Мондео МК3 на V.Buzev

Започната от V.Buzev, 29 Май 2015 12:36:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

V.Buzev

Цитат на: Ilian Petrov в 28 Март 2016 16:42:50
Според мен много добре ти се е получило!
Силата и качеството на звука запази ли се?

Да, свири доста по-добре от стандартния Ford 6000 CD и една идея по-лошо качество на звука от Sony mp3.


Dmitarcho

Само тея видийки ме дразнят мене :) Да беше сложил такива за гибсокартон - чернички, да не бият толкова на очи ;) Но щом на тебе ти харесва - значи всичко е ОК ;)
Ръца Пръца

V.Buzev

Цитат на: Dmitarcho в 28 Март 2016 19:57:33
Само тея видийки ме дразнят мене :) Да беше сложил такива за гибсокартон - чернички, да не бият толкова на очи ;) Но щом на тебе ти харесва - значи всичко е ОК ;)

Бе и аз се замислих за рапидки ама повечето в кутията бяха тръгнали да се окисляват та реших да са такива.

G_o_c_e_v

Малко лак за нокти да ги маскираш.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Mondeicho

Странно ми е като подредба, но поне е уникален...
Браво за старанието, някой от детайлите може след време да ги донагласиш. Сега се порадвай на придобивката 8)
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

V.Buzev

М даааа, не съм писал 2-3 месеца в темата. След неколкократно ходене при гумарите заради едно гадно тресене във волана при скорост 100-120 км/ч на последното установиха че имам изпуснал заден десен амортисьор. Емиии купих 2 бр. MONROE REFLEX:



Два тампона макферсон и комплект прашници и днес я оставих да ги сменят.

martin1977

Няма лошо да ги смениш, но тресенето във волана няма общо с това че е изпуснал заден амортисьор.

V.Buzev

А да, това ми ясно че не е от това.
Е вече е факт сменени са и возията стана супер стегната ;D. Тия дни ще си ходя към село и ще разбера дали и гумарите са се справили с баланса :-\.

Mondeicho

След като е бил омаслен са плакали за смяна, така че правилно си ги сменил...
Колко даде за двата амортисьора?
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

V.Buzev

Цитат на: Mondeicho в 08 Юни 2016 21:25:25
След като е бил омаслен са плакали за смяна, така че правилно си ги сменил...
Колко даде за двата амортисьора?
Цената за два амортисьора, два тампона за макерсона и комплект прашници с отстъпката 266 лв.

Тампоните и предпазните маншони ги смених щото така си реших иначе на свалените нищо им няма, но понеже отстъпката която ползвам е доста цената на всичко излезе все едно съм взел амортисьорите без отстъпка ;D.


V.Buzev

Монро амортисьори не си взимайте че ще ви се скъсат нервите. Поне моите се скъсаха от както ги смених уж за добро. Малко след смяната започна едни леко преклопване отзад в дясно, което се засили с времето. Имах два надлъжни носача за смяна че се бяха позакъснали тампоните. Смених ги но клопането остна. Изхвърлиха всичко от багажника налепих го изцяло с битумна лента за вибро и шумоизолация, притегнах всичко която издаваше странни шумове и не беше захванати здраво, като жилото за отваряне на капачката на резервоара, релета и модул за теглича и всякакви буксички тем подобни, но клопането си остана.
Днес дойде редът за тестова смяна на амортисьора от проблемната страна със стария здрав. Ииии за всеобща изненада на мен и моите майстори се оказа че новия амортисьор е дефектирал - луфт в стеблото. Странното е че и чисто новия тампон Закс е супер мек. Дефектиралия го върнах гаранционно и в понеделник ще си взема новия.
Баси вече не смея да сменя нищо по тая кола. То само греди удрям.

V.Buzev

Май отдавна не съм писал в темата. Колата се кара всеки ден.
Аморитисьора отдавна е сменен с нов гаранционно и лопане вече няма.
Преди зимната среща точно колата започна да губи спирачна течност. Първоначалната диагноза беше лагер помпа и тъкмо бях закарал колата да я почват и майстора ми звъни и вика "Ще черпиш".
Някаква шибана тръбичка незнайно по каква причина се разхлабила и капе спирачна течност точно по корпуса на кутията и подлизва надолу. Тръбичката е затегната и долята спирачна течност и от тогава до днес всичко си е на ниво 8). За сега се отлага смяната на маховик, суединител и лагер помпа :).
По случая почерпих колата едни ургинални ксенонови фарове които бях купил доста отдавна и чакаха да се наканя да оправя инсталацията.
Благодарности на Митака от Габрово, че дари за каузата старите си фарове от които взех буксите.

Ако колата е послушна за пролетта съм подготвил монтиране на умивалници на фаровете (купих ги заедно с казанчето с двете помпи и капачките за бронята), както и предна броня Zetec S и задна ST броня. Броните не са в много добро състояние, но е поправимо и ги взех на добра цена!

Снимки някога, като се поотопли, че тука в Плевен едни снегове са ни налегнали, та не е истина, но какво да се прави - зима е :).

Dmitarcho

Фаровете подкара ли ги ? Или само се хвалиш, че си ги взел хахаххаха :) Как светят в сравнение с рефлектира лупите ?
Ръца Пръца

V.Buzev

Нищо общо нямат с рефлектирите. Осветеността е равномерна и всичко се вижда много по добре напред и в страни . Трябва да щракна някоя снимка.

Mondeicho

Ходи ли да ти ги регулират на стенд, защото тогава е най-правилно и наистина има максимален ефект?
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Pestarzt

За регулирането знаете ли, че се прави в най-високо положение, за да не се заслепяват отсрещните независимо от позицията на ключа за реглажа

hotblooded

Цитат на: Pestarzt в 10 Февруари 2017 01:27:08
За регулирането знаете ли, че се прави в най-високо положение, за да не се заслепяват отсрещните независимо от позицията на ключа за реглажа
Нормалното положение е най високото,  свалянето надолу е ако колата е натоварена и съответно задника на клекнал.  Също така колата трябва да е без никакъв товар за регулиране на фаровете и геометрия на окачването

Dmitarcho

Веднъж съм ходих на реглаж на фарове ... момчето ме накара да сложа копчето за регулиране на фаровете в купето на 1. Но какво казва има е най-логично - да се прави реглажа на вдигнати фарове, за да може като натовариш багажника, да можеш да ги смъкнеш от копчето фаровете.
Ръца Пръца

Mondeicho

Аз нямам копче за реглаж от ключа, защото съм със заводски монтиран и имам нивомери на предния и задния мост, когато е натоварена сами да се смъкват надолу ???
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

flowsky

@V.Buzev Когато сменяш предната броня ме имай предвид. И без това съм се наумил да правя една пролетна разходка до Плевен, та направо да ти я крадна.


V.Buzev

#110
Цитат на: flowsky в 10 Февруари 2017 19:24:31
@V.Buzev Когато сменяш предната броня ме имай предвид. И без това съм се наумил да правя една пролетна разходка до Плевен, та направо да ти я крадна.

Добре, нямаш ядове. Към края на март ще се случат нещата.

А за фаровете не съм ходил да ги регулират защото ми се струва че няма нужда. Не са високи нито ниски. Лястовиците са правилни. Не гледат в различни посоки.
Април месец съм на ГТП и тогава ще ги накарам да ги проверят.

V.Buzev

#111
Ммм даммм. Отдавна не съм писал в темата, но е време да я съживя. След 2 месеца чакане комшията да ми залепи нацепеното на новозакупените брони, най-накрая се случи и това.
Начален стадий на пасване:

[attach=1]

[attach=2]

Pyrhel

Фаровете как ще светнат ако им ударите една паста отвънка...
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

V.Buzev

Цитат на: Pyrhel в 07 Юни 2017 11:05:40
Фаровете как ще светнат ако им ударите една паста отвънка...

Фаровете са малко мръсни, но да след боята на броните ще има цялостно пастиране на колата + фаровете :).

Mondeicho

Аз от един комшия пострадах, защото ми ожули предната броня докато обръща и тези дни съм на оглед за завеждане на щета. Една година не можа да изкара бронята :'(
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

V.Buzev

Ей това е неприятното, блеещите хора по разните му паркинги. Но какво да се прави, за това е измислено каското.

exclusiveremix

Каско,не каско....много е кофти да зеносаш оригиналната боя.Рядко има майстори които да докарат 1 към 1 боята с останалите елементи.
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White

mondeoto

Моите при мигачите са станали така и като чопкам с нокътя си е баш отвън. Само не знам какво да правя ако се полират, защото казаха, че ако не сложа лак щели да си отидат.

V.Buzev

Цитат на: mondeoto в 07 Юни 2017 23:41:42
Моите при мигачите са станали така и като чопкам с нокътя си е баш отвън. Само не знам какво да правя ако се полират, защото казаха, че ако не сложа лак щели да си отидат.

Лепиш защитно фолио на 3М и готово. Малко му е височка цената ама пък има 5 години гаранция.

V.Buzev

Така като прегледах доста съм занемарил дневника и на двете мондеото.
Както знаете на монката мондеото стана мое и аз сега карам комбито, а това мондео стана дамска глезла :)
Да допълня с новостите около колата за изминалта година:

- Предна Zetec S броня с диодни халогени с рингове закупени от Алито:

[attach=1]
[attach=2]

- Задна броня от ST TDCI:

[attach=3]

- Дръжки на вратите с никел лайсната:

[attach=4]

- Накрайник на оригиналното гърне:

[attach=5]

- Черна решетка между фаровете:

[attach=6]


Ииии така изглежда в крайна сметка:

[attach=7]