За какво последно си даде парите?

Започната от Vas, 01 Декември 2011 18:49:21

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

Pyrhel

За коледа не бях взел нищо на 5-ко и се поправих, 1л Bardahl BDC, трябва да му стигне за половин година.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


Mondeicho

И аз слагам такава от 2 месеца + двутактово масло. Доволен съм. Но си има значение каква е нафтата, винаги се усеща по хубавата.
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

marti1996



за това, препоръчайте масло 5-40 или 10-40

TourneoRS

честито, добре дошъл в отбора  :D

какво масло скъпо или евтино ??
IVECO -  с него не се ходи надалеко .

sinnerman

Е браво! Много кипро фокусче. Със здраве. Масло 5w30.

Mondeicho

Може и 5W40. Аз съм с такова и нямам проблеми. Мотул 8100 х-clean.
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

marti1996

скъпо  :D, кастофона не бачка за ся, тоя ми е втори фокус, първия го тотализирах, да се похваля сутринта не запали нафтата желе  :-X :-X

мисля за в бъдеще да се понадуе мотора и малко да слезне, ама няма финанс в момента  ;D

TourneoRS

Като ще надуваш, слагай хубаво масло. Като видя тази емблема така .. не знам какво ми става  :D
IVECO -  с него не се ходи надалеко .

Mondeicho

Взех ги от ибей Англия и гледам надпис на БГ ???
Оказа се, че е на руски.
Тампони за задни амоортисьори, че им е време.
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

sinnerman

След 8 години вярна служба, дойде ред за смяна на долни носачи на задното окачване.[attach=1]


Bivola

#490
Дискове и накладки, оня ден я огледах отдолу и тампона на скоростите задния е здраво ударен, та той е следващия. Тука обаче нещата бяха спешни защото и двете вътрешни накладки са на желязо вече и са започнали да трият върху цялата ширина на диска.[attach=1][attach=2]

Mondeicho

Днес ми дойде изгодното тампонче и един носач-оригинални за няма и 100 лв. общо:
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Pyrhel

Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Mondeicho

Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Pyrhel

#494
Да дойде, регистрирам и ще има още един не-форд в дневника. От тия като такситата е, 2011г.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Alexi


VENTCI


ivchotr

Дойде ми една китайщина, OBD II, ELM 327. Обаче не ще да се свързва с компа на колата. Със смартфона се сдвоява, с колата не ще. Фокусът е 1.6, 16V, 100 к.с. от 2003 г. Някой да подскаже има ли пиниз или просто китайщината е бъгава?

Pyrhel

Това е мк1 фейслифта, нали? Според мен е от колата, те се водят MY2001 (моделът е от тогава) и не поддържат ОБД2 стандарта за комуникация.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

ivchotr

#499
А сега, де. Да, фейсът е, с кръглите мигачи във фаровете. И с каква джидавка мога да я бъзикам, че да я поръчвам?
Впрочем, намирам и други предложения за OBD 2 за Фокус 1998 - 2004. Ако не става за този модел, къде е уловката?


atanas76

2 съм купувал от ОЛХ от един пич в Асеновград последното е с Wi-Fi  и работят с фокус 99 1.8 бензин

Pyrhel

Може и да е дефектен ЕЛМ-а или с кофти чип, но възможността да е заради комуникацията според мен е по-вероятна. Моя Ц5 по същата причина не го ловят универсалните диагностики и само с Lexia се вижда. На твое място бих пробвал с други ЕЛМ-ове на познати преди да купувам - може да няма смисъл. Ако не стане - нещо за Форд специално, което да знае с какъв протокол да комуникира.

ПП: Наличието на OBD-2 букса не означава, че използва EOBD стандарта, който ползват универсалните диагностики. Дори Мондео мк1 има ОБД-2 букса, ама като не се закачи с IDS не се вижда нищо. Европейската директива е, че протокола е задължителен след MY2001 за бензиновите и MY2003 за дизеловите автомобили. Първоначално се вкарват само задължителните изисквания - да се гледат данните за екологиите (то и за това става задължителен, за да може по ГТП да видят дали колата е ок), вече в последствие и дълги години след това, производителите добавят останалите неща в него. Дори до ден днешен не всичко се вижда по ЕОБД.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

ivchotr

Mай така ще излезе. Взех подобна тапа от един колега и тя не можа да се свърже с компа на колата. Сега някой ако каже какво точно да си поръчам, цена няма да има.

TourneoRS

Много съм доволен и фешън.  :))

По-хубава снимка не можах да направя, от хилене  :D
IVECO -  с него не се ходи надалеко .

TourneoRS

Имах един гвоздей в гумата, накрая реших и отидох на гумаджия. Една лепенка 8 кинта. В съседното хале видях че регулират предници, от три години се каня и се наканих - 30 лв.  Вечерта се разхождам из Метро, гледам гуми като за бричката по 66-67 лв, ами отнесох два броя, че предните са за мъгла .

Гиславед Урбан спеед,уааууу  само заради името ги взех  :)) :))
IVECO -  с него не се ходи надалеко .

Ispaneca

Термостат за мондеото.Че стария от едната страна влиза антифриза а от другата тече като чешма.

TourneoRS

Иде зима и се чудя дали да си купя нови 18 ки или да купя някакъв опел със зимни гуми за тия пари  :D
IVECO -  с него не се ходи надалеко .

Pyrhel

Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Mondeicho

Взех едни такива да ги пробвам...
13-14 лв./бр. в зависимост от дължината ::)
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

TourneoRS

Кило бира и триста грама семки... да се почерпя. Продадох си бавареца , след дълго  двуомене. :-[
IVECO -  с него не се ходи надалеко .