Кой е най-добрият browser за вас?

Започната от Bobi, 13 Август 2012 20:44:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Кой е най-добрият browser за вас?

Google Chrome
26 (43.3%)
Mozilla Firefox
21 (35%)
Opera
6 (10%)
Internet Explorer
4 (6.7%)
Safari
2 (3.3%)
Друг
1 (1.7%)

Общ брой гласове: 60

Bobi

По принцип на компа си имам всичките браузъри. Дълго време фаворит ми беше  лисицата, но версиите им след 2010 нещо спряха да ме кефят и започнах да се оглеждам за нещо друго. Тъкмо бяха пуснали Chrome и след 1 ден опити с него го повиших на браузър по подразбиране  :)) . Нямам намерения да го сменям в скоро време.


Dmitarcho

Напълно подкрепям. Моята история с браузърите е абсолютно същата ;)

п.п. За какво се ползва IE ... да си свалиш Google Chrome  (happy) :P
Ръца Пръца


Bobi

TourneoRS, ти ли запали фитила с IE :D ?


Dmitarcho

Може да е скрития ;) Който каквото му е удобно ;) И аз познавам доста хора който ползват IE  ... чудя им се на акъла - честно ;)
Ръца Пръца


Alexi

ползвам Мозилка от години ,проблеми нямам .. Хрома го пробвах като излезе ,нещо не ме грабна по новите версии не съм ги пробвал ..


TourneoRS

В началото беше ИЕ , по някое време минах на Мозила , но миналата есен започна много да крашва , беше ми писнало и я изоставих  :D . Сега пак съм с ИЕ , Хром не го използвам защото не ми допадна , едно на ум имам с него голям клюкарник е .. мъти гьола с жабите  :))
IVECO -  с него не се ходи надалеко .


escobar

Firefox. Най-много съм му свикнал.


AlexanderBozhinov

В началото много харесвах Опера(много добър браузър) .След това бях с Лисицата,но в последно време адски много ме дразни скролинга.В момента съм с Хром,който е значително по-бърз и изчистен от лисицата.


Vas

Почнах с IE, после Мозила, а от около година съм с Google Chrome. Доволен съм за сега
А пак тези другите не съм ги ползвал


escobar

Аааа, имаше едно Netscape. Беше много силно, преди 15 години.


Bobi

За мен тенденцията е, че в близките години интернета като цяло ще се върти около Гугъл. Кофти, но е факт...


форд мк2

Цитат на: dmitarcho в 13 Август 2012 20:48:00


п.п. За какво се ползва IE ... да си свалиш Google Chrome  (happy) :P

Това много ми хареса, но е абсолютно вярно  :D Дано не го "повредят" в развитието му, както се случи с фаърфокса.


Pyrhel

Боби, трябваше да сложиш "нито един" :D
Всички графични браузъри станаха лайна. Без извинение... Отделни процеси за всеки таб, отделни процеси за всеки плъгин, за всеки флаш плеър - прекрасно. Но толкова неоптимизирани откъм памет... А пък ако няколко дена не ги рестартираш - леле майко!
Може би около 6 години ползвах Firefox докато в един момент с го омазаха тотално. Прекалено дълго време изкарах в агония, защото ядеше безумно много памет, която не освобождаваше при затваряне на табовете. Тръшках се да мина на Хром, защото не знаех, че вече всички онези благи допълнения като FireBug, AdBlock, MeasureIt и т.н. са портнати. Така минах на Хром. Доста му се накефих, хубав перформънс, ама и той нещо почна да ме дразни... Та искаш да знаеш кой е браузърът, който най-много ме кефи? Links >:D

Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


Drake

Цитат на: Pyrhel в 15 Август 2012 00:10:21
... Links >:D
Lynx е доста сходен конзолен браузър, но поддържа кирилица и цветове




Pyrhel

ХАХАХАХА!!! Ааааа, супер, ще има война links vs. lynx!

Lynx не ми върши работа, защото не може да парсва javascript, не поддържа фреймове и не мога да даунлоудвам с него :P  Нещо за картинките да кажеш? :P
Добре де, признавам ви там ipv6-то :D

ПС: радвам се, че има и други не-windows-изирани (beer)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


amplified

Новото сафари откъртва откъм респонс тайм и никакъв лаг.
Май и рамта не тече като чушма като предишното.


Danchev

И аз чух добри неща за него и рекох да го пробвам ... те пък го направили да не върви за бозицата >:(
Иначе си ползвам IE8, просто малкият мек браузър адски много ми допада като интерфейс. За голямо съжаление от МС издъниха 9-ката като вече няма опция за изключване на Cleartype-a ... а тоя шит както обичам да казвам е отвратително решение за несъществуващ проблем :D
Мозилката ми е дървена, Хрома освен че е клюкарник е отвратително грозен, Операта вече не е нищо особенно. Заради Cl-T IE9 отпада напълно като вариант и направо незнам на какво ще минавам скоро време, че осмицата е дърта вече :(
How about a magic trick?


Bobi

Ще трябва да направиш компромис с бозицата или с някой от другите браузъри :)


TourneoRS

Цитат на: amplified в 15 Август 2012 02:01:57
Новото сафари откъртва откъм респонс тайм и никакъв лаг.
Май и рамта не тече като чушма като предишното.

Сега ще ме накараш да го пробвам   8)
IVECO -  с него не се ходи надалеко .


amplified

Да, новото Сафари не получи ъпдейт за бозата  :P


Alexi

така както сте хвалили хрома реших да пробвам вчера последната версия .. ок ,импортва си всичко от Мозилка лесничко .. ама .. първа греда .. по никакъв начин не можах да накарам сертификата ми за онлайн банкиране да заработи .. сложен си е както трябва наличен ама не се приема от сайтовете .. пускам го днес хрома-гол ! няма фаворити ,нищо не се помни от настройките .. до тука бяхме :))


Bobi

 ??? Как да не помни фаворити и няма настройки???


mitakinen

Заради банковите сертификати съм на IE и много добре си работи. ИЗбягвам всичко що е свързано с Google, че тия са най-големите шпиони
Жалка работа - никой от УС-то не пое отговорност - няма мъже, само мижитурки


mike28

 Карам с Waterfox (ужким по-бързата 64 битова версия на лисицата) и съм доста доволен. Навремето и аз почнах с Netscape, минах за кратко през Операта, но вече бая години съм върл фен на лисичката. Глезотийките, дето ми ги предоставя ги няма в такова количество при другите браузъри. С хромето така и не си допаднахме. На тела съм с мини Опера и нямам грижи засега.


ihovahi

Айде и аз на всяка манджа мерудия да се запиша :)

Ползвам с годни Firefox и съм много доволен.

Само да кажа, че Chrome-то ползва настройките на IE и ако сте в домейн и имате рестрикции за достъпа до определени сайтове познайте ако ползвате Chrome... :)

Който фôрка "майстор" си нахôда!



_bioHAZArd_

Доскоро стоях на Firefox, заради един плъгин който го нямаше за хром. Сега вече излезе и се мигрирах мигновено. Просто ми писна от влаченето на лисицата, тя напоследък рамта я няма за нищо. От време на време ползвам и ИЕ - някой от нещата на Майкрософт работят само там.


hitrata_lisi4ka

Ама стига сте плюли по лисицата бе :D

Аз съм с хром и съм много доволна, защото всичко ми е свързано с акаунта в гугъл. Освен това много ми харесва, че може да разпъва прозорците за писане, може да си го направя розовко и освен това помни много неща. Единственото, което спря да помни, след последния ъпдейт е, като пиша нещо и ако без да искам дам назад, като се върна на страницата написаното е изчезнало. Не знам как да го оправя, а не видях настройка за такова нещо.
Искам нещо русо, може и метла!


amplified



Bobi

Internet Explorer 10 - най-големият шит, правен някога. EVER!!!


mitakinen

Жалка работа - никой от УС-то не пое отговорност - няма мъже, само мижитурки


moni74

Цитат на: mitakinen в 15 Август 2012 21:53:34
Заради банковите сертификати съм на IE и много добре си работи. ИЗбягвам всичко що е свързано с Google, че тия са най-големите шпиони
Аз си ги ползвам и на Мозила.


----------------------------


Pyrhel

Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


tropper

Ако Хрома можеше да печата.... Всичко му е хубаво, ама модула за печат е убийствено зле. Адски SUX! Няма толкова грозен резултат... Чувствам се все едно с MSWord 4.0 на Win 3.11... Даже за под DOS (20+ години по-рано!) имаше един скрипт LaTeX, с който се правеше много по-красиви таблици и текстово оформление от Хрома...

Може би е въпрос на приоритети дали да развиват печата ли не, ама мен ме дразни. Тъпото е, че е въпрос на максимум 1 човеко-месец да се направи приличен плъгин за печат. А в Гугъл не е като да няма кадърни хора :-[
Късото съединение прави силата!

http://www.zahranvane.com/


TourneoRS

При мен ИЕ нещо сбози , започна да забива , предполагам  си иска следващата версия ама аз не се давам . Засега използвам Лисунгера .. мааму стара много лоша работа е това с паролите . Всичко наготово и изведнъж когато трябва да я напишеш някъде се оказва че си я забравил  :D
IVECO -  с него не се ходи надалеко .


mitakinen

Жалка работа - никой от УС-то не пое отговорност - няма мъже, само мижитурки


fford

Хром не е браузер, а програмен инструмент за събиране на поверителна информация от потребителите. Всичките им услуги, включително Мейла са замесени в това. Твърди се, че информацията която се взима е не за идентифициране, а само за персонализиране на реклами и т.н, но е ясно че информацията е налична. Отделно Хром е с изключително постен интерфейс и заема ненормално количество памет, да не говорим колко е дървен и грозен и как нелепо изобразява щрифтовете.
Аз лично ползвам Opera, макар кусурите и memory leak-овете в последните версии. Въпреки тях отново е по-добре от Chrome.


Bobi

За първото ще почна да се притеснявам, когато натрупам няколко милиона или стана президент. Не знам как стигна до извода, че хрома е толкова зле? Факт е, че в момента няма по-бърз и по-опростен браузър за масовия потребител. Особено наблягам на "масов потребител" и не визирам програмисти, дизайнери и т.н.


fford

Цитат на: Bobi в 21 Септември 2013 22:28:51
За първото ще почна да се притеснявам, когато натрупам няколко милиона или стана президент. Не знам как стигна до извода, че хрома е толкова зле? Факт е, че в момента няма по-бърз и по-опростен браузър за масовия потребител. Особено наблягам на "масов потребител" и не визирам програмисти, дизайнери и т.н.
Да започнем от странното изобразяване на щрифтове през бедните настройки, където дори home page иконката я вадиш с три зора, минем през грозният интерфейс, невъзможност да си извадиш нормално меню, а само през онзи бутон да го викаш, минем през простотията да ми показва неща като отворя нов таб-празна страница, които въобще не съм искал, нито да ми показва хистърито в него, минем през това че отваря по 10 процеса за 2 таба и че е съмнително колко е бърз, още повече че е шпионски инструмент на мултинационална корпорация... Какво може повече да кажа? А, да - че навсякъде агресивно се пропагандира от гуглето и от всяка негова услуга ме пита дали не искам да си инсталирам по-съвместим с нея браузер като Хром, че флаш плеъра и антивирусните безплатни и програми искат да ти набутват навсякъде Хром...страшно агресивна политика и много пари само да се наложи не с качества, а с пропаганда над всички останали браузери. А после ще стане като времето на IE - помниш ли го? Всички браузерчета стават като него и никак не ми харесва тенденцията. Нито е лек, нито практичен, нито изобразява добре щрифтовете, нито има интерфейс който можеш да нагласиш както ти искаш - тотално дърво отвсякъде.


Bobi

Всичките тези неща, които си изброил са лични претенции и прищявки. Ти се опитваш да кажеш, че щом не харесваш ванилов сладолед, той не става и най-доброто е какаовият. За такива претенции като твоите си има Мозила, Опера и др., но щом си стигнал до момента да пробваш друг браузър, ми става ясно колко доволен си бил и от тях. Няма перфектен браузър.


fford

Цитат на: Bobi в 22 Септември 2013 19:56:34
Всичките тези неща, които си изброил са лични претенции и прищявки. Ти се опитваш да кажеш, че щом не харесваш ванилов сладолед, той не става и най-доброто е какаовият. За такива претенции като твоите си има Мозила, Опера и др., но щом си стигнал до момента да пробваш друг браузър, ми става ясно колко доволен си бил и от тях. Няма перфектен браузър.
Аз съм дългогодишен почитател на Opera и единствената причина да пробвам някога Chrome е просто информираност. А лошото е, че няма такива неща с претенции, защото всичките под натиска на Гугъл почнаха да копират безвкусният дървен и ограничен дизайн, който все едно е дялан с тесла. Например новата Opera с Webkit е кулминация на простотията и осакатяването на добър браузер, само и само да го направят по-съвместим с Chrome, защото вече той с масовата пропаганда, натиск и изсипаните милиони от Гугъл все по-ефективно започва да диктува пазара на интернет браузери.
Всъщност казвам, че постен браузер с нулеви възможности за персонализация, който изобразява щрифтовете не особено добре и събира лична информация е възможно най-лошият пример за това коя тенденция трябва да бъде следвана. В последните години Гугъл го избиха от непретенциозна компания на чисто поведение на корпоративна акула и се опитват да променят интернет по свой образ и подобие. Най-лошото е, че никой не се опъна на това и всъщност на практика те успяват!


opex

qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique


Lexian



escobar

Аз се пробвах да мигрирам от Firefox към Chrome, но се завърнах.


Lexian

Питанка към използващите/ използвалите Chrome:
Имало ли е случаи, след като активирате няколко прозореца на Chrome, да започне да забива цялата система и след отваряне на Task Manager-а да се види мултиплициран Chrome? Ако ви се е случвало, как го оправихте? С преинстал на браузъра не става... Това ме отказа от Chrome, иначе си е симпатично браузърче.


amplified

Chrome го прави това, всеки таб е различен процес.


pAbLo

"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D


Lexian

Цитат на: amplified в 24 Септември 2013 12:33:41
Chrome го прави това, всеки таб е различен процес.

Благодаря, amplified!
Значи това му е кофтито на Chrome. Други браузъри сякаш не го правят, освен IE (може би).


Dmitarcho

Цитат на: Lexian в 24 Септември 2013 12:03:18
Питанка към използващите/ използвалите Chrome:
Имало ли е случаи, след като активирате няколко прозореца на Chrome, да започне да забива цялата система и след отваряне на Task Manager-а да се види мултиплициран Chrome? Ако ви се е случвало, как го оправихте? С преинстал на браузъра не става... Това ме отказа от Chrome, иначе си е симпатично браузърче.


Жената редовно отваря по 20-30 таба .... няма "работене" на компутара след това :D
Ръца Пръца


moni74

На мен ако си оставя Мозилата отворена половин ден, дърпа над 1ГБ рам памет и лаптопа започва да забива. Лаптопа е с проц i3 и 4ГБ рам, но ползвам само 2ГБ сега. При последната преинсталация съм сложил по грешка 32 битов Уин 7 и не ми се сменяше след това.


----------------------------


opex

Във файърфокс от както помня поне 3-4 години назад винаги съм имал между 200 и 500 таб-а, сесията се запазва и при всяко отваряне те са на лице, просто следя много неща, попадам на много интересни неща, отварям ги в нов таб рпеди да продължа напред в моментния сайт за по-късно четене, след което ги оставям като "интересни", сума табове за сравнение особено продавалник, мобиле.бг, много много табове на различни теми от един и същ форум дори с оферти от разделите за части и т.н. и т.н. и т.н. С 4гб рам съм с 64бит уинбооз и проц Е8400 на 4гхц от деня в който беше купен и поставен (и то на под заводското стандатно напрежение фук фук фук :D ) И сайтовете са с все тежко-натоварени флашове и още по-убиващите процесора и рам гиф-ове. В момента има 160 таб-а и е на точно 1000мб рам. Версията е последната.
Пробвал съм всякакви браузъри. Дори Netscape Navigator едно-време... По-добър от файърфокс не съм видял. Може би е до стил на ползване или настройка, но все пак..
Опера м-у другото е най-добрия браузър за мен за телефон. Дори бих го нарекъл Велик.
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique


tropper

Цитат на: Lexian в 24 Септември 2013 17:10:27
Благодаря, amplified!
Значи това му е кофтито на Chrome. Други браузъри сякаш не го правят, освен IE (може би).
Зависи от гледната точка, понякога е хубаво. Примерно ако в някой таб забие заради бъгав Javascript, не забива всичко... или поне не винаги :) . Но от гледна точка на "ядене" на RAM нещата са зле. Лисицата е горе-долу поносима като консумация на памет, стига да не си Web-дизайнер/програмист. Сложиш ли й плъгина за дебъгване (Firebug), заетата паметта започва да расте като стадо хлебарки  :-[

IE за мен няма нито едно свястно предимство пред кой да е от другите масови браузъри и основната причина да се ползва е че идва с Windows-а, а преди години, преди да ги съдят, не можеше даже и да се разкара от него  (rofl). Като най-голям и най-видим недостатък мога да му посоча, че не спазва никакви стандарти за HTML/Javascript/CSS. На повечето браузъри един и същи код на Уеб страница работи и изглежда по един и същи начин, на IE е различно.  (hammer) Добре че последните години има jQuery, което да се оправя с бозата, че иначе какви безумни работи се пишеха, за да може сайтът ти да бачка и на IE .... не е истина....
Късото съединение прави силата!

http://www.zahranvane.com/


escobar

Имах сблъсъци с Explorer преди малко.
Като пуснеш копеленцето пише, че последната сесия не е приключена нормално и дава 2 опции - да я възстанови или да те прати към homepage.
Като избереш да възстанови става бял екран и забива тотално.
Като избереш да препрати към homepage, забива след около 15 секунди.

Махнах го, ама то на XP се маха тотално и качих последната версия. Пак същата мизерия.
Утре ще го пробвам с noadds mode. Той инсталира ли се допълнително?


ihovahi

То XP вече няма поддръжка... от сега така ще е... забиваници и т.н.
Който фôрка "майстор" си нахôда!



Lexian

По принцип си използвам Opera-та, но в последно време я докарва до Not Responding от клип в youtube, дори и гогато е единствен таб (ъпдейтвам я редовно). Затова клипчетата си ги карам на друг браузър :D В момента е IE 10.0.9(нещо си там). С тая версия нямам оплаквания, иначе преди ореолчето на IE си беше заслужено - умряла работа... Това е Джам 7. 


TourneoRS

Каква е разликата между Опера 37 и обикновената Опера .
Имат различни икони.






По принцип от доста време ползвам37, не знам защо просто съм свикнал. Но оня ден забелязах, че когато пусна нещо в търсачката, за секунда излиза надписа хром сърч.. и изчезва. Дали имат нещо общо ..?  ::)
IVECO -  с него не се ходи надалеко .


TourneoRS

IVECO -  с него не се ходи надалеко .


Pyrhel

Мен направо ме е страх да сменя браузър - плъгини, настройки, пароли... Нимоа влаа у форумо после :))
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


opex

От поне 10 години съм с Firefox и нямам никакви проблеми. Постоянно имам отворени 400-1000 таб-а.
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique


ivchotr

И аз съм с лисицата на няколко компа и нямам проблеми.


Pyrhel

И аз като Ореха съм с ФФ от много години, но вече мисля за смяна, все по лошо започва да работи, лагва, яде брутално много памет и то с 20-30 таба. Какви ли не работи пробвах за всеки таб в отделен процес, чиста инсталация, нищо. Може би ще огледам Операта.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


opex

Особено когато инсталацията на ФФ е стара, колкото и да се обновява в нея остават някакви стари настройки.
След като ъпгрейднах на 6700К и 16гб ддр4 се усети сила, но пак нещо куцаше като се отворят повече табове или се скролва прекалено много във фейса (хахахха + ахах).
В ресурс-монитора на рам имаше предостатъчно, но някакси ми се струваше съмнително едно ядро сравнително по-натоварено от останалите 7, и то пак не съвсем.
След известно ровичкане свързано с firefox cores threads и подобни, на кратко, стигнах до и направих това:
https://www.infopackets.com/news/9906/how-fix-make-firefox-faster-enable-multi-processor-support
Определено производителността се подобри осезаемо.

На кратко - в началото ФФ е бил еднонишково-ориентиран и въпреки големите му предимства пред останалите браузъри, чистия пърформанс съквал и това карало другите да изглеждат по-добре. Особено при еднонишкови хора, които не могат да следят повече от два таб-а, единия от които с Фейсбук :D
От доста време действат яко за решения именно в тая посока, проблема е обаче, че някои стари настройки остават и/или не се овъррайдват (или овъррайтват) от новите ъпдейти. Също така някоя приставка е възможно да си "иска" старата еднонишкова настройка (нищо, че ще си работи и при мултинишкова) и това се взима под внимание при ъпдейт и пак се запазва старата настройка. Да не говорим, че останалите настройки в about:config са сигурно хиляди и кой знае коя може някога нещо да се е насрала...
Решението е яка преинсталация и това е. Факт че яко съкс момента с паролите за 1423414124 места, но... c'est la vie
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique


Pyrhel

Реших да направя каквото каза - изтрих профила, избърсах всичко от AppsData - local/roaming и program files, нова инсталация и го сетъпнах наново. Ползвам само 2 плъгина - adblock plus и adblock helper. Пак същата работа, нямаше разлика. С/без мултипроцесите - пак същата работа.
Засега съм го зарязал и сложих Хрома. Някой ден ако го оправят - бих се върнал с кеф.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


opex

qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique


Pyrhel

Има своите проблеми - примерно нелепо е, че не можеш да отвориш файл директно, а трябва да го сейвнеш в Downloads. Друга тъпотия е, че като си оставил табове в него, затвориш го и го отвориш ги зарежда без да си ги отварял, което е доста дразнещо, ако човек има повече отворени табове и примерно е някъде с и-нет през телефона. Нещо, което е супер удобно - като наотваряш табове от ютюб примерно (видео през HTML5) се стартират САМО след като цъкнеш на таба, иначе са на пауза. Но като производителност - несравним с FF, лети направо, по-бързо стартира, по-бързо отваря табове.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.