Tourneo ford светна червен акумулатор на таблото

Започната от Илиян Маринов, 22 Март 2022 13:23:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Илиян Маринов

Здравейте.Пускам тази тема ако може да е в помощ на някой.Карам торнео канект 2007 1.8 tdci.Преди две седмици ми светва на таблото червен акумулатор.Още на другият ден я вкарвам в сервиз.Майсторът ми казва че е от алтернатор.Ок.Сваляне ремонт и качване.Взимам колата и започва проблем след проблем.Първо фаровете започват да си променят силата на светне ти силно ту слабо,парното и то така.Пускам волтметъра от тайното меню и виждам че алтернаторът презарежда стига почти до 17. Обратно в сервизът.Мерът пипът  и не знаят от какво е.Пращат ме при други които замерват акомулатори хората замерват,дори ми свалиха акумулатори и сложиха техен за да знаят дали не е от него.Без промяна пак презарежда.Гледаха алтернаторът и казаха че може ако не са сменили реле регулатор е от него.Връщам се при първите и разбира се те не са го сменили.Но откачват буксата на алтернаторът която е под радиаторът на кулера,презареждането спира но пак светва лампата на таблото.Казват че не е от алтернаторът а проблем по колата които не могат да оправят.После цяла седмица ходене каде  ли не  няколко диагностики колата трупа грешки и никои не знае какво и е .Вчера един познат ме прати при едни момчета които само стартери и алтернатори правят.Обяснявам и те казват оставия и ще видим,след 40 мин.звънят.  Готова била.Отивам,тестваме не презарежда,грешките сама си ги изчисти,на таблото нищо не свети.Питам го какво е направил.Момчето каза ремонт на Ел.инсталацията.Питам колко,70лева отвръща момчето.Не разбрах точно какво е ремонтирал но каза че тези които са пипали просто не разбират о обикновенно така ставало.


Жоро Петков

Сподели поне кои са тези "майстори" да не се опари и друг колега.

Alexi

оставили са някое кабелче разкачено ,модела вероятно е със смарт алтернатор

ivchotr

Ммм да. И аз това си помислих.

То по-скоро е добре да се оставят координатите на тези, дето разбират.