Мнения и отзиви за спирачни дискове и накладки

Започната от Bobi, 01 Ноември 2011 17:01:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

amplified

Не спират... поне моите бяха убиствено зле, карах ги само 200км и продадох колата. Нямам отзиви след разработването.
Заложих на тях, щото ми излезе всичко около 120 или 130лв с накладките.
Криви бяха предните дискове и не щях да продавам така колата...


Alexi

вземи си оригинални дискове и накладки от ибей да ти е мирна главата .. моите станаха на 30к км ,не са мръднали

moni74

Цитат на: hotblooded в 10 Април 2013 17:18:22
  Някои пробвал ли е сп. дискове FERODO? ЕВРО 07 ги предлагат по 64 лв (за Мондео Мк3) и се чудя...  Бях си наумил да вземам ТЕКСТАР, но все пак разликата в цената е значителна...

Моите предните са за смяна, предложиха ми едни БРЕМБО за 90лв на парче. Уж оригинални, ама на тая цена...


----------------------------

hotblooded

Цитат на: moni74 в 10 Април 2013 22:21:34
Моите предните са за смяна, предложиха ми едни БРЕМБО за 90лв на парче. Уж оригинални, ама на тая цена...
Зае6и да са оригинални.... поне да бяха казали "маркови" - имаше шанс да са от село Марково.

hotblooded

  Друго въпросче:
Разликата от 70лв за комплект накладки и дискове TRW и АТЕ (АТЕ са по скъпите) струва ли си?

moni74

Аз съм с накладки TRW на Мондеото и Яриса - досега без забележка. Всъщност и на ситроена май сложих пак такива.


----------------------------

Alexi

TRW е достатъчно добре но ако ще ги купуваш от БГ ментетата са над 50%

hotblooded

 Ще ги поръчвам от www.mister-auto.bg, не ми се чака да поръчвам от и-бей
Общо взето за Мондео 3 предлагат:
такива дискове
И такива накладки

Та дилемата е TRW или АТЕ

Alexi


hotblooded

Цитат на: Alexi в 13 Април 2013 17:58:55
какви са тия накладки 25 лв най горе :))
Някаква тяхна "марка" - лаещи консумативи... има и горивен филтър по 19 лв :)


moni74

Цитат на: hotblooded в 13 Април 2013 17:49:21
Ще ги поръчвам от www.mister-auto.bg, не ми се чака да поръчвам от и-бей
Общо взето за Мондео 3 предлагат:
такива дискове
И такива накладки

Та дилемата е TRW или АТЕ

Аз взех от Бургас водна помпа Graf, накладки предни и задни TRW - общо 323лв, заедно с ремъците. Купих ги от магазин Фуго - на Сан Стефано. Но ползвах 30% отстъпка от един приятел :)


----------------------------

Bobi

Аз пък съм много доволен от Феродо. Не съм карал с дискове, ама и на предната, и на тази кола съм с такива накладки, и се държат прекрасно. Много хора си мислят, че е някаква скапана марка, но тази фирма съществува още откакто са почнали да правят коли ( почти).

pantata

На старите дискове бях с Delphi, карах ги около половин година и от време на време си скрибуцаха, така и не разбрах кога, но от време на време ги чувах. Сега от няколко дни съм с дискове textar и накладки ferodo и колата спира уникално, но повече отзиви като ги покарам повече!

moni74

Цитат на: Bobi в 14 Април 2013 23:32:02
Аз пък съм много доволен от Феродо. Не съм карал с дискове, ама и на предната, и на тази кола съм с такива накладки, и се държат прекрасно. Много хора си мислят, че е някаква скапана марка, но тази фирма съществува още откакто са почнали да правят коли ( почти).

Има страхотно Феродо, има и големи ментета. Знам, че имаше нещо свързано с цветовете, но не се сещам.


----------------------------

hotblooded

 Ako e само до боята - Цун Кай Хой или Хасан ще е "заличил" разликата бързо  :(  Аз за това се страхувам да взема Ferodo дискове - предлагат ми на добра цена - под 70 лв на диск ( TRW са 170 лв, АТЕ и Текстар 200)

moni74

Аз за накладките говорих. За дисковете - идея си нямам. Досега през живота си диск не съм сменял, а съм продал две коли на по 385-390к пробег.


----------------------------

supertorr

Цитат на: moni74 в 15 Април 2013 20:56:49Досега през живота си диск не съм сменял, а съм продал две коли на по 385-390к пробег.
Е " нема" такива дискове уникат ;D
Моите на 168000 само цъкаха, колко са зле...

moni74

Цитат на: supertorr в 15 Април 2013 21:13:28
Е " нема" такива дискове уникат ;D
Моите на 168000 само цъкаха, колко са зле...

Май някъде бях писал, но колите са Рено 19 1.9D /1990г/ и Тойота Карина 2.0D /1992г/. Първата я купих 1997г на 185 000км, втората я купих на 112 000км през 1997г. И двете са карани само извънградско /тогава живеех в Созопол, а там градско няма :)/ и много малко градско в Бургас.
Не вярвам някой преди мен да е сменял дискове в Белгия /и двете коли бяха нов внос оттам/. Ситроен С8 2.2 HDI 2002г/ го купихме 2006г на 90 000км, сега е на 199 000км. Внос от Австрия. Мога да продължавам така и за Фиат Уно 1.4TD /1987г/, купено на 120 000км през 1994г и продадено на 200 000км през 1997г.
Накладки съм сменял много, дори на Уното ходех да ми ги коват, защото такива не можах да намеря тогава.
А, и още нещо - относно съединители. На Карина-та на 160 000км свърши феродовия диск. В Бургас не можаха да ми намерят съединител комплект, та в Истанбул ми залепиха ново феродо на диска. Върнахме притескателния /беше в добро състояние/ и изкарах още 160 000км! така. На 320 000км смених вече целия комплект.


----------------------------

hotblooded

 Моите дискове свършват курса на около 100 к км Старите коли, особено преди 2000 година - сменят доста рядко дискове по няколко причнини:
  - безазбестовите накладки са по "абразивни"
  - Колите са доста по леки от днешните.
  - старите коли са с по-малки размери гуми - съответно по-малки инерционни моменти
  - днешните дискове са по-меки, а и имат по-малък "аванс" за износване - 2-3 мм, срещу 4-5мм на по старите.
  - съвременните ABS и ЕBA работят с високи налягания - респ. доста по сериозни сили на притискане на накладките към диска.
  - едно време трафикът беше по-слаб, а скоростите - по-ниски.
Отделно че си зависи много и от стила на шофиране. Една фолк-певица си беше купила 307ца - чисто новичка - на 75к км смени само накладки. Масово 307ците сменяха накладки на 40-50к, а при вторите накладки се сменяха и дискове - как караше тая мацка, или си имаше проф. шофьор - тайна майна.

moni74

Цитат на: hotblooded в 15 Април 2013 22:18:08
Моите дискове свършват курса на около 100 к км Старите коли, особено преди 2000 година - сменят доста рядко дискове по няколко причнини:
  - безазбестовите накладки са по "абразивни"
  - Колите са доста по леки от днешните.
  - старите коли са с по-малки размери гуми - съответно по-малки инерционни моменти
  - днешните дискове са по-меки, а и имат по-малък "аванс" за износване - 2-3 мм, срещу 4-5мм на по старите.
  - съвременните ABS и ЕBA работят с високи налягания - респ. доста по сериозни сили на притискане на накладките към диска.
  - едно време трафикът беше по-слаб, а скоростите - по-ниски.
Отделно че си зависи много и от стила на шофиране. Една фолк-певица си беше купила 307ца - чисто новичка - на 75к км смени само накладки. Масово 307ците сменяха накладки на 40-50к, а при вторите накладки се сменяха и дискове - как караше тая мацка, или си имаше проф. шофьор - тайна майна.

- и преди имаше тежки коли, старата Карина тежи колкото едно Мондео :)
- малки гуми = по-малки дискове. Горе-долу натоварването трябва да е подобно. Защото ако исках да сложа 15" джанти на Карина-ата, трябваше да сменя дисковете с по-големи.


----------------------------


hotblooded

#50
  Колеги, това bREMbO - има ли шанс да е bREMbO или си лъха на ментак?
И още един въпрос:
   Някои вземал ли си е накладки и дискове от NGT и има вли впечетления, че ми изскочиха с добра оферта за комплект дискове и накладки FERODO?

baro

Здравейте и аз съм изправен пред дилема какви накладки и дискове да взема.Първи вариант е комплект Mintex като най евтин вариант след него се нарежда brembo и като краен вариант ebc като последните са най скъпи.Всички това e гледано в ebay.
Или да пробвам в родните магазини какво се предлага.
Поздрави

Bobi

И двата комплекта накладки Феродо Премиер съм ги взимал от NGT.

radikn

И аз съм много доволен от Ferodo Premier от NGT маркет !
Има случаи да не съм карал някоя от колите по 10-тина дни и нито скърцат, нито свирят.

Bobi

Цитат на: baro в 19 Април 2013 19:39:44
Здравейте и аз съм изправен пред дилема какви накладки и дискове да взема.Първи вариант е комплект Mintex като най евтин вариант след него се нарежда brembo и като краен вариант ebc като последните са най скъпи.Всички това e гледано в ebay.
Или да пробвам в родните магазини какво се предлага.
Поздрави

Ако цената не те бърка, EBC е по-добрият избор.

radikn

Цитат на: hotblooded в 17 Април 2013 17:56:44
  Колеги, това bREMbO - има ли шанс да е bREMbO или си лъха на ментак?
И още един въпрос:
   Някои вземал ли си е накладки и дискове от NGT и има вли впечетления, че ми изскочиха с добра оферта за комплект дискове и накладки FERODO?

За дискове не знам, колега, но накладките им са си истински (знам как се спира със SIMER примерно-разликата е огромна...
едва ли ще продават "менте"  дискове

Между другото в бургаския "Косер" ми дадоха добра цена за дискове Zimermann и накладки Texstar

Чебурашка

Купувал съм дискове по 27 лв с марка феродо от нгт,не съм си помислял и за секунда че си купувам оригинл  ^-^

radikn

Жалкото е че в БГ може и 270 да платиш за откровено МЕНТЕ ???

Pyrhel

Цитрото търкаля Цимерман и оплаквания няма :)
Мондеото търкаля Ментикс - изкривих ги :)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Alexi