е-Винетка

Започната от G_o_c_e_v, 24 Декември 2018 17:09:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

G_o_c_e_v

До колкото можах да се "образовам" по въпроса, разбрах, че вече няма да има стикери на предното стъкло, че може да се закупи, както по старо му или чрез мобилно приложение и от още едни места там А1 и тем подобни. Това, което се чудех е какво става със старите винетки, които сме закупили по късно през годината? Пак до колкото можах да разбера, стикери закупени след 31.01 трябва да се иде примерно до Пощата и БЕЗПЛАТНО да се въведат данните на хартиения стикер от служител, за да фигурира, като електронна версия. Така ли е или пропускам още нещо?
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!


TourneoRS

IVECO -  с него не се ходи надалеко .

G_o_c_e_v

Дааа, даже пробвах да я конвертирам и в момента се обработва заявката ми. След час ще проверя дали съм успял.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

TourneoRS

Ами то навсякъде пише, че е пожелателно. Ако те спрат полицаи и имаш редовна хартиена, те ще те регистрират. Не подлежи на наказание.
IVECO -  с него не се ходи надалеко .

dimkaraganchev

На моите коли си ги конвертирах. Иначе да, ако те спрат, ще ти ги конвертират. Но си представих, какво би могло да се случи, ако те снима някоя камера и реши да ти прати честитка... :))

Mondeicho

Тя камерата е много интелигентна и ще види, че си редовен  (rofl)
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

krasi markov

Аз все още чакам конвертирана винетка от 17-ти декември:)

B.Stoilov

За мен по-интересното е:
Модеото има годишна винетка до август 2019та година, закупена от предния собственик, който е от Пловдив, съответно колата беше с пловдивска регистрация.
Аз я купих и я пререгистрирах. Съответно конвертирах винетката си в електронна с новия софийски номер на колата.
Някой да ми каже аджеба, как тъпата камера или служителят на БГ Тол ще разпознае, че е имало смяна на рег. номер на колата, и че тази винетка вече е за новия номер на колата ми - СВ9689...

G_o_c_e_v

Ти така или иначе си я конвертирал за номер СВ9689 и няма да имаш проблеми. Все пак системата не знае, че номера преди е бил друг.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

B.Stoilov

Да де, ама ако случайно ме спрат и на някой му хрумне да ми иска малкия отрязък от винетката? Там номера е пловдивския.
Остава да си влача с мене договора за покупко-продажба.


Alexi

на малкия отрязък не пише номер на автомобила .. излишно се филмираш

B.Stoilov

Цитат на: Alexi в 08 Януари 2019 09:56:13
на малкия отрязък не пише номер на автомобила .. излишно се филмираш

на касовата бележка, която придружава отрязъка - пише :)

Ozzie

Цитат на: B.Stoilov в 08 Януари 2019 09:22:25Да де, ама ако случайно ме спрат и на някой му хрумне да ми иска малкия отрязък от винетката?
май КАТ-аджиите вече няма да гледат валидност на винетките
снощи разтягахме локуми с колеги по темата
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

zloster

Като прегледах ЗДвП:
ЦитатЧл. 165. (1) Определени от министъра на вътрешните работи служби:
...
11. (нова - ДВ, бр. 6 от 2004 г., изм. - ДВ, бр. 101 от 2015 г., в сила от 22.12.2015 г., доп. - ДВ, бр. 11 от 2017 г., в сила от 31.01.2017 г., изм. - ДВ, бр. 105 от 2018 г., в сила от 01.01.2019 г.) осъществяват контрол по спазване на задължението за движение на пътните превозни средства по пътищата, включени в обхвата на платената пътна мрежа, след заплащане на таксата по чл. 10, ал. 1, т. 1 от Закона за пътищата;
и
ЦитатЧл. 167а. (Нов - ДВ, бр. 105 от 2018 г., в сила от 01.01.2019 г.) (1) Агенция "Пътна инфраструктура" осъществява контрол върху заплащането на съответната такса по чл. 10, ал. 1 от Закона за пътищата чрез електронната система за събиране на пътни такси.
...
(5) Органите по чл. 165 и чл. 167, ал. 3 - 3б имат достъп до електронната система по ал. 3 и до информационната система по ал. 4 за целите на осъществявания контрол върху спазването на задължението за заплащане на съответната такса по чл. 10, ал. 1 от Закона за пътищата.

Аз го разбирам, че и служители на МВР могат да проверяват за заплатени пътни такси.
Чукча не читател, чукча - писател.
Смисъл, произход и употреба са пояснени на http://dslov.ru/pos/38/p38_229.htm
За обогатяване и подобряване на говорно-писмената ни култура: https://rechnik.chitanka.info/ http://ibl.bas.bg/rbe/ https://rbe.chitanka.info/

Ozzie

живи и здрави да проверяват
ще се боря с новата система след 01.02, но пък може и да са изчистили бъговете до тогава
хартиената винетка изобщо нямам намерение да се мъча да я конвертирам в електронна, до края на месеца едва ли ще ползвам републиканската пътна мрежа повече от 2- 3 пъти
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

ivchotr

За неконвертирана хартиена винетка, която е в сила, няма да наказват. Да проверяват колкото си искат.