Автопоходи и форумни разходки

Започната от BIGFORDFAN, 06 Юли 2012 00:51:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

BIGFORDFAN

Хайде през най-хубавия сезон (а и не само през него разбира се) да се организираме поне Софийската група (ако има и други желаещи- още по-добре) да се разходим заедно до някъде, друго си е като сме колоната с лъскавите машини... Давайте предложения, аз нямам претенции.
П.С. предлагам да скокнем до Рилския манастир, има готини завои нагоре, пък е и много прохладно и удобно за барбекю.


lazarkk


BIGFORDFAN

 За утре прогнозата е 40+ градуса на сянка, ако искате да се разходим до Рилския, нагоре след манастира има супер места за излет и е доста прохладно, че тука в Сф ще заврим...  (angry)

hotblooded

  Аз съм се заканил да мина всичките (или поне най известните) проходи през Балкана с Мондьо. За сега са отменати Сл. Бряг - Обзор, Дюлински, Айтоски, Ришки, Хайнбоаз, Шипка. По обективни причини за сега съм пропуснал Твърдица-Елена и върбишки проход. Но Твърдица Елена най-после му дойде реда за ремонт и смятам да го "преоткрия". Последния път (лятото на 2001) се изтормозих дори и с УАЗ-ка! За есента планирам екскурзия до Троян и естествено ще се мине през емблематичният Троян - Кърнаре.  Докато бях в София имах желание да се разходя до Берковица през Петрохан, но по независещи от мен причини екскурзията пропадна

Alexi

ти си мазохист :)) аз гледам да избягвам повечето от изброените че е много зле настилката особено Ришкия ,Дюлинския .. а за Върбишкия си приготви пушка и капан за вълци :)

hotblooded

 Често наминавам към Ню Пейзър и ползвам АйтоШкия, да не мислиш че настилката е по добра от Ришкия? Впрочем от 3-4 км преди Веселиново, до Смядово може да не пускаш под 100.  А когато пътувам през Айтос (там пестя доста км обаче) минавам Н.Пазар, стария път София-Варна, Мл.Гвардия, Златина, Провадия Дългопол, Аспарухово Чудните скали и от там до Айтос започва мазохзма. Днес дори едно маке с ТИР се завря и за малко да се заклещи на единия тунел.... Другия вариант е през Шумен - Радко Димитриево - Ивански, Партизани със спирка на "Гюрлата" в Арковна :) Дюлинския - мега зле. Върбица - той си е затворен. А в Твърдица от както ги няма миньорите - дивеча се въди на спокойствие : )

Pyrhel

След 3 години ще вдигна темата. Предлагам една разходка утре за софийската група до с. Гургулят до Пантеона на безсмъртните (60км). Да тръгнем към 11, ще се разходим, разгледаме и после може да хапнем някъде.

Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

opex

Харесва ми идеята, но мисля че утре няма да мога.
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique

Pyrhel

За който иска да се включи - тръгваме от ОМВ Бъкстон в 11. ОМВ-то е на кръстовището до входа на НИМ-а.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Pyrhel

#9
Пътят през по-голямата си част беше повече от идеален, само последните 4-5 км бяха безобразни.









Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


Pyrhel

Тая събота маршрутът ни е до Арката на свободата: София - Подбалкана - Кърнаре - Беклемето - Троян - АМ Хемус - София, това са около 370км. От София ще се тръгва около 10. Може да се върнем отново през Подбалкана, вместо по магистралата (около 70км по-малко) или да минем от другаде, както дойде.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Dmitarcho

Тюх ... на работа съм в Събота ... можеше да дойда до Троян :(
Ръца Пръца

Pyrhel

#12
Маршрутът го направихме малко по-дълъг, върнахме се на 420км.





И всички останали: тук.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Pyrhel

Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Pyrhel

Тази събота и неделя се очертават 500+ км, София-Габрово-Бузлуджа-Копривщица-София на пръв прочит, а вероятно ще има и няколко отклонения. С преспиване у Габрово. Ако има мераклии за походченцье, да се обадят :)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Dmitarcho

Шипка - Бузлуджа е много лош пътя - да си знаете ;)
Ръца Пръца

moni74



----------------------------

Pyrhel

#17
Прибрахме се, разкрасихме малко маршрута до Голятата Косматка (гробницата). В крайна сметка 530 км. Случихме на силния вятър точно на Бузлуджа, казаха 100+ км/ч (144км/ч на вр. Ботев, те са горе-долу близо), за пръв път съм свидетел на толкова силен вятър. Едвам отворих вратата на колата, а ако не се държиш за нещо те мести, доста неприятно. Пътят между Шипка и Бузлуджа е доста зле (12км), но пък от Бузлуджа към Казанлък (успоредния на прохода) е перфектен. Благодаря на @Dmitarcho за компанията и гостоприемството :) Ето и няколко снимки:

Към Люляците над Габрово:


И в далечината Бузлуджа:






Виждате ъгъла на борчетата, хем е в ниското още... :-X


Тука като тъпанар съм си снимал пръста, духаше ненормално и стисках здраво телефона, че няма намиране после...




Всички: тук
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Pyrhel

#18
Кратък разказ за разходка до северния полярен кръг с BMW M Coupe: тук.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Pyrhel

След срещата в Трявна, решихме да пообиколим малко - обяд в Узана и разходка в крепостта Хоталич:









Всички снимки, тук.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


Pyrhel

Днес след кафето при Миро решихме да се разходим, първото непосетено и близко място, за което се сетих беше един разрушен храм - Храм-кладенецът до с. Гърло:

















Целият албум: тук.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

flowsky

За тези, които нивга не са стъпвали у Врачанско... тук има много, ама много готини местенца. Едното, за което се сещам е Леденика - 17 километра планински преход с много завои и страшна гледка. Обмисляйте една Одия и насам, аз ще видя какво мога да уредя със спанье/еденье/пиенье.

Pyrhel

Преместих поста ти в тази тема, аз съм за, може да се измисли нещо за след великденските празници :)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

wolf_valley

Здравейте колеги предлагам да се събереме и да отидем на Роженски събор е разбирасе се надявам да не ми мине черна котка пътя и да стане нещо " ПАК " с моето монди предполагам че доста от вас са ходили там

Pyrhel

#24
У нашио форум има ли пещерняци или археолози? :)

По повод поста на flowsky, снимките са от територията между Враца и Видин.

















(off) Хайде, да не прекалявам със снимките
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

flowsky

Като минавате по мездренско е хубаво да подсвирквате. Иначе скашните рисунки са много готини.

Alexi

тия мрачните снимки с Китаеца ли ги прави ,доста прилично :)

petermitkov

Китаец е ама от реномирана марка :)
sapienti sat

Pyrhel

Не стигнах до Ксиомито. С айфони са снимките, 6S и 6S+
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

petkomz

Цитат на: flowsky в 05 Септември 2016 12:04:27
Като минавате по мездренско е хубаво да подсвирквате. Иначе скашните рисунки са много готини.
А, още един от Мездра! Може да си уговорим някоя среща, ако искаш мога да ти дам и лепенки на форума? Имам доста, Pyrhel ме е заредил! :)