Въпроси, мнения и коментари за конкретни обяви

Започната от Cup2, 24 Март 2023 19:25:42

« назад - напред »

0 Потребители и 3 гости преглеждат тази тема.

JohnyCage

Здравейте,
от известно време медитирам с помощта на Шуменското гуру Алекси над идеята за Форд Ес-Макс.

Тъй като Мото Пфое са пуснали не лоша оферта от вида "сливи за смет", а именно "върни старата си трошка и вземи нов или стар Форд" ( http://www.motopfohe.bg/mp_auto_main.php ) съм набелязъл 2 броя Ес-Макс.

Те са:
http://www.motopfohe.bg/mp_auto_details.php?id=2138&make=17&model=98&price_from=370&price_to=223000&year_after=1969&year_before=2011
http://www.motopfohe.bg/mp_auto_details.php?id=2112&make=17&model=98&price_from=370&price_to=223000&year_after=1969&year_before=2011

За сега съм се насочил към по-евтиния от двата автомобила
http://www.motopfohe.bg/mp_auto_details.php?id=2138&make=17&model=98&price_from=370&price_to=223000&year_after=1969&year_before=2011

Може ли някой да ми даде съвет относно тези автомобили. Дали ги е проверявал или знае нещо повече за тях.

Поздрави и приятен ден




Bobi

#1
Здравей и добре дошъл! Нямам наблюдения върху конкретните автомобили, посочени от теб, но според по-добре ще е да се насочиш към първия автомобил ( както си споменал и ти). 2 пъти по-малко километри, кожен салон и др. Липсват само джанти, но това се решава с малко кеш. Най-добри и реални мнения би могъл да ти даде колегата mitakinen, ако се включи. Пожелавам ти късмет и не забравяй да се похвалиш с избора си  (beer)

Edit : Пропуснал съм в описанието на първия автомобил , че си има и алуминиеви джанти...  (hammer)

Чебурашка

 ??? Какъв е проблема на първия,че е по евтин: на половината километри е,с още един комплект джанти и повече екстри.Единственото което виждам е че волана му е излъскан,а на другия не е което може да значи че първия е по износен и има нещо за смяна но това са само предположения  8)
Иначе аз бих купил третия  бензинов - по-нов е и няма рискове които има при нафтата,но разхода е  >:(
http://www.motopfohe.bg/mp_auto_details.php?id=1682&make=17&model=98&price_from=370&price_to=223000&year_after=1969&year_before=2011

Alexi

не се сещам при дизел на реални 50-60к км какви рискове има .. освен да забравиш кога за последно си заредил друг риск няма ... аз като напълня догоре наистина забравям кога съм заредил ,не е шега  :)) бензиновия трябва да се приготвиш за един комбиниран разход от 10-12 ,поне 3-4 литра нагоре от дизела .. това е голяма тежка кола 180-190те нютона на 2.0 бензин не могат да я мръднат ... а цените в МР са такива ,някои не са логични има по изгодни и не толкова оферти .. ако човек много се чуди просто по изгодните се изкупуват ( понякога за часове като оня Фюжън 2008г за 5к лв) ..

Чебурашка

Ако е каран предимно градско съединителя и маховика няма да са в много добро състояние.Просто според мен първия е с доста по-излъскан волан,а втория е на 110000 километра  :-[

mitakinen

Тия 59 хил. км. може да са "печатна грешка" и силно се съмнявам, че са толкова. Тоя май се продаваше 2010г. и тогава беше на 90 хил. ако е същата. Най-добре е да отидеш на място и да се запознаеш с историята и на двете коли. Внимавай много за съединителя - нищо, че е в МП. Няма гаранция, че няма да се направят на инетресни и да ти я пробутат със заминал съединител. Имаше такъв случай с един от филиалите - бяха продали мондео със прецакан съединител и клиента вдигна патардия и му купиха "неоригинални" части. Иначе всичко е много здраво и единствено яде предни гуми и предни спирачки.
Жалка работа - никой от УС-то не пое отговорност - няма мъже, само мижитурки

JohnyCage

Благодаря на отзовалите се.
В областта на поддръжката на автомобил си признавам, че съм ПЪЛЕН ламер. Това което и на мене ми направи впечетление, че автомобилът ,който на хартия е по-добър е същевремено по-евтин от другия.

Чебурашка

#7
Тези от МотоПфое нормална цена ли ти дават за старата кола да не си вътре  с 3000 след бартера (stir)?
Те изкупуват на доста ниски цени примерно поне с 15 процента под  реалната пазарната,а ако купуваш кеш смъкват поне 500 лева. (whip)

mitakinen

Също гледай дали е наред отоплението на челното стъкло - ако е на ленти - значи е от дефектната партида - като моето. За подробности виж в темата за МП.
Жалка работа - никой от УС-то не пое отговорност - няма мъже, само мижитурки

JohnyCage

@Чебурашка още не съм говорил да ми купят старата кола, но смятам да плашам с кеш, така че наистина очаквам отстъпка. Най-малкото тази кола я продават поне от 1 до 2 месеца.

@mitakinen а как се разбира че е не ленти. Извинявай за въпроса ако е твърде очевиден, но задно отопление знам как е с "реотанчета чертички", но сериозно ме самнява, че за предното ще е толкова ОЧЕВИДНО :)


mitakinen

Жалка работа - никой от УС-то не пое отговорност - няма мъже, само мижитурки

JohnyCage

хммм а идеи как мога да направя проверката в незаснежен ден?

mitakinen

Достатъчно е да се постои малко в колата и стъклата ще се поизпотят - включваш подгрева и ако е дефектно линиите ще се появат - и почваш да ги крънкаш за отбив от цената :)
Жалка работа - никой от УС-то не пое отговорност - няма мъже, само мижитурки

JohnyCage

Такааа,
някой ме превари за хубавия Ес-макс, подсмрък. НО не съм се отказал от идеята да стана собственик на този модел. Моля ако на някой му попадне интересна оферта да ми пише на имейла.

Поздрави и приятен ден.

Alexi

аз ти казах че такива оферти на малко км са рядкост следя им върнатите от лизинг коли отдавна .. мене за 2 успяха да ме изпреварят .. слагаш парите на един разплащателен влог и чакаш като изпадне изгодна кола отиваш рано сутринта и почваш пазарлъка .. поне си в София ..

JohnyCage


G_o_c_e_v

Сега ми дойде идея, евентуално да се направи тема за бъдещите собственици на определени модели, да питат дали някой със същия модел кола, не е свободен и би го придружил за оглед на същия от автокъща или от където и да е.
Аз примерно бих помогнал при оглед на Фокус преди покупка, имам поглед върху модела, знам какво да гледам, понеже вече съм сменявал това онова и знам на какво да обърна внимание.
Да пишат от кой град са, къде смятат да гледат кола и дали ще има желаещи да ги придружaт за огледа :)
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

VENTCI

Хубава идея  Аз също не бих отказал да помогна на някого.

Чебурашка

Идеята е добра, може да се използва за оглед на кола от друг град вместо напразно да се разкарва някой

Чебурашка

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11323338758333357&f1=details
Този ми хареса,2006 е и мисля че за 19000 ще ти го продаде   защото преди се продаваше за толкова или малко повече  ::)


G_o_c_e_v

Няма много съгласни май, или на дневен ред са други болежки на форума :)
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Pyrhel

Аз съм за, особено това с отдалеченото е доста удобно. В другия форум 'га бях активен и не-баннат имаше 2ма човека, за които ходих да видя 2 коли. Подкрепям я идеята.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

G_o_c_e_v

Ами може да се направи примерно раздел, или да не е раздел (толкова обширно), да има достъпна тема където всички да я намерят и да потърсят съдействие при оглед на автомобил.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Alexi

тема е достатъчно и то тази тема ,която може да се почисти от спама и в нея да се сложи другата за бензиновия фокус

Чебурашка

само може да се направи важна и да стои отгоре че да не се затрие

miroburgas

аз ,моя S=max го дебнах от декември 2009 до март 2011,исках да не базов, но и да го взема на
добра цена,а и километрите да са реални.
Но има правила  1. навън s-max са по-скъпи и с повече километри[ нашите търговци го връщат-
реално само с ориг. ключ в МП могот да ти кажат истинските] така ,че евтин и обурудван=много
километри - 3 год 150-220 х.км , 4год 200-260х .км
2. В МотоПфое - наблюдаваш месеци наред и между другото като излезе някой от внос, прегледай ги.
1.8тди е слаб за колата .
Успех

miroburgas

Но от Горубляне не можеш да купиш такъв модел здрав !!!

Чебурашка

Навсякъде трябва хубав оглед,включително и в мото-пфое!

mitakinen

Общо взето всичко е божа работа. Може да попаднеш на вносна, която е пазена и е карана със свястно гориво и въпреки големия километраж навъртян. Може и да попаднеш на кола закупена от МП на малко километри, зареждана с нафта откъдето падне и каквато се случи. Или служебна, карана откойто пръв се е докопал до ключовете и карана със зверски скорости, летейки през дупки. Или пък като един образ от другия форум, който с гордост пуска в нета филмчета как чертае пергели по шосето или прави драг със колички, които могат да бъдат спасителни лодки на кораба-майка.
Жалка работа - никой от УС-то не пое отговорност - няма мъже, само мижитурки

Alexi

аз за това му казах да скача на някаква нова макар и по семпла колица ама не ще :))