Мнения и отзиви за спирачни дискове и накладки

Започната от Bobi, 01 Ноември 2011 17:01:05

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

baro

Цитат на: baro в 19 Април 2013 19:39:44
Здравейте и аз съм изправен пред дилема какви накладки и дискове да взема.Първи вариант е комплект Mintex като най евтин вариант след него се нарежда brembo и като краен вариант ebc като последните са най скъпи.Всички това e гледано в ebay.
Или да пробвам в родните магазини какво се предлага.
Поздрави
В крайна сметка вземах Brembo-то комплект дискове и накладки на цена 110 лв общо с доставката.Като ги покарам ще напиша отзиви за тях.


moni74

И аз май ще опра до смяна на дискове. Предните са мерени - 2мм под минимума са! И освен това, при екстремно набиване на спирачки волана леко започва да тресе - отпускам спирачката и се оправя.
За да не се ровя, който скоро е гледал цени, нека каже в България и в ибей как вървят дисковете за 2.0TDCI? Задните не съм ги гледал, но дали не е добре да се сменят комплект или да се огледат първо?
Има ли някъде промоции в момента в онлайн магазините в Англия?

Цитат на: radikn в 19 Април 2013 22:13:21
Между другото в бургаския "Косер" ми дадоха добра цена за дискове Zimermann и накладки Texstar

В Косер ползвам добра отстъпка, към 30%, тези дискове добри ли са?


----------------------------

Bobi

Мързелът е лошо нещо.  :))

Не знам в ибей, но в кар партса постоянно имат намаления, но с с тази отстъпка, която ползваш в Косер, няма смисъл да гледаш другаде. Взимай Цимерман, ако предлагат.

Ако задните дискове са добре, не ги сменяй.

supertorr

Е след 2000 км. с Pagid-a мога да кажа, че съм доволен. Но все още е прекалено рано за крайни заключения.

Мони, какви пари стават с тези 30% отстъпка?

moni74

Утре ще проверя, че малката вдигна температура и днес няма как да стане.


----------------------------

ffmk1l

Цитат на: moni74 в 14 Май 2013 21:40:18
И аз май ще опра до смяна на дискове. Предните са мерени - 2мм под минимума са! И освен това, при екстремно набиване на спирачки волана леко започва да тресе - отпускам спирачката и се оправя.
За да не се ровя, който скоро е гледал цени, нека каже в България и в ибей как вървят дисковете за 2.0TDCI? Задните не съм ги гледал, но дали не е добре да се сменят комплект или да се огледат първо?
Има ли някъде промоции в момента в онлайн магазините в Англия?

В Косер ползвам добра отстъпка, към 30%, тези дискове добри ли са?
След два комплекта дискове (вкл. Моторкрафт) сложих Цимерман с накладки Текстър, почти година и не съм ги изкривил, т.е. доволен съм. ;D
Едно време колите се правеха от инженери, а сега - от икономисти...

supertorr

Понеже не съм писал в тук, мойте ги взех от
Цитат на: supertorr в 01 Април 2013 21:41:25
От E-bay eurocarparts outlet безплатна доставка до Бг фирма в Лондон и 40лв, две седмици и са тук

TourneoRS

Вчера за пръв запалих спирачки , за толкова години стаж на волана . На връщане от Пловдив ескорта запуши якооо , предполагам накладките са на въглен . Ще ги сменя комплект с дисковете не ми се занимава пак да ги смъквам после . Шипка си еб.ало мамата за стари коли , ама моя дръгел не се дава какви шамари яде .. ама и колко се раздаде не е истина  8)
IVECO -  с него не се ходи надалеко .

hotblooded

 Аз още не смея да давам крайно мнение за дискове и накладки FERODO, за сега (3000 км)  никаква разлика с оригиналните.

moni74

#69
Днес поръчах от Косер дискове Цимерман - идват ми за 126лв /редовна цена - 180лв/ комплекта + накладки Pagid за 80лв редовна цена 117лв/. Това са цени след отстъпката. В четвъртък ги сменям. Моите TRW са на 11к пробег - какво да ги правя?


----------------------------


hotblooded

Цитат на: moni74 в 31 Май 2013 18:44:55
. Моите TRW са на 11к пробег - какво да ги правя?
Задръж ги резерва, всичко става

amplified

А какво стана? Доколкото си спомням тези TRW ги взе веднага като купи колата. Да не се умърлушиха набързо?

supertorr

Цитат на: moni74 в 31 Май 2013 18:44:55
Днес поръчах от Косер дискове Цимерман - идват ми за 126лв /редовна цена - 180лв/ комплекта + накладки Pagid за 80лв редовна цена 117лв/. Това са цени след отстъпката. В четвъртък ги сменям. Моите TRW са на 11к пробег - какво да ги правя?
Цимерман за 126лв комплект :o:o:o Нещо не ми е наред тая цена за най-хвалените дискове. За това и не си взех.
Надявам се само да са ми неоснователни опасенията ми и да са ОК. Успех!:)

Alexi

за бога не пазарувайте от БГ че ще стане като с предните ти дискове .. 11к баси пробега .. тука се продават само ментета то си личи и по цената .. то един резервоар гориво е повече пари как се лъжете да си купувате части по спирачките за толкова ..

amplified

Крива държава - не знаеш кой от къде те чака със заголения...

Сценарий 1: Нормална малко по-ниска цена
Всички се оглеждат, някой грабят... други казват тц тц тц... това е менте. Не се продава толкова добре.

Сценарий 2: Нормална цена
На някой им е скъпо, на други им се вижда добре... Не се продава толкова добре.

Сценарий 3: Завишена цена...
3.1 - Това са зверски дискове гледай цената... няма как да са менте! - Не са менте
3.2 - Това са зверски дискове гледай цената... няма как да са менте! - Някой ги е купил за 50 лева и ги пуска на 300... точно щото сме изкривени балкански субекти и "евтиното излиза скъпо" и айде  на ментака...

ИИиии бааси, не намерих добър сценарий :D


Горният субект подсказва.... опааа...
http://ebay.co.uk

Alexi

в България авточастите влизат пред 3-4 големи фирми които диктуват цените .. мене са ми предлагали Брембо за 80 лв комплекта и то в уж голяма шуменска фирма за авточасти .. и като ги питах дават ли някаква гаранция че няма да се изкривят след 1000 км изсумтяха .. а аз се обърнах и излязох ,поръчах си оригинални ( не са 80 лв за жалост ) но пък там знам че 120-140к няма да имам проблеми с тях .. вече станаха на 30к ,не са мръднали като нови са ..

amplified

Моят опит е точно от сценарий 3... Точно с брембо предни + АТЕ накладки
270лв за части и не помня колко за монтаж...

около 10,000 и дисковете бяха на хармоника... 60 лева за пристъргване...
след 4,000 пак  бяха на хармоника :)

Сервиз Дунев Мотор Спорт Студентски град до картинга.

Bobi

О_О. Тия убиха рибата не с права, ами с крива лопата... 126 лв за Цимерман...  ???
Монка, поглеждай ги редовно, за да не са ти нахакали някой ментак.

amplified

Все си мисля, че е в пъти по-добра инвестиция да се купят от Англия оригинални...

whaaazp

Не мисля, че може да има различно мнение по въпроса.. :)


moni74

1. Нямам време да чакам от Англия.
2. TRW са накладките ми, не са мръднали. Обаче когато сменям дискове, нали все пишете да се сменят и накладките с тях? Затова взех от там Pagid - нали това са фабричните?
3. Стига сте ме яли за цените. Цимерман парчето струва по 92 лв редовна цена. Това, че имам голяма отстъпка не значи че всеки може да ги купи за толкова.
4. Ако ме излъжат - излъжат, няма да съм нито първия, нито последния. Просто няма мвреме за нищо, докато не свърши сезона. Дори не съм търсил още гайки за джантите.


----------------------------

supertorr

Цитат на: moni74 в 31 Май 2013 20:53:19
3. Стига сте ме яли за цените. Цимерман парчето струва по 92 лв редовна цена. Това, че имам голяма отстъпка не значи че всеки може да ги купи за толкова.

Не се залъгвай с отстъпките.Ок цената ти е супер / на мен ми ги даваха за около 140 лв. /
Оригиналните накладки май са бошовски / + щампа мотокрафт/

michael_cool

Момчета ... почетох почетох коментари и не се сдържах да не напиша нещо . Занимавам се с търговия с авточасти и няма да коментирам нито една марка конкретно за да не изразявам пристрастие . Най важното нещо за едни дискове и накладки са първите 500 км след тяхното поставяне , 70 % от хората след подмяната започват да пробват много интензивно функционалноста на спирачната система  ;D следователно узпържват хубаво накладките . Работа на накладките намалява драстично и от там започват да се кривят дискове от повишената работна температура . Следващото много важно нещо е хубавото почистване на главината и проверка на спирачните апарати . При подбора на дискове и накладки винаги препоръчвам на майсторите ( понеже не работим с крайни клиенти ) по възможност да са от една марка . В повечето слувай се слагат евтини дискове със скъпи накладки  ;D резултатът в повечето случаи е наподобяващ звук от превозно средство от БДЖ  (rofl) . Има много марки , които се продават за премиум брандове , а те не са такива и се спекулира със цената ... Българина обича да робува на марки и да си плаща двойно само заради името , което е чул или видял някъде !!!
Само две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост!

amplified


michael_cool

По тема на горните постове да добавя , че при подмяна на дискове е задължителна подмяната и на накладките  . Още една голяма спекулация на продавачите на авточасти е да свързват дадена марка с първоначалното вграждане , с извинение но звучи абсурдно това да е известно на този кръг хора . За един модел автомобил кандидатсват безброи производители и могат да го спечелят няколко производителя  ;D  едва ли се чуват по телефона всекидневно  :D Форд е една от марките , които имат уникално строги изисквания към спирачната система ... затова дисковете за първоначално вграждане са толкова издръжливи  8)
Само две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост!

Bobi

Абе, каквото и да говорим 120 лв за Цимерман си е супер. Ако управителят е пич и казва истината, си ударил добър джакпот. Ако не е и дисковете се окажат ментак, голяма работа - същата работа да си вземеш Ментекс от ибей и да ти се изкривят гарантирано. Карай и не го мисли толкова. Тук понякога обичаме да издребняваме.  ;D

moni74

Аз не съм специалист, не разбирам.
1. Но в отговор на първите ми постове ме убеждавахте, че като изключим горивния филтър, останалите са без значение. Първият път дадох 216лв само за филтри, сега дадох 30лв за трите филтъра, без горивния.
2. Никой няма гаранция за това, което купува. И от Англия може да се нацели менте - вие не знаете продавача какво продава. Да, хубави са оригиналните части, но не всеки има време да търси в ибей, и да играе по търгове. От април до септември аз нямам такова време.
3. От 1994г насам много рядко съм попадал на менте части. Да, купувал съм турски шарнир за Рено 19, защото изкарваше 50к пробег и струваше 10лв. Докато френският неоригинален струваше 25лв и изкарваше наполовина на турския. Не съм убеден, че всичко, което се продава в България е менте. Да, не си купувам дискове за 90лв комплекта РЕДОВНА цена, а за 186лв. С накладките ми излизаха 300лв, ако не ползвах отстъпката. Не всеки, който пазари в магазините ползва отстъпки, нали така? Може да не са някакви супер дискове, но едва ли ще са като "no name" боклуците, които ги има и в ибей.
4. Накладките ми са TRW и не са мръднали за 11к пробег. Не ми се сменяха, но заради пишещите тук реших да сложа нови.

Съжалявам, ако ви се струвам странен с въпросите, които питам тук. Но ако знаех предварително отговора, бъдете сигурни че нямаше да питам.
Приключвам с писането, защото мразя да се обяснявам. Занапред не мисля да пиша, основно ще чета и ще търся отговори на въпросите ми.

Приятна вечер на всички и ви пожелавам безаварийни километри. Ако някой има път лятото през Созопол, може да ме потърси за по бира.


----------------------------

michael_cool

Цитат на: moni74 в 31 Май 2013 21:50:05

4. Накладките ми са TRW и не са мръднали за 11к пробег. Не ми се сменяха, но заради пишещите тук реших да сложа нови.


Погледни си дисковете в какво състояние са и ако са добри си изкарай накладките докрай и тогава сменяй всичко на веднъж , ако искаш мога да ти кажа каква е минималната дебелина , която дават за твоите дискове .
Само две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост!

Bobi

Мони е пич и съм сигурен, че ще продължи да си пише. Всички се ядосваме от време на време. Аре стига с тия дискове, щом не са нарязани с с кухненския нож и не са дупчени от бай Иван, не струват!!!

amplified

Аз лично не мисля, че точно Косер биха си рискували авторитета, заради печалба.
В горния пост говорих за общия случай. ;)