ford c max 1.6 ecoboost titanium

Започната от ivkata, 21 Декември 2016 22:20:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ivkata

Здравейте колеги, след 11 години с рено -последните 4 сценик 2, да се похваля от вчера  съм с това. ford c max 1.6 ecoboost titanium. Много добра кола.


Pyrhel

Добре дошъл във форума и честита. Хубава гледка е да се виждат форумджии с по-нови коли (fri)
Да се слушате и да се похвалиш какъв разход дава
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

SICKandPROUD

Красавица. Имах удоволствието да покарам скоро такава. Дълго да се слушате.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk



Не са важни конете в мотора-важно е магарето зад волана !!!

Dmitarcho

Добре дошъл ;) Честито ;) Много безаварийни километри заедно :)
Ръца Пръца

Mondeicho

Честито за придобивката и много да те радва! Интересен и много свеж цвят! (koo)
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

ivkata

Цвета се води mars red ама си е оранжев и е много як.

Alexi

честито ,тоя мотор май го нямахме във форума до сега или поне никой не пише активно за него ,и мен ми е интересно какъв реален разход ще дава

sa6ster

Честито :)
Рено форума се преместваме към форд форума :)

sinnerman

Честито!  Със здраве да го шофираш! ^-^

Jhereg



ivchotr

Мен ме кефят цветовете на таблото. Далеч по-добре е в сравнение с разни червени и оранжеви табла. Честито!

ivkata

Здравейте, след една седмица каране само градско разхода по борд е 11.8,  по книжка го дават 8. Горе долу съвпадат. Другата седмица ще я изкарам от София. Иначе впечатленията от колата са супер, двигателя е на 6 още в ниските.

Alexi


V.Buzev

Честито и от мен. Безаварийни километри.


Има нещо вярно в думите на колегата :)
Цитат на: sa6ster в 22 Декември 2016 16:33:39
....
Рено форума се преместваме към форд форума :)

ivkata

Здравейте, вчера до Боровец и обратно с 6 пасажера и доволно багаж 8.3 по борд. Колата върви доволно , въобще не се замисля.

ivkata

Здравейте, след 5 месеца и 13000 км.  само бензин. Вчера ТО в Мото Пфое - масло, филтри и смяна на спирачна течност 288 пари . Среден разход 10/100 при 60/40 градско/извънградско . Карам я със 100 октана предимно от Марешки.

TourneoRS

Не е ли рано за спирачната течност?
IVECO -  с него не се ходи надалеко .

Alexi


hotblooded

Цитат на: Alexi в 28 Май 2017 00:33:36
10/100  ???
Зависи колко и стъпва на врата...

ivkata

За спирачната течност ми казаха че е препоръчително на 50000, За разхода като я взех беше 13 в София  сега е 11-12 . Карам на къси разстояния с много светофари . Най нисък разход ми даде от Търново  до София  през нощта с 90   7.7  по книжка е 6 като не знам как се постига. Аз съм я взел да я карам и не се задълбочавам  . Имам приятел с екобуст 100 , при него разхода в София е 8.5 -9 при 5.5 по книжка .


Alexi

за 1.0 е доказано че гори 3-4 литра над каталожните данни ,явно и при 1.6 има подобна тенденция макар и по слабо изявена

ivkata

Здравейте колеги, да пусна един отчет . За година каране на форда и 27000 км. - разход 10.2 среден    60/40 градско. Най интересното е че между 95 и 100 октана не прави разлика в разхода, винаги е еднакъв. Имаше някаква драма в МП с един светнал чек който не се отразяваше на вървежа , но след месец мислене смениха бензинова помпа гаранционно. Иначе само консумативи. 

al_lukano

Фокус 1.6 екобууст - среден разход по колонка 8.2. Градско 9.5, на дълъг път 6.5-7.5 (може и надолу ама как се карат 150 коня с 90 :))

ivkata

За година и половина  - 40000 км. Средния разход е 10 .3  Това 6.5  с 90, без климатик и по наклон  може би?
  https://www.carspending.com/bg/vehicle/6746-ford-focus-c-max-grand

bronc

На моето софийско градско показва 11.5-11.8 по борд компютър. Ама това са 2км, от които минавам през тапата на Гешов и левия на бул. България и Гоце Делчев, та не се изненадвам. А и не ми работи старт/стопа, защото колата е с нормален акумулатор (скоро ще го сменям май).

Pyrhel

Това с неработещия старт/стоп е интересно. Сама ли е решила да го деактивира?
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

bronc

Реално не е деактивиран - при стартиране на колата показва зелена светлина на таблото на лампичката за системата, така че явно е активна. Проблемът е, че акумулаторът (поне през TEST режима) показва 11.7V, което най-вероятно е под необходимото, за да се задейства старт/стоп. Ще пробвма да го заредя с лидлското зарядно, но очаквам да има краткотраен ефект, защото акумулаторът не е EFB/AGM.

exclusiveremix

#27
На моя фокус от подписа си показва 11.2 в тест режима.И си работа нормално системата и всичко останало.

Редакция  :'( .Излъгал съм.Последното гасене беше към 15.50 вчера,днес към 13.00 показваше 11,5 Волта преди да я запаля.
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White

bronc

Хм, интересно. Ще пробвам да ресетна battery monitoring system. И все пак е с обикновен акумулатор, а това ми се струва, че не е много ОК.

bronc

Наспамихме темата на колегата - някой, ако иска да отцепи последните мнения в отделна тема. Вчера ресетнах BMS и колата веднага започна да се гаси при спиране. Към края на 2км-овото ми пътуване вече спря да се активира. Тази сутрин го направи още 1-2 пъти и до там :) Според мен акумулатора не издържа на това постоянно палене, гасене и т.н. и колата изключва тази функционалност.