Ford Focus 1.0 Eco boost 125bhp Automatic 2021г. комби

Започната от _ReSPAWN_, 24 Юли 2021 18:50:21

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

_ReSPAWN_

Здравейте,
от 2 дни съм горд собственик на гореспоменатия автомобил.

Цитатвзех колата, направихме около 700 километра с жената и съм доволен. За 999 кубика си върви добре. Автомата има нужда от секунда и малко докато разбере, че съм натиснал педала до ламарината, но иначе наема прилично.
Спорт режима просто подържа по-високи обороти, но определено има разлика с и без него в набирането, особено между  80-90 и 120-130км/ч. Колата става доста нервна и както е казал колегата горе е забавно :)
Даде ми среден разход по комп 6.6 като имам около 250км магистрана ( 120-150 ) и около 450 извънградско.
На изкачванията - да, има малко проблем, но не е такава драма това.
Колата е 1.0 125 коня, 2021-ва година с 8 степенната автоматик кутия.
Много добре се държи на пътя, не се чува, минава гладко, не скърца и тропа нищо ( за сега, то оставаше и на тропа кола на 700 километра )
Ако някой има конкретни въпроси да пита.

п.п Колата е платена в брой (т.е. заем от банката, а не форд) и ми казаха чак на 30к километри да ида за масло :)

п.п2 Няколко неща ми направиха лошо впечатление, които не са свързани точно с колата:
- ключовете бяха на свинска опашка без ключодържател ( а ми предложиха един за 90 лева WTF?)
- трябваше да си ИЗПРОСЯ аптечка, триъгълник и жилетка
- средно ниво оборудване имаше стелки само отпред (хаха)
- двигателят няма капак

Снимки - по-натам.
Като екстри най-много ме радва подгрева на волан, седалки и предно стъкло.
Сензорите за паркиране пищят постоянно и е малко страшно :) Камерата за заден работи нормално.
Има доста опция на HEADS UP дисплея както и на централния дисплей. От музиката в колата също съм доволен


Ozzie

Честито! Дълга и безаварийна служба!
HEAD UP тАлАвизора в пакета на оборудването ли беше включен или го плаща допълнително?
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

_ReSPAWN_

Цитат на: Ozzie в 24 Юли 2021 19:20:11
Честито! Дълга и безаварийна служба!
HEAD UP тАлАвизора в пакета на оборудването ли беше включен или го плаща допълнително?

Базовият модел също разполага с него, но за да съм 100 процента сигурен, трябва да прегледам документите.

Ozzie

ЦитатБазовият модел също разполага с него...
А дано, че преди няколко месеца гледах предаване за Фокуса, та споменаха, че за въпросното чудо се доплащали 450 евра....  (sd)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Жоро Петков

Колега честито и безаварийни. Да си те радва.
Можеш ли да кажеш колко точно пари даде? Колата налична на склад ли беше или с поръчка?
За просенето добре - на мен дори това не ми дадоха като взех моя за 26 500лв. Всичко си купувах сам.
За стелките малко странно.

ivchotr

А ве някой му е свил задните стелки и го е отнесъл имиджът на фирмата.

_ReSPAWN_

#6
Цитат на: _ReSPAWN_ в 24 Юли 2021 20:45:03
Базовият модел също разполага с него, но за да съм 100 процента сигурен, трябва да прегледам документите.

Моя грешка, нямам Head up, той струва 460 лева :) Имах предвид малкото екранче на таблото между скоростомера и оборотомера, а не Head up display.


Цитат на: Георги Петков в 26 Юли 2021 09:30:57
Колега честито и безаварийни. Да си те радва.
Можеш ли да кажеш колко точно пари даде? Колата налична на склад ли беше или с поръчка?
За просенето добре - на мен дори това не ми дадоха като взех моя за 26 500лв. Всичко си купувах сам.
За стелките малко странно.

Много добра цена, при мен е 40000-ка. Като екстри мисля е някъде в средата, но е комби и автоматик което явно вдига цената.
Беше на 300 километра, докарана на ход от друго представителство на Форд в България.
Купих си отделно гумени стелки отпред, отзад и в багажника, общо 350 лева.

Съжалявам само за задната седалка, няма това по средата, което пада и може да се слагат чаши ( не знам как се казва точно ) а сигурно трябва нова задна да се купи за да го има, а тя най-вероятно е 1000-2000 лева :)



KoCMoHaBTa

Честито за покупката.

Цитат на: _ReSPAWN_ в 24 Юли 2021 18:50:21
и ми казаха чак на 30к километри да ида за масло

На 30к е някакъв технически преглед + обслужване. До колкото знам, минават по някаква чеклиста и гледат дали всичко е наред и отговаря на определени норми. Нямам представа точно какво гледат и правят, но като навъртя 30к ще питам (в момента съм на 18к).

Смяната на маслото е на 1г интервал от време или Х км, като никой в Moto Phohe не можа (може би защото не знаеха) да ми каже на колко км се сменя маслото. Отговора беше - като ти светне на таблото съобщение за смяна - звънкаш да си запишеш час. Та първата ми смяна се падна на 13к (точно 1 година след като изкарах колата от автосалона).

KoCMoHaBTa

Извинявам се за дублирането относно дискусията с маслото от другата тема.
За бонус ще споделя една много готина екстра.
Фокусите произведени след Октомври 2019 идват с вграден модем и активна eSIM карта заради изискванията за SOS системата от ЕС. Благодарение на това, колата има постоянна свързаност към интернет. За съжаление eSIM-а не може да се програмира и с България нямаме опция да го ползваме този интернет, но ако си свалиш FordPass App - можеш да си активираш Remote екстрите на колата.
Това са:
- да си палиш колата през телефона за да охлажда/подгрява съответно през лятото/зимата
- да си отключваш/заключваш колата през телефона
- да си следиш колата къде се намира по GPS

Тъй като приложението не е налично от българските Apple/Google Store - ще трябва да си креативен за да се сдобиеш с него.
Аз лично си го дръпнах от Американския Store.

_ReSPAWN_

Цитат на: KoCMoHaBTa в 01 Август 2021 09:39:24
Извинявам се за дублирането относно дискусията с маслото от другата тема.
За бонус ще споделя една много готина екстра.
Фокусите произведени след Октомври 2019 идват с вграден модем и активна eSIM карта заради изискванията за SOS системата от ЕС. Благодарение на това, колата има постоянна свързаност към интернет. За съжаление eSIM-а не може да се програмира и с България нямаме опция да го ползваме този интернет, но ако си свалиш FordPass App - можеш да си активираш Remote екстрите на колата.
Това са:
- да си палиш колата през телефона за да охлажда/подгрява съответно през лятото/зимата
- да си отключваш/заключваш колата през телефона
- да си следиш колата къде се намира по GPS

Тъй като приложението не е налично от българските Apple/Google Store - ще трябва да си креативен за да се сдобиеш с него.
Аз лично си го дръпнах от Американския Store.

WOW, това си го тествал и работи? Лесно ще го сваля от американския магазин, но по колата какво трябва да се направи, за да работят тези неща?
За маслото - да, 30к или 1 година, това ми казаха и на мене. А какво точно включва гаранцията, смисъл маслото ще си го платя сигурно :) но примерно проблеми с окачването и т.н дали са включени?
Друго имате ли идея по интериора дали има гаранция на нещо и примерно ако се скъса седалка, горе долу колко солено излиза да ссе вземе нова и смени?
Мерси.


KoCMoHaBTa

#10
Работи и го ползвам постоянно - лятото е голям кеф да си влезеш във вече охладената кола :)
Инсталираш си апликацията, регистрираш се, вкарваш си VIN номера. След това на SYNC телевизора ще ти излезе диалог да потвърдиш - потвърждаваш и си готов. В приложението ще ти се появи автомобила с всички налични опций.

Относно гаранцията - в документите не е много ясно написано точно какво се покрива, но теоретично, първите 2 години би трябвало да се покрива всичко което не е консуматив (така е по закон).
В повечето случаи, ако има проблем с нещо, то вече се знае и има издадена сервизна акция за него.

Прикачвам файловете които имам относно гаранцията.

_ReSPAWN_

#11
А някакви притеснения относно кражба на колата имаш ли? Аз малко се притеснявам за това да седи долу запалена пред входа :) че съм на последен етаж.
Но предполагам си има достатъчно защити.

KoCMoHaBTa

Когато я запалиш от телефона - колата си седи заключена. За да тръгнеш - трябва да влезеш вътре с ключа и да натиснеш Start копчето.
От горе на това, дори и да си я запалил - селектора на предавките се заключва на позиция P и не може да се премести, ако ключа не е в колата - тоест ако си оставил колата без надзор, отключена със запален двигател, на P и ключа е в теб - няма как да се превключат скоростите (пробвай)
Предполагам си с keyless дистанционно?

_ReSPAWN_

Ето и обещаните снимки на автобомобила

[attach=1][attach=1][attach=2][attach=3][attach=4][attach=5][attach=6][attach=7][attach=8][attach=9][attach=10][attach=11]

saggy

Изглежда много добре с този цвят във версия комби. Багажникът е много добър размер.