И аз с Мондео -2

Започната от varby, 27 Октомври 2017 21:34:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

varby

Д а покажа новото попълнение -Мондео МК4 2.0 TDCI TITANIUM  2007г.Липсва само темпомат ,но това лесно ще коригираме ,


TourneoRS

Еее браво. Много добра еволюция направи. Я кажи, една съпоставка между всичките коли , коя ти беше по-по -най? Да те слушка дълго време новата придобивка.
IVECO -  с него не се ходи надалеко .


varby

Винаги новата придобивка е най на сърце защото е като сбъдване на мечта. И още малко снимки-,,,,,,


sinnerman

Много готин този мондьо. И хечбек. Чуден. Със здраве да си го караш. Браво.


varby

Вече напълно обслужен .Те  и частите на хубави цени ,направо се изненадах.По -нататък ще сменим  и демферния маховик ,че е тръгнал.


varby

Подготовка за зимния сезон с 4бр.


varby

И една глезотйка за да дишаме по-добре.За цената която ми го  предложиха просто не можах да се сдържа.


varby

Протекторите на праговете бяха надраскани и затова сложих нови ,и се получи това:,,,,,


exclusiveremix

Дай някакво мнение за КН ,откъде го взе и дали правят постоянни отстъпки  (rofl)
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White


varby

В низките по -добре се разгръща двигателя .Филтъра го взех от Интер карс ,  направиха ми  много -голяма отстъпка и не се замислих въобще.


exclusiveremix

Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White


varby

Дойде и времето за смяна   на съединител комплект - маховик ,притискателен диск  ,феродов диск и помпа.


varby

Сменени дискове и накладки TRW преден и заден мост. Да се готви мултимедия- андроид 7.1 и преден ляв фар.


exclusiveremix

Какво се е случило с фара,че ще се подменя ?
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White


varby

Десния е сменен , а  левия е потъмнял и сега съм  поръчал нов .


varby

И тази задача отметнахме- ,,,,


exclusiveremix

Сега е момента да им се удари една паста и едно защитно фолио,докато са все още нови.В зависимост от фолиото ще ти струва не повече от 60-70 лв за двата фара.Поне знаеш,че удар от камъчка няма да те тревожи.
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White


varby

Дойде и новия халоген .А "лятните "джанти влизат в употреба-,,,,,,


varby

Стопли се времето и лагерите  на "Макферсона" се предадоха .Сменени с 2бр. нови"Каяба" и изненада амортисьорите на преден мост и те издъхнали .Хайде и 2бр."Закс" амортисьори комплект.


jo_jo

и при мен заминаха предното лято, същото - лагерите и при смяна ми казаха, че единия амортисьор е крив.


varby

Пристигна втория комплект джанти от разкрасяване-


Alexi

отделям ти темата :)


exclusiveremix

Те като бонбон са станали.На каква цена излезе пребоядисването ?
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White


varby

За този труд който положи ,боя  и материали и  като ми каза 100 лв.не повярвах.


varby

И навигацията е поставена-


varby

Втори комплект със зимни гуми готов -,,


varby

В края на летния сезон се наложи да купя нови летни гуми .,,


B.Stoilov

За джантите направо подарък ти е направил.
Аз където си ги боядисвам - 17 цола вече са 190 лв, а 18 цола 220.
Как се реши да смениш заводското Сони с тази навигация? Звукът как е? Доближава ли се поне малко до Сонито?
Прегледах темата ти - можеш ли на ЛС да ми драснеш ориентировачно колко пари излезе смяната на съединител комплект с маховика?


exclusiveremix

Бате Бранко, да ти пращам моите 18ски да ги боядисват при тебе за тази цена?! В Шумен ми искат 300 лв...
Varby какви гуми сложи и на каква цена ?
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White


Alexi

не знам сега как са цените в Шумен ,но преди 3-4 години правих джанти при едни майсторчета на Топхането много внимателно и кадърно пипат ,180 лв за 4те ми взеха като бяха модела 18" дето са челно полирани ,което утежнява труда доста


varby

Така,да започна подред с въпросите .Китайчето го оглеждах много време ,сведения черпих основно от руски сайтове и накрая се реших .Качеството на звука е задоволителен ,стига да не си меломан .Има някой недомислици ,но в общи черти съм доволен.Гумите ,които си купих са "Фулда-Спортконтрол"-2 зо по 143 лв. парчето.Съединителя комплект -600 лв.


exclusiveremix

Цитат на: Alexi в 16 Октомври 2018 17:47:22
не знам сега как са цените в Шумен ,но преди 3-4 години правих джанти при едни майсторчета на Топхането много внимателно и кадърно пипат ,180 лв за 4те ми взеха като бяха модела 18" дето са челно полирани ,което утежнява труда доста
Удари после на лично ако искаш,къде и кой да търся.Скоро спирам фокуса от движение и трябва да се боядисваме.
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White


B.Stoilov

Проверих в МП колко струва съединителя с маховик, клиентската цена без никакви отстъпки ееее......
3340 лв :) без труда!


varby

Най-вероятно е от чисто злато. (rofl)


Alexi

това за 2.0 тдци ли ,или говориш за РС-а


B.Stoilov



varby

Посъбрахме още малко коне и вече е около 170 к.с. Усещам лекота в ускорението и  движението  на автомобила.


Alexi

сега може да събираш за маховик :))


varby

Маховик ,съединител ,притискател и помпа са сменени както съм показал по-горе.


varby

Преди първия сняг с обновените джанти и едно допълнение към навигацията.


varby

Продавам джантите комплект с гумите ,както се вижда гумите са 2018 г.  Фулда  "Спортконтрол" ,на не по-вече от 500км.Джантите също са много добри.Цена за комплекта 1000 лв. За по-вече информация на л.с.


Mondeicho

Доволен ли си от тези летни гуми?
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.


Запрян Б.

Цитат на: Mondeicho в 04 Февруари 2019 17:20:23
Доволен ли си от тези летни гуми?

и аз ползвам Фулда и съм доволен


varby

Това е втори комплект "Фулда Спортконтрол" който купувам и мисля ,че най-доброто отношение цена /качество .А този комплект продавам защото искам да премина на 18"


varby

,, Няколко промени във външния вид.


Mondeicho

Различно е със спойлера ::)
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.


jo_jo

освен за визия, търсиш ли някакъв ефект. Тази чупка на хеч-а не е ли достатъчна?


varby

Разбира се ,че търся само визия ,този елемент променя облика на автомобила.Поне на мен ми харесва по-вече.


anikolov

Нали е Титаниум колата? Защо отзад е с неоригинален парктроник, монтиран горе на бронята? Иначе със спойлерчето е друго и аз му се радвам!


varby

Да си кажа честно така купих колата и не съм се замислял за мястото на парктроника.


anikolov

Много разбични екстри съм виждал ве едни и същи нива на оборудване, за различните страни. Мойта е от БГ. Титаниум. С преден и заден парктроник, ксенонови фарове и спойлера,  а твоята няма тези неща пък има алкантара салон и подгрев на седалките.


varby

Моята е от Италия,ако това и ма значение.До сега съм  поръчал три нови  коли и при покупката имаш определено ниво на оборудване,като всяка допълнителна екстра се доплаща.Затова всичко зависи от първия собственик какво си е поръчал.


anikolov

Мойта беше налична и казаха, че била със стандартни екстри за Титаниум.  Важното е да сме доволни и да имаме възможност да ги сменяме! 8)


varby

Вече съхнат и вехнат за новите гуми.


varby

Продължението на 18"   


exclusiveremix

Поздравления,застанали са страхотно.По принцип точно тоя модел джанта ми е отвратителна,но незнайно как за мен,си ходи на мондео 4...Да се учуди човек един спойлер и едни джанти с нископрофилни гуми колко променят визията на една кола.
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White


Pyrhel

Това е джантата за мк4, стоят ѝ фабрично :D
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


varby

Трябваше ми време за да  се реша ,но сега не съжалявам . Изглеждат и се усещат много-добре.


ivchotr



anikolov

Моето лично мнение е, че това са най-хубавите джанти за МК4!  Дали 17,18 или 19 инча! супер изглежда колата!


varby

Малка промяна в предната част.


jo_jo



varby

В смисъл как оригинални?Монтират се при ниво "Титаниум" Х. Иначе са нови.


jo_jo

от кого са произведени, дали са оригинилни форд части или tyc, hella и тн


varby


TYC 19-0683-01-2
Фар за мъгла


jo_jo



varby

От днес колата вече е с нов собственик.Младо момче, дано да се грижи добре за нея.Започва търсенето на Форд №5.


varby

Форд №5 вече е намерен. И това и Форд "Фокус" 1.6 EcoBoost 150 к.с.2011 г.


varby

Снимки при покупката.Вече има малки промени който ще кача по-късно.


varby

20220815_171610.jpg


varby

Да раздвижим темата.