Крушка заден мигач Куга мк1

Започната от viktor.n.m, 07 Февруари 2022 11:55:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

viktor.n.m

Здравейте, търся споменатата крушка, намирам я само в мотопфое на цена, за която ми идва споменавам всички роднини на този който я е измислил  :o 123лв за крушка, луда работа  ??? . Ако някой може да ме насочи къде другаде в България мога да я намеря? Или идея за побългаряване също съм сколонен да пробвам :) и втора ръка става също, стига да работи. На крушката има този номер - 8v41-13n004-da , но до колкото разбирам ОЕМ номера е 1502594 .


Petar 1966

Животът иска жертви,но няма да сме ние!

viktor.n.m

Ибей съм го видял, търся в България за по ниска цена от мотопфое, а и в ибей са по 55+ паунда, което с доставка ще е по-скъпо.

FoMo4

Ако не намериш, купи 2 цокъла https://www.olx.bg/d/ad/tsokal-fasunga-za-lampa-t20-w21w-ednokontaktna-dva-provodnika-CID360-ID8Hcp1.html#49e404af3d
и 2 оранжеви крушки T20. Провери за всеки случай първо диаметъра на отвора, дали ще влезне крушката, но не би трябвало да имаш проблем.

viktor.n.m

Eдва ли ще стане това, при крушката има надпис ph19w, а това е за 21W, но като идея е добро. И аз помислих да търся само крушката и да запоявам  (tooth) , но и нея не мога да намеря. Има подобни в Алито, но са ми съмнителни, а и те са по 30лв за бройка  ???

Alexi

погледни пак цените на 2та варианта и пак прецени кое е съмнително и кое ще върши работа :)

saggy

Виж в сайта на Осрам кой вариант точно предлагат за твоята Куга - https://www.osram.de/apps/gvlrg/en_COM. Или намираш контактите на представителството на Осрам и проверяваш дали я имат налична, или пробваш с фирма, която продава техни продукти. Аз съм купувал автокрушки от Alfalight, които се намират на Г.М Димитров в ж.к. Дианабад - https://alfalightbg.com/%d0%b0%d0%b2%d1%82%d0%be%d0%bb%d0%b0%d0%bc%d0%bf%d0%b8/

Pyrhel

Стоп светлините на Фокус МК2.5 бяха с подобни мизерии, доста отдавна беше, но намерих на 1/3 от цената на МП в маслата.бг. Ако искаш им звънни, дано да имат и на приемливи цени. (beer)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

viktor.n.m

Благодаря колеги, ще разгледам всички предложени варианти. Засега пробвах сайтовете на колегата saggy, но греда там, продължавам търсенето :) Няма да дам на МП 123 лв за крушка за мигач, пък какво ще да става  ^-^ :)) 

zz_stefanov

Цитат на: Pyrhel в 08 Февруари 2022 12:08:24
Стоп светлините на Фокус МК2.5 бяха с подобни мизерии, доста отдавна беше, но намерих на 1/3 от цената на МП в маслата.бг. Ако искаш им звънни, дано да имат и на приемливи цени. (beer)
На двама мъже и половина сме с PR21/5W https://www.avtochastionline24.bg/avto-krushki/krushki/pr21-5w .
Все си мислех че няма по голямо извращение от нея - на щанд не можеш да я намериш, но Кугата бие по точки. :)


FoMo4

На S MAX фейслифт задните мигачи са същите. Поради високата им цена, мигачите бяха преправени с цоклите от линка, който съм дал по горе и LED крушки като на снимката по долу. След като се махне стъклото на крушката, влиза перфектно на мястото на оригиналната. Заради голямия брой диоди, консумацията и е около 20 вата, което не води до "бързото премигване" като при изгоряла крушка.

viktor.n.m

Цитат на: FoMo4 в 08 Февруари 2022 20:51:38
На S MAX фейслифт задните мигачи са същите. Поради високата им цена, мигачите бяха преправени с цоклите от линка, който съм дал по горе и LED крушки като на снимката по долу. След като се махне стъклото на крушката, влиза перфектно на мястото на оригиналната. Заради голямия брой диоди, консумацията и е около 20 вата, което не води до "бързото премигване" като при изгоряла крушка.

Благодаря Колега, мисля че намерих подобни крушки, ще погледнеш ли линка по-долу и да кажеш дали са същите?
https://www.olx.bg/d/ad/led-krushka-s-canbus-t20-7443-w21-5w-t20-7440-wy21w-i-t15-w16w-CID360-ID8p8Pv.html

И още един въпрос за цокъла от другата обява, той замества изцяло фабричния цокъл (тоест махам изцяло черната част от снимката по-долу) и свързвам жиците от колата към жиците на новия цокъл, правилно ли разбирам неща? Или премахвам само частта от старият, която държи крушката и свързвам 2-те жици от новия цокъл към пластините от на стария?
[attach=1]

ivchotr

Китайците не са ли измислили заместители :D

FoMo4

Крушката е подобна, но на тези които съм слагал аз има стъклен буркан, който се наложи да махна за да вкарам крушката. Не знам какъв е диаметъра на тези от обявата и не съм сигурен дали ще влезнат. Иначе новия цокъл се връзва към 2та кабела на БУКСАТА, в която се включва оригиналната крушка. Тези дни ще сваля стопа, да снимам как е направено.

viktor.n.m

Цитат на: FoMo4 в 09 Февруари 2022 16:25:16
Крушката е подобна, но на тези които съм слагал аз има стъклен буркан, който се наложи да махна за да вкарам крушката. Не знам какъв е диаметъра на тези от обявата и не съм сигурен дали ще влезнат. Иначе новия цокъл се връзва към 2та кабела на БУКСАТА, в която се включва оригиналната крушка. Тези дни ще сваля стопа, да снимам как е направено.

Отново благодаря Колега, за сега съм закрепил положението и мигача работи.
Цялата работа при мен дойде от там, че като взех Куга-та беше със спукан стоп, намерих си 2-ра ръка и при смяната крушката на стопа замина. Реших че като ще ходя да взимам крупка за стопа, трябва да взема и за мигача. Взех крушката с целия цокъл, защото не успях да я сваля само нея (после разбрах че е нямало как да я сваля) (rofl) . В магазина също не успяха да я махната и аз реших да се направя на хитър и почнах да я въртя, което разбирасе доведе до скъсване на жиците. Та от там дойде целия проблем. Сега съм наместил крушката, така че да се допират жиците и да свети, добавих и лепило, защото при вибрация се разместваше и спираше да работи, но това побългаряване едвали ще издържи дълго  (tooth)

ivchotr

Временните неща се ползват най-дълго :D