Препоръчайте поставяне на ксенони

Започната от Иво Мирчев, 16 Септември 2019 08:43:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Иво Мирчев

Ford Fusion (Mondeo) Hybrid 2017 с оригинални крушки. Искам да ги сменя и да поставя хубави ксенони. какъв съвет ще ми дадете за вид (има ли оригинални, които в Мото Пфое да поставят) или фирма, която извършва подобна услуга?


bronc

Цитат на: Иво Мирчев в 16 Септември 2019 08:43:45
Ford Fusion (Mondeo) Hybrid 2017 с оригинални крушки. Искам да ги сменя и да поставя хубави ксенони. какъв съвет ще ми дадете за вид (има ли оригинални, които в Мото Пфое да поставят) или фирма, която извършва подобна услуга?

Я, и тук се засичаме освен в хардуера :) Колата има ли лупи (като стъклени топки изглеждат) във фаровете? Ако няма, задължително трябва да се вградят, защото иначе ще заслепяваш насрещния трафик. Ако имаш, би трябвало да е доста лесно да се сложи ксенон. Хвърли един поглед на тази тема: https://fordbg.com/forum/index.php?topic=9954.0 Това е моята кола в момента и съм доста доволен от резултата.

Оригинални е почти невъзможно да сложиш, защото там трябва да сменяш софтуера, трябва да сложиш пръскалки за фаровете, ако нямаш и кантарче на задния мост, което да ги регулира автоматично нагоре-надолу, ако в момента е ръчно. Има законодателно изискване всички коли с ксенон да са с пръскалки и с автоматична регулация на височината и ако ъпдейтнеш софтуера, че колата има ксенон, тя ще започне да си ги търси тези неща.