Удар в бордюр

Започната от Zornitza, 12 Януари 2019 15:04:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Zornitza

Здравейте. Надявам се да не ми се смеете. Слизайки от един бордюр, който подцених, се чу много силно тракване отдолу, усетих го някъде на нивото на шофьорската седалка. Видими проблеми не регистрирам за момента, няма тропане и т.н. Колата е фиеста 1.4, 2016та. Какви може да са пораженията?


Ozzie

Долу- горе, никакви.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

daneco

#2
Предната част на прага се удря при слизане от бордюри.  По-точно шева между външния и вътрешния праг. Щети - едва ли. Ако си нарушил боята и защитното покритие около 2025та може да позагние малко :)
Карай смело.
Д. Й0рдан0в

Zornitza

Много ви благодаря, сега ще слизам още по-смелно от бордюрите  :))

Ozzie

Най- добре със засилка.
Примерно 60+ км/ч. Предполагам, така ще има шанс, просто да прелетиш над бордюра и да се приземиш на четирите гуми.  :D

P.S. С кола още не съм го пробвал. С велосипеда се получава (приземяването).
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Zornitza

Да, точно. Мисля да пробвам и при страничен удар как се държи колата и тия джанти стават ли въобще за нещо.

ivchotr

При страничен удар ще купуваш нови джанти и не е изключено да правиш и други ремонти по окачването. Не подценявай бордюрите, осбено в чужди градове. Да не се прибираш с пътна помощ :D