2.0 OHC EFI - ламбда?

Започната от Pyrhel, 05 Март 2014 16:19:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Pyrhel

2.0 OHC EFI фабрично е с L-Jetronic инжекционна система. При Сиера има ли вариант 2.0 OHC инжекцион да бъде без ламбда сонда?
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


2.9

Те май повечето си нямат.В аутодата до 90та не е упомената ламбда сонда.аз лично 3 такива съм разглобил и нито една с ламбда.Но не твърдя че всички нямат.Само за сравнение 2.8V6 EFI също няма.

Pyrhel

Тия Фордове :D Очаквах, че всички имат. Иначе мойте и 2те имат ламбда. Значи сега трябва да се разнищи каква е разликата при тези с/без сондата. Не би трябвало да има разлика в мощността, може би тия с ламбдата да са малко по-икономични? Ще се чете...
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

viksata

Може би няма да съм полезен, за OHC.... но за DOHC 8v също съм имал Скорпиони с и без ламбда. Разликата е че се водеха 120 коня и 122 за без сонда. Вместо сонда имат потенциометър с който по някакъв начин регулира CO2 на газ анализатор вероятно.


"Мощността определя с каква скорост можеш да се блъснеш в една стена, а въртящият момент определя колко ще се премести стената"

Pyrhel

Къде стои потенциометъра?
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

2.9

Tова го вадя от датата като съм наясно че аутодата не е светая светих..Форд Сиера 2.0 през годините
N4A-115hp
N4A/4L-115hp
N4B-100hp-lambda
N8A-109hp
N8C-105hp
N9A-122hp
N9C-120hp-lambda
излизат ми два мотора с ламбда сонда като N4B-100hp е охц а N9C-120hp е дохц

cosworth team ruse

моята сиера 2.0 is няма ламбда сонда и map сензор  и е 115 коня.само дебитомер ,стъпков мотор и датчик температурра на водата ,а това за газовете мисля че се регулира от винт който е на самия дебитомер в единия от отворите  .а по-новите охц през годините съм виджал с дебитомер,map сензор и ламбда сонда(доста извратено  :D)
FORD SIERRA POWER

2.9

Да-на тези без сонда дават октан коректор който стой според схемите до мап сензора

viksata

Цитат на: 2.9 в 05 Март 2014 20:49:07
Да-на тези без сонда дават октан коректор който стой според схемите до мап сензора

Да точно тази снимка търсех но не я намирам... намира се от дясно зад ботуша на амортисьора и пред акумулатора..

http://automn.ru/ford-scorpio/ford-10760-10.m_id-961.m_id2-966.html


"Мощността определя с каква скорост можеш да се блъснеш в една стена, а въртящият момент определя колко ще се премести стената"