Фалитът на ЗК Олимпик

Започната от hotblooded, 18 Август 2018 00:56:50

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

hotblooded

Има ли колеги "настъпали мотиката", и какво смятате да правите?


Запрян Б.

Цитат на: hotblooded в 18 Август 2018 00:56:50
Има ли колеги "настъпали мотиката", и какво смятате да правите?

Жената е на олимпик, но добре че остава само 1 месец от цялата застраховка. От брокерите казаха да пием една студена вода и още днес да направим нова ГО. Можело да подадем оплакване и да чакаме да върнат пари, но за един месец преценихме, че не си заслужава нервите и разкарването.

Alexi

аз ако съм ще видят нова застраховка на куково лято .. имам си валиден стикер ,полица .. тва е .. не ме интересува ,че е фалирал

Запрян Б.

Цитат на: Alexi в 18 Август 2018 10:10:34
аз ако съм ще видят нова застраховка на куково лято .. имам си валиден стикер ,полица .. тва е .. не ме интересува ,че е фалирал

Tова е другия вариант, ако не се стигне до проверка на полицата то стикера си е ОК. Обаче за един месец има ли смисъл да се рискува и жената да е на тръни докато шофира. :D

sstefan

Аз имам три коли при тях,имам човек който работи там и ми каза малко в аванс да се махам от Олимпик.
Равносметката: на две от колите няма и драскотина и няма какво да се завежда като щета. На третата обаче имам три елемента-от отваряне на Ганьовски врати и съответно леко одраскване. Заведох всичко, плащане по експертна оценка-1% шанс някога да ти платят,за доверен сервиз-0% процента. И трите коли бяха на по 4 вноски и към прекратяването беше безболезнено. За ГО също са на вноски и последните не ги платих. По принцип ГО е гарантирано от фонд,ама се оказа к.р гаранция.
Добре че при снимки за ново каско в новата компания колата се води 100% чиста и някой ден ще си оправя дребните драскотини.

dimkaraganchev

Цитат на: Alexi в 18 Август 2018 10:10:34
аз ако съм ще видят нова застраховка на куково лято .. имам си валиден стикер ,полица .. тва е .. не ме интересува ,че е фалирал
И ако не дай си боже направиш ПТП по твоя вина, още повече ако има и жертви, направо ще го усетиш кукувото лято... (rofl)

Alexi

аз имам валидна застраховка .. като фалира КТБ хората с депозити имаха ли депозити, или нямаха ?

Pyrhel

ГФ гарантира изплащане на потърпевщия и после си търси парите от виновния. В случаите, когато той няма валидна ГО (т.е. Олимпик) бива съден от ГФ и плаща като поп каквато кола е счупил или каквито телесни повреди/смърт е нанесъл.

Та ако убиеш някой, прескачащ мантинели на магистралата или счупиш някоя наистина скъпа кола, ще те заинтересува доста, не подхождайте наивно - БГ...
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

dimkaraganchev

Цитат на: Alexi в 18 Август 2018 18:55:15
аз имам валидна застраховка .. като фалира КТБ хората с депозити имаха ли депозити, или нямаха ?
Ако в момента ГО ти е в Олимпик, имаш валидна застраховка, ама на кукуво лято... (rofl)

Alexi

ще те успокоя че ми се виждаш притеснен - не съм при тях .. но ако бях друга гражданска нямаше да си направя .. казах го и по горе .. по официални данни половин милион МПС се движат без гражданска ,вие за такива с направена че фалирал застраховател се притеснихте недейте така :) никой няма да бъде осъден на нищо ,БГ сме .. ако поне един има осъден в близките месеци моля дайте линк ,ще си посипя главата с пепел официално


Mondeicho

Един приятел има при тях и сега му беше последната вноска. От брокера обещали, че ще си получи,някави пари. Отива обаче вчера да си прави ГТП, има си нова застраховка, старата уж е прекратена служебно и от пункта му казват съжаляваме, но в момента нямате валидна застраховка нищо не излиза в системата  (rofl)
Утре ще пробва пак...
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

hotblooded

Цитат на: Mondeicho в 18 Август 2018 23:06:18
Един приятел има при тях и сега му беше последната вноска. От брокера обещали, че ще си получи,някави пари. Отива обаче вчера да си прави ГТП, има си нова застраховка, старата уж е прекратена служебно и от пункта му казват съжаляваме, но в момента нямате валидна застраховка нищо не излиза в системата  (rofl)
Утре ще пробва пак...
В такъв случай се показва полицата,  на бащата не му излизаше платения данък, върна се със разписката от общината, сканираха я, и си мина

Mondeicho

С данъка така беше доскоро, вече си виждат какво е платено. Полиците си ги е носил и двете, те се виждат коя докога е, но понеже системата казва ,,не" и не е успял ???
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

dimkaraganchev

Цитат на: Alexi в 18 Август 2018 21:05:36
ще те успокоя че ми се виждаш притеснен - не съм при тях .. но ако бях друга гражданска нямаше да си направя .. казах го и по горе .. по официални данни половин милион МПС се движат без гражданска ,вие за такива с направена че фалирал застраховател се притеснихте недейте така :) никой няма да бъде осъден на нищо ,БГ сме .. ако поне един има осъден в близките месеци моля дайте линк ,ще си посипя главата с пепел официално
В грешка си. Въобще не съм притеснен. В правото си да си правиш, каквото си искаш. Но аз със сигурност не бих рискувал да си карам колите без валидна ГО.
П.П. Аз също никога не съм имал застраховка в Олимпик.

bronc

Купих колата с ГО в Олимпик. Направих в ОЗК миналата седмица. Някой ден може и да взема някой лев от масата на несъстоятелността, но като цяло пих една студена вода и т'ва е. Не е болка за умиране. А това с да караш без ГО е голяма простотия, но всеки си решава сам.