Сайт преди форума?

Започната от Pyrhel, 28 Септември 2011 12:07:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Pyrhel

Виждате как е направено в момента - http://forum.fordbg.com, като до този адрес се стига и чрес автоматично пренасочване от http://fordbg.com. В началото това бе направено така с идеята, че един хубав ден може да се направи сайт, а форумът да е отделно.

Та се чудя - дали има смисъл да се прави сайт, или да вземем пример от Пежаците - само с форум. Трябва да се има предвид, че за сайта трябва да има доста съдържание, което да се налее и по-трудно се поддържа. Съответно, ако решим да не се прави сайт, можем и да се преместим директно към http://fordbg.com без пренасочването.

Какво е вашето мнение по въпроса?
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


Vas

Хубаво е да има сайт, но както каза разправията с него е много по-голяма.
А пак във форума ако си има теми за всичко не ни трябва сайт... поне за сега

Alexi

според мен е излишно да има сайт в който мнозина трябва да синтезират новини и инфо от нета - трудоемка задача която практиката е показала че на никой няма да му се върши ,форума е достатъчен - в него също има място за новини

amplified

Аз пък си мисля, че всичко полезно трябва да се съчетае и да има някакъв простичък сайт с wiki раздел. Там можем да слагаме всякакви технически теми, разглабяние, модове и т.н. (оригинални размери за гуми, джанти...)
Много по-удобно ще е отколкото да се търси из форума. 3-4 души, които да пускат по някоя новина са достатъчни да е актуален един такъв сайт ;)

escobar


Pyrhel

Хмм, wiki-то е една много готина идея (thup)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

petermitkov

Аз съм за форум директно на Fordclub.bg и отделно да има wiki.fordbg.com и така ще може да цитираме директно от форума нашето wiki.
Например някой пита как се сваля таблото на Фокус-а - и директно може да му се даде линк към wiki-то.
sapienti sat

Danchev

Да де ама винаги могат да се направят теми тип FAQ. Иначе аз да си призная сайта на другият форум само съм му разглеждал началната страница :D и то без да искам ^-^
How about a magic trick?

shaft

А сещате ли се, че от един сайт, бъкан с реклама от различно естество (или реклама във форума), се събира и капитал за поддръжка на сървър(и)/домейни, събори, рекламни материали, игри, закачки и други неща :) Сайт си трябва, дори да не го обновявате толкова много - един WordPress ще свърши прекрасна работа... колкото да се пишат някакви новини за нови модели или други подобни и т.н.

Поздрави

Поредният чешки "боклук", който не става за нищо друго... освен за возене, каране, товарене и малко умерен спорт!

Pyrhel

Венци, аз се сещам, ама нали пича с рекламата иска да му се покаже някакъв брояч за дневните импресии... И като види, че във форума са много повече... Ще предпочете рекламата му да отиде във форума. Общо взето въпрос на полезност за хората е в случая.

Обаче с реклама трудно да се плати събор + писта :D или посещенията ни трябва да се доближават с тези на google.com :D
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


shaft

Айде, да Ви е честита страничката ;) Т'ва вече изглежда Awesome :P  Бравос!

Поздрави

Поредният чешки "боклук", който не става за нищо друго... освен за возене, каране, товарене и малко умерен спорт!

Pyrhel

Ще ъпна тая стара тема с малко нова информация, да се надявам, че ще се хареса.

Със стария сайт (който беше отделен от форума) така и не стигнахме до пускането на всичките неща, които бяха замислени, а и нямаше кой да се занимава с обновяването му и стоеше ей-така - излишен. Ползвахме го само за показване на устава, заявката за клубно членство, списъка с клубните членове.

По едно време го махнах, защото имаше информация, която не беше актуална и началната страница пренасочваше директно към форума.

Снощи седнах да си поиграя малко с един портал към форума, който вади информация от публикациите тук. Можете да го достъпите директно от началната страница http://fordbg.com или като цъкнете бутончето "Начало" горе ляво. Разбира се всичко подлежи на промяна, така че ако има предложения - давайте.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Dmitarcho

Супер е ;) на мен ми допада много ;)
Ръца Пръца

ihovahi

Анатолий, както ти казах - супер е  (fri).
Който фôрка "майстор" си нахôда!


tropper

Късото съединение прави силата!

http://www.zahranvane.com/

Alexi


Dmitarcho

Гледам, че информацията се по средата се сменя .... веднъж беше "последно добавени", после някакви рандом теми .... Абе като цяло е добре направено :) И чат има пак :D :D
Ръца Пръца

tropper

#17
Полето "Най-активни днес" вдясно е куул, но (ако може лесно, 'щото знам, че мразиш да мажеш по сорсовете :D ) махни броя постове под никовете. Че в "Топ 6" да бъдат хора с по един пост (вкл. и аз ;D ) не изглежда добре.
Късото съединение прави силата!

http://www.zahranvane.com/

Pyrhel

То е лесно, ама умишлено - за да вземете мерки :P :P :P
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Pyrhel

Ако намерите тъпотии в началната страница или непреведени текстове - оплачете се, за да оправям.
Или разбира се ако има идеи за добавки към нея :)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


TourneoRS

 Това меню "потребител"което е над чата ми се струва някак си излишно .Почти същите неща ги има горе при профила. Не е ли по-добре да има нещо свързано със фейса там и да се вижда постоянно, вместо тази плъзгаща се страничка.Може да е и нещо друго, просто да е функционално.
IVECO -  с него не се ходи надалеко .