Не-Фордът на hotblooded

Започната от hotblooded, 21 Октомври 2016 23:18:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

hotblooded

Накратко :
Инсигния Комби, 2.0 CDTI 160 к.с. автомат 2011  г.
С регистрация N1 и една година/30000 км гаранция





Ниво на оборудване Космо - полу кожа, Ел стъкла, Ел огледала с подгрев,  електрохромно огледало, бленди на страничните огледала,  борд комп, темпомат, преден заден парктроник, голяма навигация,  атермични стъкла, ел отваряне на багажника 





Alexi

ей каза и я взема :) айде със здраве и безаварийни .. върви ли  :)


G_o_c_e_v

Много е хубава, дано само да те радва ^-^
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!


hotblooded

#3
Цитат на: Alexi в 21 Октомври 2016 23:31:06
ей каза и я взема :) айде със здраве и безаварийни .. върви ли  :)
Харесах я преди 40 дена,  но пусти командировки...  Днеска и в КАТ не беше нормален ден... Но после Бургас Троян за 3 часа и 20 мин, без магистрала, с две почивки
P. S Не върви като Мондео 2.2 TDCi,  но пък кутията носи 50 коня отгоре.... И чака да мине гаранцията  (stir)


Alexi

кутията е до 440 нютона внимавай с нея :) и е добре да и смениш маслото така както е необслужваема щото в бюлетина на Айсин пише друго


hotblooded

И маслото и филтъра ще сменя,  тоя мАтор е 360Nm,  като с пипне става 195 коня и 400 Nm... 


Pyrhel

Честита и безаварийни! Да кажеш как е разхода при нормално каране като й се накефиш :D
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


Иван Вълков

Честито Иво!!! Много хубава кола, много да ви радва.

Sent from my LG-D290 using Tapatalk


Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!


Ilian Petrov

Честито и от мен! Хубава машина! :)


ihovahi

Честито Иво. Най-накрая ти остана време да я вземеш.
Който фôрка "майстор" си нахôда!



Dmitarcho

ЧЕстита ;) По ли е тясна от мк3 вътре ?
Ръца Пръца


hotblooded

Цитат на: Dmitarcho в 22 Октомври 2016 11:03:32
ЧЕстита ;) По ли е тясна от мк3 вътре ?
Отпред поне -  не


Dmitarcho

Имахме лек спор с един познат...че е тясно в инсигнията :) Щом на теб ти е добре, значи определено е комфортно вътре ;) Със здраве да си се возите :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Ръца Пръца


hotblooded

Ако има предвид задните седалки на седан и хечбек е прав


Septerra

Честито, изглежда страхотно! От любопитство - как намираш мотора като шум, в движение и на място? Това е едно от малкото неща, които не харесвам в Инсигния. :)

Безаварийно!


hotblooded

При равномерно движение, дори и със 160 е по тих от 2.2 TDCi,  като набия педала до долу - ръмжи една идея по нервно,  а 130 коня варианта осезаемо се мъчи с това купе


Mondeicho

Наистина супер изглежда! Честито и много безаварийно шофиране!
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.


sstefan

Карах 3 г. служебна Инсигния, дизел 130 кс. седан. Мотора е слаб за това тежко купе,мъчи се. За тясна-тясна е,отзад аз не мога да седя,главата ми опира,колената също в пр. седалка ,а не съм баскет мен-1.85м съм висок. Багажника е плитък,ако се сложи "патерица" става по-дълбок. Има лоша видимост от шофьорското място,гадни огледала ,краката ти опират в барчето.....Мк3 е по-голям,Мк4 да не говорим. Иначе за 62к нищо не се развали,за служебна става.От комби нямам впечатления,карах 160кс -определено е по-голям кеф. Толкова за Инсигния.
ПС. Със здраве да си я караш.


hotblooded

Във седана отзад аз не мога да вляза  (rofl) обзорът от шофьора и други неща са жертвани в името на аеродинамиката,  при Мк3 жертвите са в името на цената...  Сменям я основно заради автомата,  при Мк4 просто няма класически автомат,  а PowerShit кутиите за мен са като чалгата - такова нещо в моя кола няма място


sstefan

При мен беше ръчка 130 коньовата,160 която карах също. Надявам се следващата ми кола да е автомат,ама мощен -:)


hotblooded

Пробвах 130 конската,  то не беше ръмжене, не беше чудо...  195 к.с или 2.0 турбо бензин най прилагат на това купе


hotblooded



hotblooded



ihovahi

Светлият салон е супер. Хубаво снимки Иво.
Който фôрка "майстор" си нахôда!



Alexi

като се появи едно хлапе ще му обади на тоя салон :)


hotblooded

Цитат на: Alexi в 23 Октомври 2016 10:30:08
като се появи едно хлапе ще му обади на тоя салон :)
Да даде господ,  пък ще го мислим


Septerra

А автомата как го чувстваш - на мен точно този ми сменя доста мудно. За магистрала е ок, разбира се. Говори се от много време, че Опел ще пуснат нов автомат, но така и не го сменят този.


hotblooded

Цитат на: Septerra в 23 Октомври 2016 11:52:46
А автомата как го чувстваш - на мен точно този ми сменя доста мудно. За магистрала е ок, разбира се. Говори се от много време, че Опел ще пуснат нов автомат, но така и не го сменят този.
Харесва ми повече от DSG,  PowerShit и много повече от аналога му вШевролет


К.Методиев

Честито и много безаварийно, до онзи ден карах такава Инсигния, 2.0 160 кончета ръчка вървеше прилично.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk


- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.


Alexi

предимството на тоя автомат е че е здрав ,за разлика от кашкаваленото ДСГ примерно


hotblooded

Цитат на: Alexi в 23 Октомври 2016 14:12:00
предимството на тоя автомат е че е здрав ,за разлика от кашкаваленото ДСГ примерно
Карам от време на време една шкода 2.0 тди с DSG на почти 300000 км и единственият и проблем е че едното перце за ръчна смяна не работи...


Alexi

влез във форума на Шкода и пусни DSG в търсачката им :) някои варианти са здрави то има много видове DSG основните кахъри са със 7 скоростната


hotblooded

Нашите са със 6,  7ците са бензиновите,  но те си избиват от евтината газчица


hotblooded

#33

Старата и новата







Alexi

сега е време да смениш пейзажа отзад :)


hotblooded



На зимни чепици, 17 номер


hotblooded

Относно разхода - Бургас Търново Бургас - 520км с градското население Търново,  като посока Търново средната скорост беше 108,  на връщане 120 - разход по колонка 8/100


Alexi

погорява си но няма как ,тежка машина автоматик


hotblooded

И беше със 245/45/18 гуми - дават стабилност по завоите,  но пък имат по голямо съпротивление от 205/50/17 :)


Pyrhel

За сравнение Фордя колко би дал?
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


Alexi

моето с 18ките каране 140 на темпомат и климатик по магистрала 6.5 по борд ,реално да е 7 най много


hotblooded

Цитат на: Alexi в 12 Ноември 2016 21:29:51
моето с 18ките каране 140 на темпомат и климатик по магистрала 6.5 по борд ,реално да е 7 най много
Със 140 и Инсигнията е там. Но не я карам с толкова. По магистралата разликата е нищожна,  но по нормален път с минаване на Стара Планина - 200 кила отгоре си искат своето


hotblooded

Сложихме и летните гуменки,  старите бяха 2 пълни галоша и 2 почти галоша, и за това се пристъпи към покупка на 4 нови - Goodyear Eagle F1 asymmetric 3...   


B.Stoilov

Колегеа, тая гума дето си сложил е нереална ;) Има баси поведението!


hotblooded

Днес минахме първо обслужване от както колата е при нас - масло, филтри,  почистване на климатика - 270лв в официален сервиз...


hotblooded

Цитат на: B.Stoilov в 28 Март 2017 09:36:54
Колегеа, тая гума дето си сложил е нереална ;) Има баси поведението!
Наистина са много добри гуми


Pyrhel

Инсигнията сама ли смята пробега на маслото със студените стартове и т.н. или брои км?
Как е автомата, ниски обороти ли държи на магистрално?
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


hotblooded

Цитат на: Pyrhel в 22 Май 2017 20:58:14
Инсигнията сама ли смята пробега на маслото със студените стартове и т.н. или брои км?
Как е автомата, ниски обороти ли държи на магистрално?
Не, не го смята - заложени и са 30 000 км, но в България сменят на 15....   Автомата е леко развитие на тоя дето го имаш на Цитроня,  държи почти 1:1 обороти със мондеото, примерно при 2000 оборота на 6та е със 120. Разликата е че няма проблеми да е на 6та на 90....   Все пак мАторя въпреки че е 10 коня отгоре,  въртящия му момент е по малък, овърбууст-а му също е по малък, а кошницата е 1800 кила...


Mondeicho

Много тежи това нещо значи. Разхода тогава ми се струва приличен ???
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.


hotblooded

Една година и 27 000 км по-късно - продължаваме напред без забележки, единствените проблеми за периода:
- "пърдене" от клапана за управление турбото, дефекта е чисто акустичен, не засяга работата на колата, сменен по гаранция.
- даде фира бутончето за отваряне на багажника, което е на самия капак - сменено по гаранция
- навигацията се рестартираше непрекъснато в София, благодарение на колега, който е имал същия проблем - разбрах че след ъпдейт на софтуера проблем се решава - в Опел го направиха безплатно.
Остава още месец докато изтече гаранцията и смятам да се "развихря" планът е:
- пълна смяна на маслото на автоматика
- смяна на уплътнението на маслената помпа
- огледала с подгрев
- ел седалки, с подгрев, евентуално
- замислям се и за чЕп тунинг до 190 к.с


Mondeicho

Много скромни тези официални сервизи.... ???
Важното е, че нямаш проблеми и се наслаждаваш на колата!
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.


hotblooded

И както казват хамериканците SH!T HAPPENS:
[attach=1]
[attach=2]
Спряхме да хапнем сръпска скара до Пирот и намерих колата така...  Беше близо до пътя, явно някой е настъпал камък (намерихме го вътре) и джама е заминал...   Звъннах на застрахователя - и в Сърбия и в България - ще чакам до понеделник. Да го е.... 
С малко подръчни средства и тиксо на заем пак сме в движение
[attach=3]

Отдавам го на the number of the beast



Pyrhel

Дано няма проблеми със заядливи полицаи по пътищата... Разходът е отличен (pnga)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


hotblooded

Разхода е моментен :)   реалния от Бургас до Крагуевац (700 км) е 5.9/100 със 4 човека и багаж, каране в ограниченията... (в Сърбия по магистралата е 120 ограничението)


Mondeicho

Гадна работа, но няма какво да направиш.  ???
Ще ти го покрият по каското предполагам нищо, че се е случило в чужбина?
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.


hotblooded

Да, заведоха щетата още по телефона,  проблема е че най вероятно ще се скръндзят за оригинално стъкло...   Почти се навивам да взема пари и да си доплатя за оригинален джам в Опел


sinnerman

#56
Ако нямаш клауза " официален сервиз" в каското няма да ти дадат възлагателно писмо за Опел. Изпращат те в "доверен сервиз" някой стъкларски с който имат договор. Или експертна оценка- смятат по еврейски. Мисля, че може и по фактура. Правиш го в Опел, носиш фактурата и те ти плащат пак по еврейски. Демек, колкото искат.


dtrifonov

Цитат на: hotblooded в 28 Октомври 2017 20:44:58
Почти се навивам да взема пари и да си доплатя за оригинален джам в Опел
Когато счупих задното стъкло на Мондеото ми МК4, реших да питам в MP каква е цената. Много бързо ме отказаха с цена от 980лв.
Поздрави!


Mondeicho

Зависи колко ще ти платят по експертна оценка, но в крайна сметка предполагам че стъклото е Pilkington или Saint Gobain. Може да провериш колко струва по сервизите за стъкла и там да си го смениш. За мен най-важно е челното стъкло, другите може и да са просто на някоя от реномираните марки.
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.


dtrifonov

На Опела предното стъкло ми го смениха в доверен сервиз със абсолютно същата марка като оригиналното. Само не пише Опел на него.


hotblooded

Пратиха ме в официален сервиз, да видим джама какъв ще е:)


hotblooded

Уника се оказаха тъпи копИлета....   Станало грешка, нямал съм право на официален сервиз,  обаче що да се обадят и да ме пратят другаде. Трябваше да мине 1 седмица и да ми се обади приемника от Опел, че има проблем та да разбера


hotblooded

Няма и месец от както сменях заден джам, снощи някое тъпо копеле е хвърлило бутилка върху колата...



ivchotr

Народът е тотално изпростял.


Alexi

а не ве .. сега гледам по новините 3ма с ампутирани пръсти след гръмнали пиратки снощи .. десетина с изгаряния по лицето ..


hotblooded

Тонове пиратки, включително и самоделки съм хвърлил, не съм повредил ничия кола...
Хайде празник е, Айде - пийнал си,  ОК - станал сакатлък.... Ми ела кажи "ей човек, извинявай..." 


Pyrhel

Тва не е сакатлък, а лайнарщина... Дейба, че и 2 детайла за ремонт и боя...
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


hotblooded

Малко 8ци :)


Mondeicho

Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.


Pyrhel

Мен ме кефи разходът - с конвенционалния автомат, ППХ докарвах мнооооого рядко...
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


hotblooded

Дееба не и върви на тая кола по Димитровден...

Днес жената успя да я рендоса два пъти за един ден, веднъж на отиване към работа, от ляво три детайла - две врати и калник, и на прибиране броня фар и калник....   (rofl)


Mondeicho

Еха, ти ще подновиш половината кола значи. Не се ядосвай ламарини се правят, здраве да е!
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.


hotblooded

Не се ядосвам,  от 22 години имам моя кола,  всички други преди тази накуп не са имали толкова щети заедно, колкото има тая последната година


jovani68

Карай я направо на екзорсист или ходжа  (rofl)
Има нещо гнило в тая работа. Отърви се от нея.


Mondeicho

Преди много години и ма мен ми се бяха струпали няколко щети една след друга в рамките на година и всеки път си казвах няма да има повече  (rofl)
Очевидно съдбата се е намесила...
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.


ivchotr

Цитат на: jovani68 в 19 Октомври 2018 09:24:05
Карай я направо на екзорсист или ходжа  (rofl)
Има нещо гнило в тая работа. Отърви се от нея.

От колата или от жената (rofl) (rofl) (rofl)


Ozzie

Цитат на: hotblooded в 18 Октомври 2018 23:16:05
Днес жената успя да я рендоса два пъти за един ден...
Ако номера съвпада, моля да не се приема лично. Току що го видях във фейса.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...


hotblooded

Цитат на: Ozzie в 19 Октомври 2018 21:23:42
Ако номера съвпада, моля да не се приема лично. Току що го видях във фейса.
Не избяга :). А и номера е бургаски :)


hotblooded

 Още една година, и още  25 000 км заедно със Опел-а.  За съжаление не мина безпроблемно: освен щетите от идиоти, в началото на март прескочи агренажа. За късмет без да удари клапаните.  Гаранцията беше минала. За 600 лв се върнахме на пътя.  Някак си изгубих доверие в тази кола, замислих се да я сменям...  Сега, след двете рендета миналата седмица - вече съм решен да "и гледам на кафе".  Само не съм решил с какво да я сменям...


petermitkov

Цитат на: hotblooded в 25 Октомври 2018 22:04:23
Някак си изгубих доверие в тази кола, замислих се да я сменям...
Опела си е много добра кола за класа си и трудно може да бъде изместена в този ценови диапазон. Може би евентуално за такова Пежо като на Алекси да се огледаш.
sapienti sat


Alexi

направо новия модел ,тъкмо излезе :)


sstefan

Мондео МК 5 на 2- 3 години  8)


hotblooded

Цитат на: sstefan в 26 Октомври 2018 10:18:11
Мондео МК 5 на 2- 3 години  8)
Проблема там се нарича PowerShit.... Държа колата да е автомат  и на някой екстри, като ел седалки, а те при МК 4.5 и 5 се намират трудно


Alexi

508 :) .. за разлика от мондео 5 ,дизела 2.2 не е отпаднал и е 200 коня и автомат с хидротрансформатор


petermitkov

Цитат на: Alexi в 26 Октомври 2018 20:09:50
508 :) .. за разлика от мондео 5 ,дизела 2.2 не е отпаднал и е 200 коня и автомат с хидротрансформатор
200  коня автомат ще е приятна за каране кола
sapienti sat


hotblooded

Цитат на: Alexi в 26 Октомври 2018 10:00:45
направо новия модел ,тъкмо излезе :)
Година и половина вече се продава.  За съжаление я изпипаха по добре от Мондео, а разликата между Мото Пфое и вносителите на Опел не е полза на Форд :(


hotblooded

Цитат на: petermitkov в 26 Октомври 2018 20:31:20
200  коня автомат ще е приятна за каране кола
Отпаднал е, за съжаление, още през 2016


Alexi

е сега отпаднал ,ти коя година искаш да си вземеш такава кола :) за 2016 нещата клонят към 40к на старо ..


hotblooded

Цитат на: Alexi в 26 Октомври 2018 23:19:02
е сега отпаднал ,ти коя година искаш да си вземеш такава кола :) за 2016 нещата клонят към 40к на старо ..
Останах с впечатление че за нова говорите :)
И преди 2015 пак е доволно рядък, 508GT нов е струвал над 80 бона....


hotblooded

#89
Закръглихме малко...


hotblooded

 И тая има нов собственик....
Темата е за ключ