Цъкни реклама - спаси форум

Автор Тема: Още един не-форд, Тойота Приус  (Прочетена 8636 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Pyrhel

• Регионален представител
  • Публикации: 10602
  • Форд: ---
    Prius 1.8 Hybrid '11
Re: Още един не-форд, Тойота Приус
« Отговор #80 -: Ноември 02, 2017, 17:48:02 »
Доста се чудих какви и днес грабнах отново 15" тенекета за зимата, но в далеч по-добро с-ние от предишните. 2 са нови, 2 тук-там имат някоя незначителна забележка + неразопаковани българо-китайски тасове. Сметката е 100 лв за предишния комлект и като се отказах го продадох за 266, тия с тасовете са 98, намерих и 4 нови, неслагани Гиславед-а ДОТ 16 за 180лв (ДОТ 17 са 280). Реших да опитам дали мога да имам адекватни гуми с джанти за 0 лв - купих едни 16ки за 120 и заминаха за 200 (tooth) До тук зимното обуване излезна 32лв тотал (т.е. 32 лв съм вътре), трябва да превъртя още едни гуми и ще има и за 10-20л бензин (tooth) (pwnd)

Хвала на преебалника, базар.бг и всички отчаяни хора, за които колата е даденост, а не лукс. Благодарение на тях, отпадъците заминаха на безобразно високи цени. За баща ми взех нови зимни Кумхо, старите му са с 6.4мм грайфер, но на дърво и бях сигурен, че ще отлетят в преебалника и те... Сериозно почвам да се замислям да взема бус и докато се разхождам, да събирам изхвърлени гуми от Европа, след което да ги продавам тука (omg) Не е топлата вода това, а доста разпространен нашенски "бизнес модел"... Не е луд тоя, дето яде баницата.

Активен exclusiveremix

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд Клуб България
  • Публикации: 158
  • Форд: Ford Focus 1.0 & Ford Fiesta 1.5
« Отговор #81 -: Ноември 02, 2017, 18:15:29 »
ТИ ме преби ...буквално  (rofl)
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White

Неактивен didon80

« Отговор #82 -: Ноември 02, 2017, 19:21:13 »
Далавера да има.....
Иначе е приятно за джоба да вземеш гуми на един сезон от висок клас на 1/5 от цената им като нови.

Неактивен Pyrhel

Prius 1.8 Hybrid '11
« Отговор #83 -: Ноември 06, 2017, 11:37:22 »
Днес от Хасково към София темпоматът в частта от включването от АМ Марица до Пловдив беше на 140, че дясната лента е адски разбита, останалото беше на 110, имах и около 200-230кг товар, даде 5.3/100, нещо прекалено много ми се вижда, не знам дали е възможно от вятъра да е...

Вятърът също е фактор, защото ти е бил насрещен (западен) и при скорост ок. 20-30 км/ч реално все едно си карал 140-170 км/ч

Вчера заредих от това пътуване - ~400км магистрала, ~300км градско и ~60км извънградско, Пловдив-Асеновград с ненормално задръстване - 10км за час и половина, в София също имаше сериозен трафик тия дни - 5л/100 бенз. С новата батерия намирам разлика - с регенеративното спиране се зарежда по-бавно (което е добър показател) и ми се струва, че издържа повече време в задръстване и придвижване.

Яд ме е, че не я пуснах на "мерилото" със старата батерия, защото с тази и това управление ми се струва, че рита повече при старт в PWR режима. Тунянг, йо (rofl)

Неактивен BillyBADBoy

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
  • Публикации: 102
  • Форд: 2009 Focus MK 2.5 2.0 TDCI Titanium
« Отговор #84 -: Ноември 07, 2017, 18:36:05 »
Разходът е ок предвид многото магистрално каране.

Чисто градско засичал ли си я? 4/100 не трябва да са и проблем.

Неактивен Pyrhel

Prius 1.8 Hybrid '11
« Отговор #85 -: Ноември 08, 2017, 00:24:18 »
Чисто градско с тая батерия не съм. Имал съм резервоари без излизане от Сф, но беше през жегата и разходът там беше между 5 и 6.1/100.
Втория трип го нулирам по-често и разход 4/100 при истинско градско не мога да докарам, по-скоро около 4.5-4.8 до 5. Разход под 3.5/100 постигам вечер, когато няма много трафик, не дразня останалите с бавно ускорение и намалявне и светофарите се преценяват отдалеч. Имах по-големи очаквания за градското...

Днес сложих зимните гуми. На колата не са Гиславедите от по-горе, а Барум Поларис 3.
Гуми, джанти, тасове, монтаж, баланс - точно 200лв, а след експеримента с циганиите съм и малко напред (dance)

След като свалих алуминиевите джанти ги позатърках - имаха сериозен кафяв слой мизерия, който съм сигурен, че е от ден 1, но светнаха. Не ми се занимаваше с лепенките от баланса, те ще са нататък или напролет.

Взех я с отлични гуми - Pirelli P Zero Nero 215/45/17 ДОТ 15 и 7мм грайфер, държат страхотно, но са ааадски шумни - като сложих лайняния Барум - все едно не се движа. И вероятно ще заминат за преебалника, трябва да разгледам и за лятото.

Активен Ozzie

• Форд Фен
  • Публикации: 128
  • Форд: C-Max 1,6 TDCi 80kW
« Отговор #86 -: Ноември 08, 2017, 19:05:46 »
В Lidl-а имаше преди време едни капчаки с маркировка, която показва кое колело, кое място заема- предно или задно, дясно или ляво. Ама не карам с тях, че да не си ги хареса някой. Слагам ги на комплекта които съм търкалял до момента.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Неактивен Пламен Петров

• Новак
  • Аз ♥ Форд
  • Публикации: 1
  • Форд: Mondeo
« Отговор #87 -: Ноември 24, 2017, 13:02:19 »
Много добра тема - изчетох я с интерес!
И аз съм се возил в подобен автомобил - усещането е наистина малко странно, явно това се наблюдава при повечето които влизат за първи път.
За разхода малко се учудвам - тръби се на всякъде колко е икономична, а явно реалността е друга.
Ще следя и за в бъдеще написаното, успех и много безаварийни километри на собственика!

Неактивен Pyrhel

Prius 1.8 Hybrid '11
« Отговор #88 -: Декември 05, 2017, 01:17:21 »
Благодаря! (beer)

Разходът много зависи как се кара - стандартно градско е около 5.2, ако карам икономично - 4.4. Закачам една снимка с графика в задръстването - всяка колона е репрезентация на разхода в продължение на една минута, количките са регенерирана енергия, цялата графика е за последните 15 минути. Разходът е бил 10+л/100 в продължение на 1 минута, а в продължение на 2 минути - 5л/100. Останалите 12мин, разходът е 0/100, като парното и климатика са пуснати заради студа и влагата. Карах по-бавно този път и резутатът е видим - 440км градско с разход 4.4/100. При същите условия съм убеден, че конвенционален бензин не би дал по-малко от 7.5/100

Нагоре не помня дали писах - антифризът минава освен през охладителя на ЕГР и през топлообменник, сложен отдолу на ауспуха. Загрява изключително бързо и може да се каже, че почва да духа топло почти веднага. Прочетох, че моделите за студените страни имат "термос за антифриза" - кръга на двигателя (има 2 казана за антифриз, втория е за инвертор/конвертор-а) минава през буквално термос, който задържа топъл антифриз и после при запалване се смесва с вече изтиналия, което също подпомагало по-бързото загряване. При мен няма такова нещо, но ми хареса хитрото решение.

Онзи ден на снега нямах проблеми, не че беше много... Обаче ще бера ядове ако падне повече - много е ниска, при 1 педя сняг бутах с бронята.

Потресаващо е, че няма лампа за ниско ниво на течността за чистачки. Не показва и нивото колко е. В гърловината има разграфена клечка, по която се гледа.

Очаквах доста неприятно поведение от малките и тесни гумички, но се преставят изненадващо добре, засега съм доволен.

И засега толкоз - нищо ново или различно. Напоследък не я карам много, откакто свърши топлото време не минавам и 700км на месец.

Неактивен Mondeicho

• Форд Фен
  • Аз ♥ моят Форд Мондео
  • Публикации: 1771
  • Форд: Mondeo 2.0 TDCI, 130 к.с, 2004 г,  цвят-stardust silver
« Отговор #89 -: Декември 05, 2017, 13:43:34 »
Лампичка за нивото на течноста за чистачки не е толкова болка за умиране, аз предпочитам вместо нея да имам за антифриза (rofl)
Иначе браво за изчерпателната тема, така се придобива представа за тези автомобили. С интерес чакам да се появи и да пише някой за една чисто електрическа кола... ???
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Неактивен Pyrhel

Prius 1.8 Hybrid '11
« Отговор #90 -: Януари 06, 2018, 17:36:04 »
Кофата пали, върви... Не съм имал проблеми, само гориво наливам - ходя до Марешки, пълня 100-130л в туби на 1.84 и събота/неделя допълвам резервоара по чехли (tooth)

Днес ходих до Очиндол (около 80 км от София) през Своге, ето го резултатът с нормално каране без да съм правил особено икономия, но без безмислени ускорения. Имах още 20тина км до нас, остана си същия.

Разбрах и как работи електрическото парно, доста е слабо, но когато е студено се усеща разлика, докато стопли ДВГ. Разбрах, че нямам дистанционно палене или съм идиот и не мога да го пусна - трябва да чета още или да търся по ибей модула.
« Последна редакция: Януари 06, 2018, 18:47:37 от Pyrhel »

Неактивен Pyrhel

Prius 1.8 Hybrid '11
« Отговор #91 -: Януари 20, 2018, 17:43:12 »
Като я взех, гледах предните накладки, че са доста изтънели (не са сменяни досега) и очаквах около лятото на 2018та да им дойде времето. Скоро ги гледах пак, не видях особена промяна и вероятно смяната ще пропусне и тази година, но все пак взех, за да съм подготвен - 23лв и приличат като за колело :D
Другият джакпот беше филтър за купето с акт. въглен + полифенол за под 9лв, иначе цената им може да докара до самоубийство :-[
И 25л зимна течност за чистачки за 20лв, отличен съботен пазар :D

Неактивен Vasilev

• Форд Фен
  • Публикации: 722
  • Форд: Focus 1.8 TDDi; C-Max 1.8 Duratec
« Отговор #92 -: Януари 20, 2018, 17:52:53 »
Да не си ходил на битака  (tooth)

Активен exclusiveremix

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд Клуб България
  • Публикации: 158
  • Форд: Ford Focus 1.0 & Ford Fiesta 1.5
« Отговор #93 -: Януари 20, 2018, 18:20:31 »
Откъде ги пипаш на такива цени ?  (tooth) Имало е международно пазаруване отново сякаш. (tooth)
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White

Неактивен Mondeicho

• Форд Фен
  • Аз ♥ моят Форд Мондео
  • Публикации: 1771
  • Форд: Mondeo 2.0 TDCI, 130 к.с, 2004 г,  цвят-stardust silver
« Отговор #94 -: Януари 20, 2018, 19:22:41 »
Тази течност е толкова много,,че можеш да я продаваш  (rofl), иначе ще я ползваш няколко години  (rofl)
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Активен Alexi

• Модератор
  • Властелина На Дизела
  • Публикации: 8388
  • Форд: '12 Peugeot 508 2.0hdi
« Отговор #95 -: Януари 20, 2018, 19:44:14 »
аз съм още с лятната течност и не е замръзвала :)

Неактивен ivchotr

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
  • Публикации: 928
  • Форд: Focus 1.8 TDDi '00 Focus 1.6 16V '04 Ghia
« Отговор #96 -: Януари 20, 2018, 22:44:17 »
Сипи й малко спирт, че следващите дни ще е студено.

Неактивен Pyrhel

Prius 1.8 Hybrid '11
« Отговор #97 -: Януари 27, 2018, 15:44:34 »
Посока битака беше, да :)) Келито и Интеркарс дават отлични цени, много рядко вече взимам нещо отвън.
Иначе обичам като напипам нещо на аванта, да запася и после дълго да не купувам. Есента в Практикер имаше 5л лятна за 1.89, взех 5 за мен и 10 за познати :D Същото е и с горивото, 100-120л бензин тънко и после 2 месеца не ходя до бензиностанция. В петък тотално ми писна да наливам с малката фуния и отскубнах ограничителя за дизеловите пистолети, направо ме хвана яд колко време съм се мъчил, сега търся по-голяма фуния :D

Неактивен ivchotr

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
  • Публикации: 928
  • Форд: Focus 1.8 TDDi '00 Focus 1.6 16V '04 Ghia
« Отговор #98 -: Януари 28, 2018, 11:07:51 »
Хитра история е този ограничител. Преди години един колега спрял на някакъв локален петрол да зарежда нафта на Авензиса. Там колонката за дизела беше отделна. Обаче понеже някакъв камион зареждал в момента, нашият спрял пред тази за бензина и влязъл в обекта. Бензинджийката без да погледне какво пише на вратичката на резервоара, му беше наляла към 30 кила бензин. После онзи се обажда и вика: "Колата угасна" (rofl)