Проблем със заключването/изгасването на таблото

Започната от Михаела, 12 Май 2023 21:18:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Михаела

Здравейте. Проблемът, е че колата спря да се заключва от ключа. Отключването си работи безпроблемно. Сменихме батериите и на двата ключа, проблемът остава. Допълнително, при механично заключване от ключалката на вратата, централното се задейства, но не подава сигнал към таблото и аудио системата и те продължават да си работят. Опитахме с обд скенер, но той не засича проблем. Сега се налага когато заключим колата да откачаме "+" кабела от акумулатора, за да не се изтощи. Понякога в много редки случаи, някак магически проработва. Натискам бутона на ключа за заклюване и колата се заключва и всякакъв вид ток в колата спира. Което ме кара да мисля, че не е бушон. Въпреки всичко проверих бушоните под капака и в багажника. Всичките са здрави! Проверих също кабела на шофьорската врата, също и модула в шофьорската врата, който до колкото разбрах, управлява централното заключване и ел огледалата. Видимо няма проблем. Откачих всички контактни връзки на кабела към модула и ги закачих наново, но това не помогна за съжаление. Дайте идея какво друго да погледна, че вече се изчерпах, буквално логиката ми отказва да разбере какъв всъщност е проблема.