Някой чипосвал ли е мондео мк3 2.2tdci и къде?

Започната от Stoichev, 07 Май 2019 15:37:54

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Stoichev

Здравейте колеги! От дълго време обмислям да си чипосам мондеото 2006 година 2.2tdci и четох доста отзиви в интернет както и във форума, но не мога да реша при кого да отида.За сега се колебая между Адлер и Маднес. Ще съм благодарен ако някой сподели информация къде е извършил тази процедура и как се държи колата след това.


Pyrhel

Хвани едния, удари другия...
Лично мнение (beer)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

S2N1

Проучвах за едно Пежо, само че турбо бензин. Обърнах се към тези пичове ЕФ ТИ МОТОРСПОРТС и макар да не правих нищо по колата, отговориха ми на всички въпроси. Писах им на няколко пъти отговориха бързо и изчерпателно на всички глупости дето ги питах. Пиши им може и да не стане, ама кво пък.

Alexi

чип ще ти постави всеки .. въпроса е ,че ако се строши колата ще вдигат рамене дори да е очевидно ,че чипа е причината ( стопено бутало ,гръмнала турбина )

exclusiveremix

Аз се замислям да се направи чип на фиестата.Очаквам между 90 и 100 коня,като идеята не е да тръгне да върви на гръм,а лека засилка.След като братовчеда не успя да потроши AFN дето гори по литър масло на 1к км,чипосвана от него,като картите са правени от някакъв от Асеновград,значи моята ще удържи.След като няколко дена подред съм превъртал нета,включително форуми,фейсбук страници и т.н. стигнах до няколко извода.
1 - Почти всеки чипосва VAG-явно е най-лесно или просто са най-караните коли в БГ.
2 - Почти всеки се дърпа като кажа Форд,примерно Радеф гараж във Варна(бившото ТСТ рейсинг) след няколко дни звънене и питане дали може да я направи,просто се отказа и каза че не му се занимава.Е ще отида ли там даже и да е топ майстор ?
3 - Почти всеки взема една и съща цена - сега примерно Маднеса ми каза 1к лв за Екобуста щото нали за сефте ще правят и не знаели как става.ШШШТ мойчета за 1к лв ще си купя Рево рейсинг стейдж 1 или 2 и ще е в пъти по-добре от вашия софтуер.Всички останали казват между 450-550 лв.
4 - След всичкото изчетено се насочих към VRP Perf. в Русе.Ако се сметне за реклама,преработете имената на софтуерджиите.Но като цяло момчето е инж. , 2-3 пъти сме говорили и винаги ми е обръщал внимание въпреки че "само да питам нещо " .Сори пичове,при другите такова отношение няма.

Отделно се замислям...някой знае ли дали 1.5 TDCI във вариация 75 - 95 - 120 коня дали има някаква разлика в мотора и каква точно е тя ?
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White

envo

+1 За VRPerformance. Носил съм вече десетина коли при него. Никой не е имал оплаквания.
Преди дни си купи ново дино и може да се изпробва на графика колко е преди и след ремапа.
Focus MK2.5 1.6TDCi 109к.с.

exclusiveremix

Доколкото знам той и преди имаше Диностенд.Просто явно "нов" модел или  крайно наложителния в днешно време стенд за 4х4 автомобили.
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White

Stoichev

Pyrhel извинявай, но не те разбрах.
Разрових се доста и намерих доста негативни мнения към Маднеса и Адлера.Говориха ми за Ифидик във Варна и VRP. Силно се надявам да намеря някой, който вече е чипосвал този мотор, който да каже дали държи след чипа. Естествено, че ако има нещо за заминаване ще замине.Но в маднеса видях че са правили такъв 2.2 само че 150 коня, който се води и собственика беше написал крайно негативни коментари.

Pyrhel

Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Alexi

Цитат на: Stoichev в 08 Май 2019 21:16:17
Pyrhel извинявай, но не те разбрах.
Разрових се доста и намерих доста негативни мнения към Маднеса и Адлера.Говориха ми за Ифидик във Варна и VRP. Силно се надявам да намеря някой, който вече е чипосвал този мотор, който да каже дали държи след чипа. Естествено, че ако има нещо за заминаване ще замине.Но в маднеса видях че са правили такъв 2.2 само че 150 коня, който се води и собственика беше написал крайно негативни коментари.
Точно той е човека ,чипосвал 2.2 .. след това сменя съединител и турбина :))


Pyrhel

Не схванах дали говориш за мен, моята не я правих в Маднес, съединиеля го смених рано-рано, когато беше на около 80-90к км по спомен - преди каквито и да е промени.
Впечатленията ми от Маднес са от други коли от начина на мапването на проба-грешка тогава.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

exclusiveremix

За Ифидик също съм чел лоши коментари.Доколкото знам са партия с Брезел - Адлер от Годеч.И на него съм звънял за чипове и на двете,както винаги всеки бяга като чуе Екобууст,а за нафтата се навиват на момента.Изчетох сумати и коментари за VRP ,недоволен не съм прочел.
А съединител и турбина винаги могат да заминат.Ето на 50 к км и двата ни дизела имаха лек луфт в турбината при завъртане.
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White

Siraku

И аз се глася за манипулацията и май ще ходя в Full Throttle Motorsports в Пловдив. Момчето е инженер, знам го дълги години от VW Forum и какви чудеса правеше, не е истина... Може би само на него имам доверие. Разбира се, щеше ми се някой, който е по по фордовете, ама в БГ дори за ремонт трудно се намират такива хора, камоли за ремап...