Застудява-вземете мерки, ако желаете

Започната от F Focus, 24 Януари 2023 13:21:44

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

F Focus

Привет,
След два-три дни застудява, макар и не много, но температурите ще паднат до -4-5С, та препоръчвам да обърнете внимание на течността за чистачките, като опитът ми показва, че, ако течността е за -20С при -10С дюзите на пръскалките замръзват, инак в казанчето е ок. Също така Ви препоръчвам да имате под ръка спрей за размразяване, но НИКОГА не го оставяйте в автомобила, че ще е безполезен, а в себе си( у дома), като го взимате сутрин, за да го използвате и после обратно си го прибирате. Въпреки, че съм с ел. отопление на предния джам същият много ускорява процеса, а се налага да се пръска и в/у другите стъкла, че и в/у дръжката на щоф. врата-нямам обяснение как пък точно само тя замръзва, та се е налагало да влизам от дясната страна няколко пъти?!
Използвам размразителен спрей "Quixy" window de icer, от който съм доволен.
Утре ще долея малко концентрат течност за чистачки, която уж я дават за -60С, ама съобразявайки се с прогнозата за времето в момента в казанчето ми течността е за реални 0-2С, а ми предстои пътуване, та да нямам неприятни изненади.

П.С. Тези които продължават да си карат с летни гуми няма смисъл да ги коментирам! Познавам лично един такъв.