Форд Фокус 1.6 бензин 2003 номер на боя

Започната от MAXX271, 16 Януари 2022 11:56:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

MAXX271

Здравейте може ли да ми кажете каква е точно боята  на автомобила мисля да си купя боя за боядисване на някои детайли .


Ozzie

друга табелка трябва да снимаш или пусни VIN номера
тази която си снимал е, с какво да се зарежда климатичната система
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

ivchotr

Най-добре е да занесеш в магазина за бои капачката на резервоара (тази, която закрива хралупата). Така е най-добре, защото ако им дадеш номера на боята, е възможно бъркочът да не си съвпадне с боята на останалите детайли. Последната е избеляла с някой и друг нюанс заради годините, прекарани на слънце. Всички уважаващи себе си и труда си бояджии носят или детайл, или закарват цялата кола до магазина, за да изберат точната боя.
На мен три пъти ми се наложи да боядисвам детайли и майсторът процедираше все по този начин. Съответно няма никаква разлика в цвета на пребоядисаните и другите детайли.

MAXX271

Цитат на: ivchotr в 16 Януари 2022 14:10:01
Най-добре е да занесеш в магазина за бои капачката на резервоара (тази, която закрива хралупата). Така е най-добре, защото ако им дадеш номера на боята, е възможно бъркочът да не си съвпадне с боята на останалите детайли. Последната е избеляла с някой и друг нюанс заради годините, прекарани на слънце. Всички уважаващи себе си и труда си бояджии носят или детайл, или закарват цялата кола до магазина, за да изберат точната боя.
На мен три пъти ми се наложи да боядисвам детайли и майсторът процедираше все по този начин. Съответно няма никаква разлика в цвета на пребоядисаните и другите детайли.

По добре ли е да занеса цялата кола до магазин да ми изберат  на място боята  ?

Ozzie

@MAXX271
Ако ще боядисваш отделен детайл - да. Ако ще боядисваш цялата кола, не.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

ivchotr

Както казах по-горе, на мен ми боядисваха няколко пъти детайли като брони и преден капак. Като мостра за цвета носихме капака на гърловината за резервоара. Това в Пловдив. В Горубляне, София, казаха, че е най-добре колата да е при тях.