Добавяне на Bluetooth модул към радио/cd Sony

Започната от saggy, 29 Декември 2020 21:50:15

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

saggy

Колеги, искам да купя от китайците bluetooth модул с микрофон, който да свържа към радио/cd Sony в моя Фокус 2. Модулът се свързва като AUX адаптер с букса към задната страна на радиото. Въпросът ми е дали ще работят вградените в радиото зелен и червен бутон "слушалка" за отговаряне на обажданията?
Примерен модул, който съм харесал е: Blutooth AUX Module


zz_stefanov

Твоето сони като ги има тези бутони, няма ли блутут връзка?

saggy

Не, моето Сони няма bluetooth, въпреки че е колата е Титаниум. Просто има бутоните за обажданията, които работят като функция Mute на радиото.

Bizu

Странна работа да нямаш блутут. Аз също съм Титаниум със Сони и имам блутут. Нали знаеш, че блутут модула не е в самото радио, а се намира над жабката монтиран на болтова връзка към някакво желязо (или поне при Смах е така, но не вярвам да е различно и при теб)? Ако ти се занимава може да провериш дали всичко му е наред, но да знаеш че трябва да демонтираш първо жабката.
Иначе ако си вземеш такъв модул от Алиекспрес, мен по-скоро ме интересува дали ще можеш да стримваш музика от телефона към радиото през блутут. Пиши отзиви после ако поръчаш.

dragozow

Странно е да нямаш блутут, имаш ли микрофони горе около плафона? Мен също ме интересува дали ще стриймва музика през блутуут, защото това ми липсва. Имам кабел в подлакътника, но ме мързи да го вадя и прибирам всеки път. Не искам да го оставя отвън, защото ме дразни като не го ползвам и не обичам дрънкулки в колата.

saggy

#5
При тези китайчета може да се стриймва музика от телефона, както и да говориш през блутута. Микрофонът е с кабел и се закача, където ти хареса. Гледах клипчета в ютюб за такива блутут устройства, че микрофонът го закачат на шофьорския сенник. Най-лесно става като го подпънеш под уплътнението на шофьорската греда на предния прозорец и изкараш само микрофона. Въпросът е дали ще работят бутоните слушалки на Сонито. При вас с фабричния блутут работят ли?
Иначе моят фокус няма блутутм, няма и изкаран микрофон. Даже в описанието на екстрите в Форд Етис е описано "Less Bluetooth".

saggy

Цитат на: saggy в 31 Декември 2020 14:49:14
При тези китайчета може да се стриймва музика от телефона, както и да говориш през блутута. Микрофонът е с кабел и се закача, където ти хареса. Гледах клипчета в ютюб за такива блутут устройства, че микрофонът го закачат на шофьорския сенник. Най-лесно става като го подпънеш под уплътнението на шофьорската греда на предния прозорец и изкараш само микрофона. Въпросът е дали ще работят бутоните слушалки на Сонито. При вас с фабричния блутут работят ли?
Иначе моят фокус няма блутутм, няма и изкаран микрофон. Даже в описанието на екстрите в Форд Етис е описано "Less Bluetooth".

zz_stefanov

#7
Аз съм с такова радио и работещ блутут, по него говоря и се управлява от двата бутона за телефон. Има USB и AUX жак в подлакътника. USB чете флашките, от там ми е музиката.
Май може да се стриймва през блутут, но не е съм го пробвал.
Лошото е че имената от телефона които са на кирилица излизат на шльокавица на дисплея.

saggy

Аз съм със същото Сони, но нямам USB, а AUX е в жабката - егати титаниума. :)  Но всички тези неща имат решения, така че не е болка - купуваш си модулите от интернет и ги инсталираш. Аз слушам музика от CD (mp3-ки) и кирилицата излиза на шлокавица - мисля, че е нормално за коли 2011. Даже на по-нови коли е така.