Какви са симптомите при вкарване и изгаряне на антифриз.

Започната от simo70, 28 Май 2021 09:53:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

simo70

Здравейте какви са симптомите при изгаряне на антифриз освен ,че намалява в казанчето.Трябва ли да запише грешки .Автомобила ми си работи добре,не прекъсва при първо палене има изпушване на бяло синкав пушек.После като загрее няма пушене.Имам и маслени отлагания в казанчето на антифриза.Как може да се разбере при такава работа на двигателя без проблем дали е гарнитура,глава или спукан блок.Замервал съм с уред с течност ,който се слага на мястото на капачката на антифриза и от син цвят стана зелен ,това значело ,че има газове вътре в антифриза.Двигателя е 1.6 екобуст-150к.с.


Alexi

ти май изтегли късата клечка с тоя автомобил .. грешки не очаквай да запише за такова нещо ,ако не надува налягане в маркучите надали е гарнитура по скоро нещо друго .. виж тоя модел дали няма воден охладител на маслото ,може той да е спукан

ADiDimitrov

Когато гарнитурата замине или главата се спука, водата навлиза в цилиндрите и отзаде излизат яко бели кълба дим, а мощността рязко спада. Ако има масло в антифриза по вероятно е да ги меси от някъде , като охладител на маслото например. Търси читав сервиз да ти дадат ясна диагноза.

simo70

Цитат на: Alexi в 28 Май 2021 10:48:13
ти май изтегли късата клечка с тоя автомобил .. грешки не очаквай да запише за такова нещо ,ако не надува налягане в маркучите надали е гарнитура по скоро нещо друго .. виж тоя модел дали няма воден охладител на маслото ,може той да е спукан
За късата клечка ще се изясни ,то почти е ясно де.Има маслен охладител това е първото ,което ми казаха.Той е почти долу на двигателя и  на него е завит масленият филтър.Но оттам ще вкарва масло в казанчето на антифриза както имам аз там.Но намаляването на антифриза не може да е от там.Нямам теч никъде нито на масло нито на антифриз.Снемана е кората вече два пъти да гледаме отдолу какво става.Както писах пуши при първо палене или при по продължително не каране на колата.При съвсем малък пробив може ли да си работи добре и да не пуши изобщо както и става.И ако знаеш наистина читав майстор в Шумен който му разбира пиши.

Жоро Петков

#4
Белия пушак може да се получава от изпарение на конденз в ауспуха.
Има ли миризма?
Ако антифриза намаля по много малко има вероятност някое маркуче някъде да има лека цепнатина, от която да сължи по много малко и да се изпарява веднага.
Маслото в антифриза е притеснително и дано да се окаже по-малкия дявол.
В маслото на двигателя има ли смес от антифриз и масло? По щеката следи има ли?

ivchotr


simo70

Цитат на: ivchotr в 28 Май 2021 12:15:49
Нивото на маслото покачва ли се?
Маслото е чисто и не се покачва.

simo70

Цитат на: Георги Петков в 28 Май 2021 12:13:41
Белия пушак може да се получава от изпарение на конденз в ауспуха.
Има ли миризма?
Ако антифриза намаля по много малко има вероятност някое маркуче някъде да има лека цепнатина, от която да сължи по много малко и да се изпарява веднага.
Маслото в антифриза е притеснително и дано да се окаже по-малкия дявол.
В маслото на двигателя има ли смес от антифриз и масло? По щеката следи има ли?
Не може това пушене да е конденз.Както писах маслото е чисто и ми казаха че налягането е голямо и не може да отиде антифриз при маслото, освен ако не стане много голям пробив не знам къде точно.

ivchotr

В такъв случай е по-вероятно да имаш лек пробив в гарнитурата на главата. Това би обяснило изгорелите газове в казанчето на антифриза. Ако имаш пробив в стената на цилиндър, пак ще вкарва газове в казанчето, но би трябвало да има и антифриз в картера, съответно нивото на маслото да се покачва. Всичко наистина зависи от големината на пробива, де. За да имаш масло в казанчето, не е задължително да имаш пробив откъм маслените пътища. Изгорелите газове могат да носят със себе си маслени изпарения, ако примерно има изгорели уплътнения на клапаните или по-голям луфт в сегментите.
При всяко положение, ако си решил тази кола да я караш повече време, не е лошо по най-бързия начин да се отвори двигателят и да се установи коя е причината да духа газове в антифриза. Че ако го изтървеш да потече юнашката, като нищо може да хвърлиш и колянов вал и ремонтът ще стане далеч по-скъп.

Alexi

аз не знам какви части има изобщо за тоя двигател .. най вероятно всичко ще се търси и поръчва отвън ..


ivchotr

Десетгодишна кола е все пак. Трябва да има всякакви части у нас. Примерно - ЦЪК

simo70

Цитат на: Alexi в 28 Май 2021 13:02:02
аз не знам какви части има изобщо за тоя двигател .. най вероятно всичко ще се търси и поръчва отвън ..
То части има, но много ме е страх да не попадна на опасни майстори и да хвърлям пари на вятъра.Като се отвори примерно двигателя ще се види ли дали е от гарнитурата.Има ли видими индикации.За главата се носи за надуване и шлайфане ,там е ясна работата.

Ozzie

По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

simo70

Този двигател може ли  да има както масленият охладител и покрай ЕГР да има нещо такова.