LED срещу халогенни крушки

Започната от Pyrhel, 18 Април 2017 21:31:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Pyrhel

Някой кара ли с хубав ЛЕД за къси светлини? Не говоря за тия с по 50 диода на крушка, които стават само за дневни.
Въпросът ми е главно дали си заслужава - светят ли по-добре или 5 лв за халогенна крушка е по-адекватно, защото на уж хубавия ЛЕД цената му е 60-100 лв (има и нагоре) за комплект от 2 бр. И другото - като ксенон ли се представя в дъжд/мъгла и при улично осветление? Защото ксенонът е доста лайнян като светлината му се смеси с жълтото улично осветление или в дъжда.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


ekstremniat

Ще следя и аз,че съм харесал едни лед h1 да сложа в лупите като се затопли.Цената им в алиекспреса е 27 евра и има 12 хиляди закупени.На снимки изглеждат добре но.....
Partol S2 H4 H7 H13 H11 H1 9005 9006 H3 9004 9007 9012 COB LED Headlight 72W 8000LM Car LED Headlights Bulb Fog Light 6500K 12V
http://s.aliexpress.com/ruuuqENj
(from AliExpress Android)

Pyrhel

До колкото четох, тези, които са с вентилатор хич не ги хвалят - заминавали втулките от прахоляка, а и казват, че това били "най-китайските" крушки, които изобщо не светели добре. На Филипс има вариант с медна плетена лента за охлаждане, казват че били по-добре. Ето няколко снимки на реални тестове от toyotanation, долу дясно е написано с какви крушки са:







В крайна сметка производителите не са балами и ксенон 4300K остава най-доброто осветяване. На Мондеото с фабричния ксенон пробвах 5000 и 6000К и в крайна сметка оставих 4300 точно заради смесването с уличното осветление.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

tisho_tbk

Да. И аз съм съгласен, че 4300 е най-добре.

Pyrhel

Ако на някой му е интересно, ето няколко теми и едно видео:
Toyotanation - откъдето са снимките, доста дълга тема
Candlepowerforums, сравнение в осветяването
Candlepowerforums, втора тема
https://www.youtube.com/watch?v=hRqxTl4rxlg
Видеото като цяло е плява, но е интересно сравнението между ксенон, халоген и ЛЕД и най-вече, че ЛЕД-ът не осветява особено добре пътя, въпреки, че е по-ярък от халогена.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

ekstremniat

Така като прегледах нещата ще си сложа лупите с ксенонче китайско ужким 4300к и ако не ме кефи ще опитвам с различни ксенонови крушки

Mondeicho

Тези ледове според мен още не стават да заместят ксенона. Аз пробвах няколко различни крушки на фаровете за мъгла и да светеха по-силно, но не осветяват(разпределят) хубаво снопа и ефективно са по-лошия вариант в реални условия. Иначе за дневни вършат работа. Тези за основни не бих дал едни 100-200 лв. само за пробата (rofl)
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Alexi

те стават ,ама не са 100 лв .. доста коли има вече фабрично с ЛЕД

Pyrhel

#8
Султанът обича смелите, казват. Прежалих $, за да пробвам. Крушките са като Филипсите с меден плетен колан за пасивно охлаждане и външен модул; обща консумация 3A на страна, което при ~14v трябва да е около 40-45w. И си загряват сериозно...

В движение и затова снимките са размазани:
[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]

Сравнение къси/дълги; пълна тъмница на изоставен път. Дългите на Приуса са много сериозни - HB3 крушки по 60 вата:
[attachimg=4]

[attachimg=5]

Ето и на спряло положение адекватна снимка на улица без осветление:
[attachimg=6]

Дали е по-добре от ксенон - не мога да преценя - на тия фарове не съм имал, но предполагам, че LED-ът е по-слаб. Ако някой има ксенон за H11 съм мераклия да направим временен бартер, за да тестваме взаимно как е.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Mondeicho

На снимките изглежда доста прилично. Интересно ми е в дъждовни условия ако си ги пробвал как се вижда?
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.


Pyrhel

#10
На снимките изглежда, но да си призная - очаквах повече... Вчера ги сложих и все още не съм, но вероятно няма да са цвете, както и в мъгла - 6000К са, не намерих по-малко при уж по-читавите крушки.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

mike28

Тъкмо изгледах това видео, където сравняват различни видове лед крушки и директно отстрелват най-лошите, ама буквално.  (rofl)
Някакъв бая рекламиран модел на запад се оказа по-слаб с 20% от халогена.  ???
Явно има огромно значение самата крушка, защото повечето макар да светят със приблизително 100% повече луксове от халогена, самият лъч не се разпръсква добре.
https://www.youtube.com/watch?v=SQF5ESBHLrw

Pyrhel

Не намерих никой с H11 ксенон да разменим за експеримент, затова взех един комплект - AC 55w баласти с 4300K крушки. Ето резултатите:

Фаровете с LED:
[attachimg=1] [attachimg=2]

Фаровете с 4300K ксенон:
[attachimg=3] [attachimg=4]

Осветяването с ксенона на мокро (в горните постове може да се види и LED-а):
[attachimg=5] [attachimg=6]

Като цяло 4300K е доста по-жълта светлина и съответно на мокро осветява по-добре. LED-ът се отразява страхотно от знаци и маркировка. На тъмно без смесване с улично осветление светят еднакво.

ПП: По улицата от последната снимка не остана 1 здраво колче - клиентите на този Еконт имат поведение на диви свине. (puke)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Mondeicho

Аз взех наскоро един ксенон h11, но се оказа бъгав и сега мисля да взема едни ледове с вентилация и гаранция, че ми писна да експериментирам  (rofl). Дано осветят прилично ще ги слагам за дневни на фаровете за мъгла.
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Pyrhel

Почети малко, в никакъв случай с вентилатори :)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Mondeicho

Аз четох, гледах, сравнявах. Последно слагат едни гумени маншони да предпазват от праха, пък и затова ги взимам с гаранция за да не се занимавам, като си отиде ми я сменяват и толкова ::)
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

jo_jo

сега на разпродажбата в алито (след 9 дена) сигурно ще има оферти, може да излезе такива без гаранция да са в пъти по-евтини от тези, които ще взимаш.

Pyrhel

Забелязали ли сте, че разпродажбите в алито са абсолютна измама, дори не се опитват като емаг да променят цени няколко дни преди промото, а просто слагат някаква космическа цена и пише 65-75% аванта... :))
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Mondeicho

Направило ми впечатление, че неща,които наблюдавам никога не ги намаляват. Отделно не ми е за по-евтиното ами искам гаранция за да мога да подменя, а не да чакам с месеци да ми дойде другата. Ако работят една година мисля, че ще оцелеят. Гледах едни без вентилация ще ходя да ги видя на място и ще преценя  ???
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

exclusiveremix

Виждам,че и двамата сте чели.Търся си LED H11 или Н8 за халогените долу в бронята с температура като оригиналния LED у фара.Идеята е основно за снимки.Нещо някой да помогне какво е добро като изключваме преправяне на кабели,разни вентилатори и т.н, ? 
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White


Mondeicho

Без преправяне и за снимки взимай каквито са твоите от Алито, че са много по-евтини оттук едни с оплетка.
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

G_o_c_e_v

Днес ми попаднаха лед крушки за проба. Стана вечер и не съм доволен. Забих фаровете до долу, за да не дразня насрещното движение и въпреки това пак светеха навсякъде. Върнах старите халогенни крушки.
[attach=1]
[attach=2]
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Mondeicho

Какъв беше модела на ледовете?
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

G_o_c_e_v

Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Mondeicho

Това са тези с вентилаторите и уж трябва да светят прилично. Пробвал съм такива само на фарове за мъгла и съм доволен.
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

G_o_c_e_v

Цитат на: Mondeicho в 15 Май 2018 06:10:56
Това са тези с вентилаторите и уж трябва да светят прилично...
Те за светенето светят да си е*е май*ата ама рефлекторите не са измислени за тези крушки. Свети навсякъде толкова силно, колкото и на пътя и като цяло предполагам, че ще заслепяват, за това ги махнах и си сложих обикновенните крушки.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Mondeicho

Да, определено халогена и за ксенон не е подходящ, освен ако не искаш да ослепиш всичко насреща...
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.