Търся лети джанти за ФФ мк 3,5 2018 г.

Започната от April, 04 Април 2024 09:22:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

April

Здравейте,

Търся лети джанти за ФФ мк 3,5 2018 г.
Разкодировката на ВИН-а показва, че от завода е излязла с колела със следните параметри:

Wheel Size & Style 16 Inch: 7 X 16" Cast Aluminium Wheels;
16 Inch Tyres: 205/55VR-16 BSW Tyre.

Не ми е спешно, тия джанти мисля да ги сложа на зимните гуми, а да си купя по-хубави за летните.
Та търся същото, предпочитам оригинални фордовски, отговарящи на епохата на ФФ 3 и 3,5 и за предпочитане с датчици.

Благодаря!

Алекс


ivchotr

Можеш да провериш тук: Diablo Auto Собственикът се казва Ники и от известно време зарежда доста джанти. Ако няма от твоите, предполагам, че ще приеме поръчка.

Ozzie

@April
Другите параметри, които също са ти важни:
междуболтово разстояние - 5х108 мм.
централен отвор - 63,3 (или 63,4) мм.
офсет (ЕТ) - 50 мм.

Моя съвет - не чакай някой да ти се обади. Форумите се четат от малко хора.
Влизаш в мобилето или карс.бг, търсиш, гледаш, звъниш и т.н.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

saggy

#3
Аз си взех от olx като търсих с ключови думи по параметри на джанта. Примерно
"Джанти Ford 5x108 16". В нета има каталози на аксесоарите за Фокус 3 и там са показани всички видове джанти за модела на картинки, ако не знаеш кои са.
А пък най-добре, ако не си скиор и не ходиш зимата по планините, купувай едни маркови всесезонни и 3-4 години няма да сменяш гуми. Както се видя и от тези зима, сумарно 3 дена сняг за сезона в града, 5 дена с минусови температури за сезона, всичко останало +10 градуса. За какво са ни вече зимни гуми. Една смяна е между 70-100лв за 16-ки джанти.

April

Най-омразното нещо ми е да сменям гуми.
Аз живея в Горна баня и там определено е по-добре да имаш зимни гуми, мака че не съм горе по баирите.
Това с каталозите е топ идея, не се бях сетил.



ivchotr

Днес сложих колелата с летните гуми. Отне ми около час и половина с ваденето на колелата от мазето, изнанасянето им пред блока, свалянето на колелата със зимните гуми, монтирането на летните и връщане на зимните в блока. Когато въртях гумите на едни джанти, ми отиваше повече време с висенето на опашки пред гумаджийниците. Това упражнение го правех единствено с идеята, че като въртя гумите на едни джанти, ще ми правят баланс на всеки нов монтаж. Обаче се оказа, че балансът им не струва. Колата започваше да тресе от дисбаланс около 140 км/ч, в който диапазон обикновено се движа и това ме дразнеше яко. Сегашните комплекти колела със зимни и летни гуми са балансирани при мой роднина в провинцията и не са пипани може би 3 години. Няма тресене, няма нищо. Ама човекът ги прави както трябва, без да пести тежести. Пък уж си ги плащаме на гумаджийниците (hammer)

saggy

#6
* хайде, няма да спамя ненужно.

Ozzie

наспамихте обявата на колегата, аман!
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

F Focus

Надявам се да не е спам по темата на колегата, ама аз търсих лети фордовски джанти с такива размери и офсет преди кризата и под 400лв. за комплект нямаше предложения изобщо. Зяпайки всеки ден в ОЛХ, Базар и други подобни сайтове попаднах на такива читави за 200лв. Веднага ги поръчах и не съжалявам.
Ако търсих лети джанти за "Мерцедес", "Ауди", "БМВ", или "ОПЕЛ" предложенията бяха в пъти повече и цените по-ниски.
Успех в търсенето!

April

Спамете си на воля. И аз наблюдавам, че фордовите са по-скъпи от тези на другите марки.


FoMo4

400лв, пребоядисани, още са девствени  :D

F Focus

Към днешна дата, имайки предвид и боядисването мисля, че цената е ОК-само лично мнение.

F Focus

Към днешна дата, имайки предвид и боядисването мисля, че цената е ОК-само лично мнение.
А, и това са джанти за "Форд" все пак, а не за "Мерцедес", с които пазарът е залят! ^-^

April

Цената е топ. Прахово или течно са боядисвани?

FoMo4

Цитат на: April в 11 Април 2024 09:05:26Цената е топ. Прахово или течно са боядисвани?

Прахово и са изпечени на 180 градуса, които по никакъв начин не влияят на структурата на алуминия, както се тръби из интернетпространството.