Грешка P2585 - течност за DPF

Започната от icoguns, 29 Януари 2015 08:27:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

icoguns

Сега ми излезе друг проблем-непрекъснато свети червената лампа и изписва Engyne system fault.Разчетоха ми грешката като P-2585 -да се добави течност за DPF-a.Tъй като този филтър както споменах по-горе е премахнат и софтуера е сменен ,не би трябвало да дава тази грешка,ходих при човека с DPF-a,той взе много присърце работата и 6 часа се занимава с колата без да ми вземе и стотинка,но грешката си остава след връщане на оригиналния софт и ресетване на датчика за ниво тази течност.Според него или нещо окъсява по веригата или самия датчик е за смяна.Той ме посъветва да отида в МП за смяна датчика.Някой от вас дали е имал проблеми като този и къде евентуално се намира въпросния датчик.


Pyrhel

Ще ползвам темата, за да сложа инфо ако някой нататък пита как се ресетва нивото в домашни условия.

Ensure filler flap is closed, and ignition is in position 0
You have 60 seconds to complete stage 1 of the procedure, beggining when ignition is turned to position II

Stage 1

    Turn ignition to position II
    open fuel flap, close fuel flap
    open fuel flap, close fuel flap
    Turn ignition to position 0
    Turn ignition to position II

Stage 2 must be started within 60 seconds of igition being turned to position II in Stage 1

Stage 2

You have 10 seconds to complete the following

    open fuel flap, close fuel flap
    open fuel flap, close fuel flap
    open fuel flap, close fuel flap

For Stage 3, wait a minimum of 15 seconds.. but no more than 30 seconds, anything over 30 seconds and you have to start again.. the window is 15-30 seconds.

Stage 3

You have 10 seconds to complete the following

    open fuel flap, close fuel flap
    open fuel flap, close fuel flap
    open fuel flap, close fuel flap

Stage 4

    Start engine, and run at idle for minimum of 20 seconds
    After 25 seconds, MIL or PCL light should illuminate, or message displayed on instrument cluster to indicate reset has been achieved
    Turn off engine, and move ignition to position 0
    Turn ignition to position II, no message, PCL/MIL light should no longer be illuminated

If eigther are illuminated or message still displayed, try procedure again.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.