Смяна на радар сензор - Мондео МК5 Хибрид 2020

Започната от pantulov, 12 Ноември 2021 23:26:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

pantulov

Здравейте съфорумци,
Имам Мондео МК5 хибрид, на който радар сензора спира автомобила до 30км в час и след това аз самия трябва да натисна спирачката за да спра до 0 км. в час - standstill положение. Желая автомобила ми да спира до 0 в града и на магистрала.
Бих искал да разбера, ако сменя радар сензора с такъв който има модификационен номер "Ford Abstand radar Sensor Mit Halterung H1BT-9G768-AG" и го кодирам с форскан, то дали според Вас ще мога да получа така желания ефект? Според мен за тази екстра цената от 150 евро за модула е нормална.
Благодаря предварително!
Поздрави,
Мартин


Жоро Петков

Попринцип най-добре е да попиташ в Мото Пфое.
Има човек, който се занимава с електриките по колите може да пробваш на него да звъннеш: 0888 637 037 Ради Радичев.

https://www.talkford.com/threads/active-city-stop.310025/page-2

От тази тема се споменава, че ти трябва LIDAR. Най-вероятно във форума на Форскан ще има информация дали може да се активира или не

pantulov

Цитат на: Георги Петков в 15 Ноември 2021 09:49:30Попринцип най-добре е да попиташ в Мото Пфое.
Има човек, който се занимава с електриките по колите може да пробваш на него да звъннеш: 0888 637 037 Ради Радичев.

https://www.talkford.com/threads/active-city-stop.310025/page-2

От тази тема се споменава, че ти трябва LIDAR. Най-вероятно във форума на Форскан ще има информация дали може да се активира или не
Питах, оказаха се доста "не готови" да отговорят и все още ги чакам.
Проблем се оказа и това, че колата ми не била купувана от България и не искали да я пипат... толкоз несериозен отговор на въпрос никъде не бях чувал, така че не ми ги хвали Мото-Пфое, та Ради Радичев в София...
Оказа се също, че пожелах да ми поправят проблем по гаранция защото ми светеше чек-а, оказа се, че моята европейски съюз гаранция не важала в България, както в друга страна за 5 години или 100к км, а според Мото-Пфое само 2 години. Много са смешни наистина...

ivchotr

Цитат на: pantulov в 18 Април 2022 12:22:29...Проблем се оказа и това, че колата ми не била купувана от България и не искали да я пипат... оказа се, че моята европейски съюз гаранция не важала в България, както в друга страна за 5 години или 100к км, а според Мото-Пфое само 2 години...

(rofl)  (rofl)  (rofl)
Извинявай, не се сдържах просто. Тези пак са надминали себе си :D


Pyrhel

Повечето удължени гаранции са към дилърите, а не към производителя, трябва да се четат гаранционните условия при покупката заради тия мръсни номера. А това над 2те години при Форд по спомен е точно удължена гаранция.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Жоро Петков

По закон европейския съюз задължава производителите на техника да дават точно 2 години гаранция.
Както колегата каза всеки дилър си дава допълнителна гаранция, чиято единствена цел е да те накар да си подържаш колата при тях. Дилърите не печелят от продажба на коли, а от обслужването им.
Повечето удължени гаранции така или иначе важат само за двигателя... колко често самия двигател дава дефект е друг въпрос.
Съжалявам, че не са ти помогнали, НО кое предпочиташ - да ти кажат "Не не можем/ не искаме да го направим" или както 99.999% от майсторите в БГ "Да бе батко не'а проблем" и после се почва ходене по мъките?

pantulov

Цитат на: Pyrhel в 18 Април 2022 12:48:44Повечето удължени гаранции са към дилърите, а не към производителя, трябва да се четат гаранционните условия при покупката заради тия мръсни номера. А това над 2те години при Форд по спомен е точно удължена гаранция.
Не съм съгласен с теб, колега. Проблема ми беше решен в Унгария, точно по гаранция - смениха ми свещите, като в България /Пловдив/ ми искаха 180 лева за да ми ги сменят.
Това с двете години, този анализ го правят в България за да ви доят - еми няма как повече да ми стъпи крака в Мото-пфое Пловдив, ще ме извиняваш.
По- скоро ме отказа факта да си поправя колата в Стара Загора, заради това, че трябваше да чакаме части, които не бяха за смяна повече от 10 работни дни.
След смяна на свещи, не знам защо се развалиха на 40х км, а не на предписаните 60х км разхода се подобри, спряха чуканията на мотора, вибрациите на студено. Може би също от факта, че започнах да карам и с бензин 98 октана.

pantulov

Цитат на: Pyrhel в 18 Април 2022 12:48:44Повечето удължени гаранции са към дилърите, а не към производителя, трябва да се четат гаранционните условия при покупката заради тия мръсни номера. А това над 2те години при Форд по спомен е точно удължена гаранция.
Извиняай, какво за теб означава дилър, тъй като представи си закупих си колата на границата с Австрия - в Германия, а от другата страна, на 780 км в Триер ми казаха, че гаранцията си ми важи в която и да е държава в ЕС? Като отворя форд-аппа лесно ми показва, в кои държави ми работи гаранцията, без да казва удължена ли е или не - просто е гаранция.

pantulov

Предлагам да затворим темата, лидара и абс-а няма да ги сменям, та ще си оставам без актив сити стоп и без възможността да спирам в задръстване до 0... Благодаря на всички отзовали се и надявам се без повече глупави идеи да звъня на Радичев и Мото-Пфое.
Поздрави!