за 9.6 което е доста скромно постижение .. ела на събора да се повозиш на вървящи дизели :)

moni74



----------------------------

opex

Знам, че толкова коня беше, а може иначе да си прав не знам стандартно ли излизат така или се чипосват допълнително, не съм се интересувал, понеже 131кс си е стандартно изпълнение на VAG за този двигател и се слага в А6-ци, А3-ки и А4-ки Аудита Голфсвагени и тн. (beer)
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique

К.Методиев

Да слага се но това е помпа дюза мотора, има го и 105 коня при А4 има го и 150 при леон купра.

- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.

ihovahi

Монка, май и Анатолий беше писал, че му се е вдигнал разхода с тези джанти. Иначе аз съм със седемнайски за 300 км 5.3 по борд.
Който фôрка "майстор" си нахôда!


Alexi

днес на връщане от Добрич стигам магистралата ( точно там е варненското МР ) и от МР излиза един новичък Рейндж и се залепя за мене на 50 см .. минаваме така детелината аз предвидливо съм на 4та с 80 :)) оня подава мигач ,аз подавам газ :)) до 220 не можа да ме мине ( но и не изостана сериозно де около 2 коли някъде ) ,покарахме така 3-4 км ( аз бях с 100 кила инструмент ,колегата и пълен резервоар ,повече не можах да вдигна :)) ) след което застигнахме колона и намалихме ,след известно време оня бавно ме изпревари като гледаше намръщено старичкия ми форд ,аз се кротнах на 120 на темпомат и си усилих музиката :)

moni74

200км/ч ли е максималната скорост на 130кс Мондео? Защото един Роувър ми се опъна и с толкова не успях да го изпреваря. Прецаках го на един голям десен завой със 150км/ч от външната страна /пича беше с русенска регистрация и явно не знаеше добре пътя/.
Но и Роувъра много странен - като купе приличаше на 75, но отзад пишеше само ZT и беше с двоен ауспух.


----------------------------


pantata


ffmk1l

Цитат на: Alexi в 24 Септември 2013 19:06:56
днес на връщане от Добрич стигам магистралата ( точно там е варненското МР ) и от МР излиза един новичък Рейндж и се залепя за мене на 50 см .. минаваме така детелината аз предвидливо съм на 4та с 80 :)) оня подава мигач ,аз подавам газ :)) до 220 не можа да ме мине ( но и не изостана сериозно де около 2 коли някъде ) ,покарахме така 3-4 км ( аз бях с 100 кила инструмент ,колегата и пълен резервоар ,повече не можах да вдигна :)) ) след което застигнахме колона и намалихме ,след известно време оня бавно ме изпревари като гледаше намръщено старичкия ми форд ,аз се кротнах на 120 на темпомат и си усилих музиката :)
Алекси, редовно пишеш в темата, само така.  :)) Аз преди време на магистрала Тракия се прибирам от Пловдив и след Чирпан ме задминава някаква Кия или нещо подобно, нова ръбата джипка с 3 врати. Минавам го аз със 150км, оня натиска и пак ме изпреварва. Викам, сега ще му разкажа играта на тоя с аеродинамика на Икарус, 180-190, издухах го и залепих на 200, той почти не може повече хайвана. Онзи профучава покрай мен в лявата лента, по-бавничко вече, аз натискам, 210-215, понастигам го, ама не ми стига сулука да го изпреваря... :))И така за 10 минути от Чирпан до Зарата. Какъв е извода-не подценявайте новите ръбати джипки. Може да ви изненадат. :))
Едно време колите се правеха от инженери, а сега - от икономисти...

Marlboro

Това с новия или стария съединител е  :))
Момичета, при тези цени на бензина, не идваме само за се видим!

moni74

Определено беше бензиново, и то доста по-мощно от мен. На равен старт не успях да го изпреваря, карах все зад него. Над 160км/ч оня взе да пропушва порядъчно синьо-сива димилка, но все пак беше пред мен. На завоя обаче му видях сметката и той спря да гони след това. Все едно беше някаква спортна разработка :)
Добре че от време на време има такива хора, та малко да се разсея по пътя. Па за късмет и да съм сам в колата...
Ако настъпя до дупка газта, колко време мога да поддържам 200км/ч без да прецакам мотора? Или само да следя температурата да не прегрее...


----------------------------

moni74

Цитат на: pantata в 24 Септември 2013 19:47:45
ZT всъщност е MG

Сега поразгледах Уики-то. Дори има такава версия с мотор 4.6L Ford Modular V8 260кс!


----------------------------

Marlboro

MG ZT е спортен модел на базата на Rover 75.
Имат 1.8 120 коня, 1.8Т 160 коня, 2.5 V6 пак 160 коня, 177 коня и 190 коня. Имат и V8 260 коня.  :D Избери си, какво е било...  :D
Момичета, при тези цени на бензина, не идваме само за се видим!

Alexi

 е 200 са ти 3200 оборота ,как ще прецакаш мотора :))

ffmk1l

Цитат на: Marlboro в 24 Септември 2013 19:52:58
Това с новия или стария съединител е  :))
Със стария. Новия го пазя, едно такова лекичко карам сега (rofl), че не ми се олеква пак с над 500лв. Тия пари бяха за нещо съвсем друго. ^-^
Едно време колите се правеха от инженери, а сега - от икономисти...

Dmitarcho

Цитат на: Alexi в 24 Септември 2013 20:03:35
е 200 са ти 3200 оборота ,как ще прецакаш мотора :))

Найстина, някой знае ли на колко е ограничено Мондито, 130 коня. И аз като пробвах колко ще вдигне, не можа повече от 200 .... Но вярно, че е на малко обороти, не вярвам да му стане нещо на маторя ;) Ако е с прясно масълце :P
Ръца Пръца

Alexi

не е ограничено ,просто върт.момент стига за толкова ..


moni74

А ако поддържам тези 200км/ч 5-10минути? Няма ли да загрее антифриза над нормалната темп? Вярно оборотите са ниски, ама ...


----------------------------

Alexi

мне тя колата си е предвидена .. но доста гори с 200

Pyrhel

Редовно на темпомат карам с 220-240, до сега не се е разпаднала. :D
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

whaaazp

Само кората под двигателя май не беше предвидена да държи :P

hotblooded

Цитат на: moni74 в 24 Септември 2013 21:15:58
А ако поддържам тези 200км/ч 5-10минути? Няма ли да загрее антифриза над нормалната темп? Вярно оборотите са ниски, ама ...
Нищо и няма, малко е шумно с 200, и ако имаш някое липсващо копче по кори и подкалници - започват да липсват и още.
Гори... колко да гори...  повече от 8-9/100 не гори

moni74

След гонка 25км от края на Бургас до разклона за Созопол имам чувството, че съм изгорял нафта като за 100км пробег  (rofl)


----------------------------

hotblooded

Е то като намаляваш и ускоряваш - там вече си засмуква. Ако заковеш на 180 или 200 не гори чак толкова много :)

Alexi

според мен повече от 9 ,но това са подробности :)

hotblooded

Цитат на: Alexi в 25 Септември 2013 07:21:53
според мен повече от 9 ,но това са подробности :)
Със 16ките не ми се стори повече, със 17ките не съм я засичал (омръзна ми да гледам колко гори) - така или иначе колкото и сипя - толкова гори :)

Иван Вълков

Цитат на: Pyrhel в 24 Септември 2013 22:42:09
Редовно на темпомат карам с 220-240, до сега не се е разпаднала. :D
.........после фордовете хич не вървяли.........

И да не съм офф последно напънах чичката провокиран от една А4 ТДИ от възела на с.Ягода посока Ст. Загора. Ми прехваленото им ТДИ неможа никъде да ми избяга..... пича яко и даваше гас ама нещо повече от 160 неможа да изтиска по нагорнището....не че аз можех повече но се очудих че форда върви на равно с VAG- а.

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!