Мондейчо( 2.0 ТДЦИ, 130 к.с., 2004 г.), да се покажем вече...

Започната от Mondeicho, 06 Декември 2015 00:42:08

« назад - напред »

0 Потребители и 3 гости преглеждат тази тема.

Pyrhel

Е гумички, за какво са ти буталата? Ако мръдне нещо, освен гумичките, е цилиндъра.
Ц5 беше прибран и не се караше доста време, след това започнаха да задържат задните. Завъртях всички гумички (задните му бяха 2-бутални без ръчна, тя е отпред) и спирачната пред нас и всичко си дойде на мястото :)

Аз съм от хората, които предпочитат сами да си направят каквото могат в домашни условия, защото нямам вяра на чуждата работа и използваните материали.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


Mondeicho

То на гумичките нищо им нямаше, проблема се оказа в буталото след като ги смених и разглобихме, отделно и едното беше леко изкривено, явно като са му правили предишни ремонти/профилактики (ако не се спази и изискването да се завърти буталото между пъпката на накладката тя започва да задържа). Смених и гумичката на водачите, че се беше износила и така ???
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Alexi

добре е да си смениш и жилата на ръчната ,че имат навика да клеясват

Mondeicho

Смених ги преди няколко месеца, така че се надявам скоро да не се занимавам с тях (rofl)
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Mondeicho

Днес се сдобихме с една предпазна маска против камъчета за предния капак( от Англия за  120 лв., че исках да е сива, черната е около 80 лв.), от естествена кожа:

Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Alexi

пари на вятъра са това :) предимно бронята страда от камъчета ..

Mondeicho

След като съм я купил значи е помислено преди това  (rofl)
Точно където е маската, капака е на дупчици от какво.... камъчета  ???
Ще го правя като се постопли, но все пак да тествам. Бронята е боядисана със специални филери и боя затова няма такИва проблеми  (rofl)
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

sinnerman

Имам такъв цвят боя,  флакон на форд с четка. И флакон лак. Ако решиш, мога ти услужа да тушираш дупките. И отгоре с лак. После пастираш.

Mondeicho

Не става така,  много са и дълбоки, трябва си пребоядисване. Благодаря ти все пак за предложението!
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Pyrhel

Форд имат оригинален "аксесоар" - прозрачно фолио горе-долу до където е фара, може и малко по-нагоре да отиваше. Разбира се, струва торба пари, а за няколко лв се лепва и изрязва прозрачно от първия магазин и върши същата работа. Моя също беше очукан от камъчета в извитата част при фаровете, по бронята нямаше следи...
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


V.Buzev

И на двете ми коли в тоя участък на предния капак е очукано от камъчета та даже и петънца ръжда са тръгнали :(
Това фолио което си лепих на фаровете то е с УВ защита и т.н. пичовете казаха, че облепят цели детайли с него и му дават 5 години гаранция, че няма да пожълтее. Съответно пък казаха, че като почне да жълтее се мие с нафта и се оправя :).

exclusiveremix

Всички донякъде сте прави,ама донякъде.Първо моето мнение за сутиена(кожата на предния капак) е че никога не са ми харесвали такива неща.Все едно камъчките летят и стигат само до първите 50 см от капак.Абсолютна глупост.Виждал съм даже удар от камъчка чак горе на колонката където свършва предния прозорец.Има вариант както каза един колега с боя и малка клечка да се попълни там където имаш удар от камъчета.Минаваш на няколко пъти с боята след всяко съхнене.Аз ускорявам процеса с пистолет за горещ въздух.След 5тото наслояване на боята и едно дребно и леко пастиране,не можеш да забележиш че е имал удар от камъче.Дали ще има подкарала ръжда отдолу е без значение,просто трябва да се почисти доколкото се може.
Възможно най-добрия вариант е пребоядисване до оригиналния цвят и поставяне на фолио.За преден капак и броня на фокуса ми искаха от 600 до 1000лв.И да..евтиното фолио пожълтява.И не самото фолио,а лепилото му.В момента съм набелязал Xpel Ultimate,които са готови нарязани фолиа за самия модел автомобил.За фокуса ми ще излезе около 1300 лв за предна броня,капак,калници,огледала и фарове.
Друг вариант е керамичната защита-това което аз имам положено в 2 слоя на фокуса.Моята лично добавя по 2 микрона на всеки слой,като при мене са 2 слоя.Ползи страшно много,кофтито е че след 2 години трябва да се пастира,за да се свали старото покритие,да се полира и да се наложи новото.И въпреки това НЕ може да гарантира 100 процента  без удар от камъчка.
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White

V.Buzev

Брех тва дето си го написал са страшни цени.
Там където ми лепиха фолиото на фаровете пичовете ми взеха по 30 лв. на фар и ми обявиха цена 70 лв. на голям детайл независимо дали калник броня или капак!

exclusiveremix

Цитат на: V.Buzev в 26 Януари 2018 10:13:42
Брех тва дето си го написал са страшни цени.
Там където ми лепиха фолиото на фаровете пичовете ми взеха по 30 лв. на фар и ми обявиха цена 70 лв. на голям детайл независимо дали калник броня или капак!
После не се чудете,що потъмнява,пожълтява и т.н.
С посоченото от мен фолио облепяха цялостно порше 911(стара класика) за 5 хиляди долара.Клипове в ютуб колкото щеш на това фолио.А пък цената им за фолио на стъклата е точно по 2...
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White

Alexi

за тия пари ще можеш през 2-3 г да си пребоядисваш тия детайли докато е твоя :)

exclusiveremix

Цитат на: Alexi в 26 Януари 2018 15:38:01
за тия пари ще можеш през 2-3 г да си пребоядисваш тия детайли докато е твоя :)
По-хубаво от оригиналната боя няма.Рядко се вижда по-изпипан детайл и по-качествено боядисване от заводското.Иначе цената верно е главозамайваща.НО пък говорим за топ топ качество.При следващата ми нова кола най-вероятно ще се комбинират керамична перманентна защита + фолио на предницата.
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White

V.Buzev

Дано не ме обвините в черногледство, но един заспал шофер на някой паркинг забърсва предна броня и калник и язък за защитата. Едва ли каското ще покрие керамичните чудеса и УВ фолиото!

exclusiveremix

Цитат на: V.Buzev в 28 Януари 2018 14:16:04
Дано не ме обвините в черногледство, но един заспал шофер на някой паркинг забърсва предна броня и калник и язък за защитата. Едва ли каското ще покрие керамичните чудеса и УВ фолиото!
Това се дискутираше доскоро в една тема в ФВ форума(и него следя  (rofl) ).Керамичната защита е 100 лв и стига за 2 слоя на средно голяма кола.Фолиото е ...там цените ги разбрахте.За да плати каското фолиото или керамиката,трябва да се упомене при правене на самата полица.Естествено каското става и по-скъпо,но при щета,казват че възстановявали тея "добавки".
Аз нищо не съм записвал в полицата като допълнително правено,и без това достатъчно ми е скъпо каското.
П.с. това с заспалия шофер и аз съм го играя.На първия месец забърсах предната броня на фокуса ми в металната врата на гаража.Викам си абсурд това да излезе с паста.ДА ама не...ще приложа ако трябва и снимки да видите дали нещо си личи.За позналите точното място на "сблъсъка" черпя каса бира.
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White

Ozzie

Цитат на: exclusiveremix в 28 Януари 2018 15:44:53...ще приложа ако трябва и снимки да видите дали нещо си личи.За позналите точното място на "сблъсъка" черпя каса бира.
е давай де  ;D
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

exclusiveremix

Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White


Pyrhel

На мен ми мина мерака за лъскава кола, с първата и единствена такава. То не се издържа, имал съм дни, в които сутринта я взимам от сервиза от боя, следобяд я карам пак, щото някой си е отворил вратата... Сега с тая бутам столове, конуси и саксии на тия, които си пазят места по улиците, не ми дреме ако някой си е отворил вратата и тн. Ако детайлът е на мястото си, няма да падне, не ми духа вътре и не вдига разхода - боли ме фара как изглежда колата. В момента броните са остъргани от паркирали дебили около мене, калниците и вратите са очукани от чужди врати, отзад бронята е надрана и отворила под стоповете от неспиране на задния... Дори не съм я закачил, ако тръгне да пада - тогава :))
Минах в другата крайност - пари за външен вид, пастирания, защити... Пффхахах... Та аз съм с железни джанти и най-селските тасове зимата... :))
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

exclusiveremix

Цитат на: Pyrhel в 28 Януари 2018 19:35:47
Та аз съм с железни джанти и най-селските тасове зимата... :))
Фиестата даже тасове няма  :'( .Иначе да... моето е крайната маниакалност.Мисля че един ден всичко това ще спре,и няма да ми пука чак толкова.Все си мисля да си купя един дъстър от последните и да си карам и да не ми пука.След 5 години да си го изкупуват и така  (tooth)
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White

Mondeicho

Това с фолиото е доста по-добре изглеждащо, но не и за постоянно. С тази маска е грозно, но се слага и маха за под 5 мин. Не искам да карам постоянно с нея, основно зимата и на извънградско. Колкото до тези цени, които се споменават за фолио аз също ще си я пребоядисвам, това за заводското са отживелици, просто тук рядко някой му се занимава да ги прави добре. Имам и керамично покритие, но не мисля че ще ме спаси от камъчетата (не съм го и пробвал дали издържа на надрасквания с ключ както на рекламата  (rofl) )
За това с четката и боята съм пробвал, но на сивото много трудно ще му нацелиш цвета и частичките металик, подходящо е за акрилна боя. Опитвам се да съм някъде по средата между многото взиране и непукизма, но повече клоня към първото засега  (rofl)
Ако някой желае има и цяла маска за бронята и капака, но там е голяма играчка със слагането пък и по бронята нямам много негативи (боядисва се често затова сигурно  (rofl) )
За Дъстъра -толкова е грозен горкия, че няма вариант да ти пука  :'(
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Mondeicho

След като стрелката на антифриза не мърдаше от около 70° (само на дълго и при много настъпване достигаше 90°, но после бързо падаше отново до 70°), последва смяна на големия термостат и всичко вече е наред. Докато се занимавах със смяната забелязах и една цепка на маркуча за турбото, имах една силиконова резерва и сега летим отново:  (rofl)

Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

exclusiveremix

Обещанието си е обещание....касата бира чака.
Значи самото драскане беше по арката на бронята изцяло плюс около 5 санта от арката на калника.Нека взирането започне сега...[attach=1]
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White

Mondeicho

Касата бира няма проблем, иначе взирането на слънце, така на снимката си изглежда перфектно  (rofl)
Отделно не е било до кит, а само повърхностно по лака... ???
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Mondeicho

Така, след като малката кора под двигателя ми изхвърча по време на път (беше купувана от нашенски магазин и много тъничка), изкара 2 години, но толкова. Сега пак взех подобна само, че от много по солиден материал. Надявам се да изкара повечко време:
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

didon80

Моята е счупена в единия край и трябва да я сменя. Тази от къде я взе и за какви пари?

Mondeicho

Здравей! Купих я от https://abarauto.bg/. Един познат ми я препоръча, платих я 65 лв. Не знам дали ми даде отстъпка за нея, но ти може да попиташ.
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Mondeicho

След дълго чакане се сдобих и с тази топка за скоростен лост от СТ :
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.