Цъкни реклама - спаси форум

Автор Тема: Още един не-форд, Тойота Приус  (Прочетена 10106 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alexi

• Модератор
  • Властелина На Дизела
  • Публикации: 8488
  • Форд: '12 Peugeot 508 2.0hdi
Re: Още един не-форд, Тойота Приус
« Отговор #20 -: Април 27, 2017, 08:42:13 »
има място за охлюв :)

Неактивен Pyrhel

• Регионален представител
  • Публикации: 10677
  • Форд: ---
    Prius 1.8 Hybrid
« Отговор #21 -: Май 02, 2017, 09:48:34 »
За втори вентилатор за парното ли? :))
От снощи, скорост 70-80, вижда се и средната:
2022-0

Обаче 12в акумулатор се предава, пак светнаха ламБите - 13.9V при зареждане, 11.4V без товар, 11.2V на контакт и 10.2V с всички консуматори без заряд. (angry)

Неактивен Alexi

• Модератор
  • Властелина На Дизела
« Отговор #22 -: Май 02, 2017, 10:11:37 »
пътник е ,той не трябва да пада под 10 волта с товарна вилка ..

Неактивен Pyrhel

Prius 1.8 Hybrid
« Отговор #23 -: Май 03, 2017, 17:54:24 »
Днес смених акумулатора. Според американските форуми - задължително AGM акумулатор, но като видях цена от 400-450 лв (!!!!!!) за 40-50 Ah беше "мне, мерси" :))
AGM се препоръчват за всички "нормални" със старт-стоп с-ма, Приусчока също е с някакъв вид старт-стоп, но пък акумулаторът се зарежда от голямата батерия и щом е на контакт винаги има заряд. Доколкото видях, фабрично също излиза с оловно-киселинен, така че бутнах един сиромашки Gigawatt 45Ah за 70 лв (shy)

Най-забавното е, че ми падна разхода след смяната :))

Неактивен sstefan

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
  • Публикации: 55
  • Форд: Ford Modeo MK 4 2.0 TDCI
« Отговор #24 -: Май 03, 2017, 19:06:37 »
Честито и от мен със закъснение. Чудесен избор-добре дошъл в отбора на Тойота!
Стикери на фен клуба няма от години,няма и да има -:)Ще трябва сам да си направиш-имаш вече опит.
Много безаварийно пътуване!
« Последна редакция: Май 03, 2017, 19:09:04 от sstefan »

Неактивен Pyrhel

Prius 1.8 Hybrid
« Отговор #25 -: Май 05, 2017, 15:48:43 »
Благодаря, добре заварил! :) Че аз си имам стикери, същите са като на Ситроена ми :))

И още една смяна, Сребрин ми даде чистачки специално за хибриди (rofl)

Неактивен opex

« Отговор #26 -: Май 09, 2017, 19:49:10 »
Честито :) Щом колата те радва и ти създава положителни емоции няма много значение каква е :) от тия предубеждения към разни марки май на края се оказва, че сме губили само ние :) Само поддръжка и много безаварийни км :)
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique

Неактивен Pyrhel

Prius 1.8 Hybrid
« Отговор #27 -: Май 26, 2017, 18:24:06 »
Минахме първите си 3000 км заедно и след смяната на акумулатора не е имало изненади.
В другата тема писах със снимки - зад лупичките вече има LED крушки (това е другото, което ѝ липсва - фабричните LED фарове): LED срещу халогенни крушки, пост №8. Засега съм доволен, на дъжд при неосветен път не съм ги пробвал все още.

Другото ново е, че ъпдейтнах навигацията - беше с 1 година по-стара от колата :)) Бавно става (около 4.5 часа всичко по този метод) - ъпдейтът е 17GB и включва цяла Европа, Русия и Турция. Трябва да се свали навигацията от колата и да се извади хард-диска от нея - такъв за първи път виждам, върти се на 4260 оборота ??? Но по-кривия момент е, че е заключен и трябва да се декодира. В страхотен руски форум са написали как се прави и са дадени линкове към ъпдейтите за различни години. Тънкия момент е, че трябва да се закачи към ATA/SATA слотове на дъното, не става с преходник през USB или eSATAp. Използвах момента и да почистя навигацията, има 3 вентилатора на нея с ебааааси радиаторите, по-дебели от на лаптопа охлаждането. :o

Фабричният вариант за обновяване на картите и firmware-а е през firewire и изисква някакви кодове, които се продават дебело, а руснаците го предлагат свободно с възможност за дарение от доволните. По непотвърдена информация, обновяването в ТМ Ауто е около 500 лв, та мисля да им пусна 30тина лв. - как да не съм доволен, версия 2017-2018 година с новия фърм (party)
« Последна редакция: Май 26, 2017, 18:26:44 от Pyrhel »

Неактивен Alexi

• Модератор
  • Властелина На Дизела
« Отговор #28 -: Май 26, 2017, 20:06:58 »
ее ,най сетне да видя централната конзола в твой стил :) все пак издържа 2 месеца :)

Неактивен Pyrhel

Prius 1.8 Hybrid
« Отговор #29 -: Май 29, 2017, 00:47:57 »
Хаха, забавих се толкова, докато дойде преходника за хард диска на навигацията, петък пристигна - петък я разглобих :D
С него дойде и VCM за диагностика на Тойота (Techstream), трябваше ми цял ден да го подкарам на x64 Win 10, затова чак днес успях да изключа ОТВРАТИТЕЛНОТО писукане при заден ход: https://www.youtube.com/watch?v=ostYCpWRpIw. Беше постоянно (puke)

Неактивен Pyrhel

Prius 1.8 Hybrid
« Отговор #30 -: Юни 04, 2017, 22:36:48 »
Най-напред да се похваля с разход, 506км пробег на климатик в двете посоки, от които 500км магистрала - 4.35/100. Това е първото само магистрално излизане с новия акумулатор и явно има разлика, със стария път по същия маршрут даде 5.2/100, но имаше и доста вятър тогава. И двата са по колонка.

Другото нещо - ударих една паста на фаровете, мигачите и стоповете. Огромна разлика! ???
Едит: форумът намалява качеството на снимките и почти не се вижда, но на живо разликата наистина е очевадна.

За жалост само на мигачите направих снимки преди:

Фаровете, зарадвах се на резултата:

Неактивен Mondeicho

• Форд Фен
  • Аз ♥ моят Форд Мондео
  • Публикации: 1833
  • Форд: Mondeo 2.0 TDCI, 130 к.с, 2004 г,  цвят-stardust silver
« Отговор #31 -: Юни 07, 2017, 22:24:09 »
Браво, започна с разглобяването. Мислех, че по-дълго ще издържиш (rofl)
Дано е само за такива профилактики и екстрички!
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Неактивен Pyrhel

Prius 1.8 Hybrid
« Отговор #32 -: Юни 10, 2017, 21:56:27 »
Благодаря! Днеска пак разглобявах :D Разпарчосах тракшън батерията (демек голямата, за задвижването), за да ѝ почистя възхуховодите на охлаждането и медните пластини, които свързват 28те клетки последователно. Не знам защо не слагат покритие на пластините и имат стандартен проблем с корозиране - всички Тойоти и Лексуси от първия модел хибрид до ден днешен... Кабелните обувки на силовите кабели и на тънките кабелчета на всяка двойка батерии (диагностични, следят напрежение и съпротивление) са с покритие и там проблем няма. При мен окисляването също беше на лице, все още нямаше записани грешки, но реших превантивно да ги изтъркам, ей ги как бяха:

Неактивен Mondeicho

• Форд Фен
  • Аз ♥ моят Форд Мондео
« Отговор #33 -: Юни 11, 2017, 10:14:29 »
То е хубаво, че превантивно си решаваш бъдещи главоболия ::)

Неактивен exclusiveremix

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд Клуб България
  • Публикации: 200
  • Форд: Ford Focus 1.0 & Ford Fiesta 1.5
« Отговор #34 -: Юни 11, 2017, 15:52:16 »
В твоите ръце,не мисля че тази кола ще види сервиз скоро.Надявам се тази превантивна мярка да даде резултат.Радвам се ,че има ей така хора които обичат да ръчкат нещо по колите си.
Бтв...а колко ми се взе акъла когато ти четох темата за Цитроена :D
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White

Неактивен Pyrhel

Prius 1.8 Hybrid
« Отговор #35 -: Юни 14, 2017, 18:49:02 »
Че на Ц5 нищо не съм му преправял :D Погледни темите за Мондеото или Сиерата, там повече е ровено :))

Иначе и аз се надявам, профилактично минах през ТМ ауто за батерията: 7327 лв с връщане на старата или 9475 без връщане :)) В Алибаба продават на едро клетки, 28те излизат $1000 и $350 доставка, това са ~2350 лв общо.

Неактивен Mondeicho

• Форд Фен
  • Аз ♥ моят Форд Мондео
« Отговор #36 -: Юни 14, 2017, 23:08:42 »
Един таксиджия от зелените ми беше казал, че са около 3000 лв. Иначе дори и 7000 лв. за батерия са ???

Неактивен Pyrhel

Prius 1.8 Hybrid
« Отговор #37 -: Юни 15, 2017, 02:24:53 »
Ако е гледал цени от Тойота в Щатите - да. В момента цените при дилърите са около $2500 за нова и под $1000 за рециклирана. Това си говорихме в техния форум, че в Европа е дооооста по-дебело и като нова да я вземеш, и после като чаркове да я гледаш, въпреки, че голяма част от тамошните Приуси са карани с кораб от Япония, както и европейските. Оригиналните батерии също са само японски. Ама... Европа, ко да я прайш.

Неактивен Mondeicho

• Форд Фен
  • Аз ♥ моят Форд Мондео
« Отговор #38 -: Юни 15, 2017, 11:54:32 »
Евентуално ако там пазара е по голям от европейския и заради количеството да пада и цената. Не съм попадал на такава сравнителна таблица. Но то като цяло нещата там са по евтини. Дори един гоуф с голям двигател, какъвто тук не се предлага е с около 10 000 лв. по евтин при еднакви екстри... ???

Неактивен Pyrhel

Prius 1.8 Hybrid
« Отговор #39 -: Юни 16, 2017, 09:48:28 »
Ценообразуването е много различно, в БГ Приусът започва от ~$34к, (истина е, че е доста високо оборудване на фона на базовия), в Щатите от $25к, Мустангът в БГ стартира от $57к, в Щатите от $25k. Частите за всичко що се продава (а не е внос на някоя крива марка, която я нама официално на пазара) са по-евтини. То не само БГ, Щатите срещу Европа е така, просто тук се откроява прекалено. Дълга тема, как беше - няма да ги стигнем...

Първите 4000 км си отидоха. Средният засега е 5.0/100 с 60% градско и 35% магистрала с нормално каране, без икономии, но пада. Наистина има период за учене как се кара хибрид/електричка - изобщо не вярвах, когато четох такива изказвания по форумите. Предполагам със солидно изградени навици новите 1.6 HDi/TDCi дизели (8те клапана, 115кс) с 6 скорости биха дали отлични резултати.

И една смешка, отдясно има 2 жабки една над друга. В горната има странен канал, мислех си, че нещо липсва. В американския форум са открили за какво служи (rofl)