С безжичен Android Auto телефонът загрява

Започната от Pyrhel, 29 Май 2024 21:55:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Pyrhel

Ако ползвам Waze на телефона (без зарядно, без кабели, нищо - просто пуснат), не загрява и батерията му не пада бързо.
Свръзвам го през кабел - не загрява, обаче ако е безжично - батерията му пада сравнително бързо и осезаемо загрява. Не съм пробвал с друг телефон.

Някой друг с безжичен Андроид Ауто наблюдавал ли е подобно поведение?
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


Жоро Петков

Цитат на: Pyrhel в 29 Май 2024 21:55:39Ако ползвам Waze на телефона (без зарядно, без кабели, нищо - просто пуснат), не загрява и батерията му не пада бързо.
Свръзвам го през кабел - не загрява, обаче ако е безжично - батерията му пада сравнително бързо и осезаемо загрява. Не съм пробвал с друг телефон.

Някой друг с безжичен Андроид Ауто наблюдавал ли е подобно поведение?

На час по 20% ми точи на самсунг с23. Загрява яко и дори понякога, когато съм го оставил на безжичното зарядно ми излиза съобщение, че телефонът е горещ.
Това е положението.

Pyrhel

Съвпадение на телефоните и поведението имаме, пробвал ли си го с друг Андроид?
Колеги с айфоняци казват, че при тях няма такъв проблем.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Жоро Петков

Жена ми със Flip 6 и с S10 SE. Аз преди това бях с S10. Ситуацията е идентична
Силно ме съмнява Apple да го нямат тоя проблем. Може пък и да са прави...
Между другото аз не съм с вграден, а си купих едно устройство преди 2 години вече.
Wireless AA - https://www.aawireless.io/ , но не мисля, че има някаква разлика. Просто правя и малко реклама за хора с малко по-стари коли, че е пробвано и работи като вградено.

Ilian Petrov

При Iphone 13 pro max няма такъв проблем.

F Focus

#5
Не знам дали е точно по питането в темата, но аз чрез телефона ( "Редми" средна хубост) чрез Хот-спота давам интернет на мулти-медията за "Уейз" и др. и телефонът не загрява, както и не съм забелязъл бързо изразходване на батерията.
Зет ми, който е с телефон " нахапана ябълка :) ", ако го ползва директно за навигация също загрява и бързо му пада батерията.

Жоро Петков

Различно е при теб ФФокус. Попринцип споделянето на интернет пак точи батерията, но не толкова колкото да върви директно през Wireless Android Auto.