Фокус 2005 2.0 тдци

Започната от AmbitioN, 16 Април 2018 14:41:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

AmbitioN

Привет колеги. Фокуса отново е с проблем. Изписа ми на борда engine system fault и ми светна лампата на двигателя. Като тръгна да шофирам не ускорява, а върви равно. Качвам снимка от диагностиката, ако може мнения и съвети


Мишо

#1
Става въпрос за ДПФ филтъра човече-зареждане с течност, регенерация, заминал датчик или повреда по ел. инсталацията. Тази диагностика може ли да регенерира ДПФ-а статично ?

П. П. Пробвай това ако искаш  https://fordbg.com/forum/index.php?topic=6586.0

AmbitioN

Ходих до МП за диагностика отново(вчера ходих при обикновен майстор). Оказа се, че ми е свършила и течността. Филтъра също е запушен. Аз държа за зареждане с течност и регенерация на ДПФ, от сервиза ме тикат към отстраняване на ДПФ. Може ли някое друго мнение по въпроса? Не ми се иска да го махам, но не ми се иска и да го закърпя само временно и след някой друг км пак да се обади :/

Bizu

Цитат на: AmbitioN в 17 Април 2018 16:14:26
Ходих до МП за диагностика отново(вчера ходих при обикновен майстор). Оказа се, че ми е свършила и течността. Филтъра също е запушен. Аз държа за зареждане с течност и регенерация на ДПФ, от сервиза ме тикат към отстраняване на ДПФ. Може ли някое друго мнение по въпроса? Не ми се иска да го махам, но не ми се иска и да го закърпя само временно и след някой друг км пак да се обади :/
Само за инфо, но колко ти взеха за диагностика?

AmbitioN


Мишо

Бях чул някъде, че в Дунев чистели ДПФ-и и се справяли добре, но колко е вярно не знам. За тоя сервиз съм чел само лоши мнения обаче, та не знам дали е добра идея.

AmbitioN

Почистих филтъра. Налях и течност за филтъра за частиците. Надявам се сега да се успокоят нещата. Докато бях в Мото Пфое дойде един колега с C-max, който май има проблем с дюзите. Сименс са като моите. Механиците не бяха обнадеждени - нямало кой да ги оправи. Вярно ли е, че ремонта им е толкова трудоемък? Веднага си поръчах една добавка на Бардал за инжекторите профилактично :)))

Alexi

Сименс са пиезо мисля ,до 300к не правят проблем ,нагоре вече божа работа ..

AmbitioN

Мерси, това ме интересуваше :)