Съвет за продаване на цяло Mondeo mk3 за части

Започната от Mario Ivanov, 28 Януари 2023 09:17:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Mario Ivanov

Здравейте, искам да продам колата си за части(Ford Mondeo MK3 2.5 v6 2004). Колата е в движение и двигателя работи  добре, но просто има някои неща за оправяне по нея и не ми се инвестира повече тъй като ще взимам нова. Може ли ако някой има опит да ме насочи каква сума горе долу мога да очаквам предвид нормални забележки за годините, защото до сега не ми се е случвало да продавам кола така? Благодаря предварително!


gras

Здравей колега , дай малко повече подробности какво имаш предивид с
Цитат на: Mario Ivanov в 28 Януари 2023 09:17:20просто има някои неща за оправяне по нея

Ако освен двигателя всичко останало е пълен дроб ,звъниш на няколко морги и питаш колко ще ти дадат ако я закараш на ход.

F Focus

#2
Ако нямаш защитено място, където да паркираш колата (още по-добре с навес), докато се разкоства едно по едно упражнението става трудно, да не кажа неизпълнимо, така че помисли дали не можеш да намериш такова, макар и по-далече. За цена никой не би могъл да ти каже без да знае състоянието на колата. Със сигурност при продажба на части ще вземеш повече пари, отколкото, ако я дадеш за скрап, но ще отнеме време.
В София в кв. "Сухата река" има авто-морга специализирана за "Форд"-след силен удар отзад, който понесох от един от многото идиоти по пътищата и от там  купих перфектна задна врата за Фокус-2 комби с механизма за чистачката, джама, вътр. кори и третия стоп за 100лв.-цена преди войната и последвалата криза. Мисля, че ще ти дадат повече от  два пъти от "Надин". За съжаление сега не мога да ти дам адрес, или координати.

Mario Ivanov

#3
Цитат на: gras в 28 Януари 2023 10:50:35Здравей колега , дай малко повече подробности какво имаш предивид с
Ако освен двигателя всичко останало е пълен дроб ,звъниш на няколко морги и питаш колко ще ти дадат ако я закараш на ход.


ами радиото не работи, има проблем с разхода който се вдигна много изведнъж(почти двойно) и на две места не можаха да ми кажат от какво е, най вероятно има биалетка за смяна отпред вляво и единия фар има проблем и не светят късите. Като цяло това е другото са си външни забележки по боята. Идеята ми е да я дам за части защото не ми мисля че си заслужава някой тепърва да се занимава да търси какво и е. Иначе за последно беше изцяло преглеждана май месец и всичко беше ок като изключим нещата които изброих . Иначе се кара всеки ден.

Mario Ivanov

Цитат на: F Focus в 28 Януари 2023 12:10:30Ако нямаш защитено място, където да паркираш колата (още по-добре с навес), докато се разкоства едно по едно упражнението става трудно, да не кажа неизпълнимо, така че помисли дали не можеш да намериш такова, макар и по-далече. За цена никой не би могъл да ти каже без да знае състоянието на колата. Със сигурност при продажба на части ще вземеш повече пари, отколкото, ако я дадеш за скрап, но ще отнеме време.
В София в кв. "Сухата река" има авто-морга специализирана за "Форд"-след силен удар отзад, който понесох от един от многото идиоти по пътищата и от там  купих перфектна задна врата за Фокус-2 комби с механизма за чистачката, джама, вътр. кори и третия стоп за 100лв.-цена преди войната и последвалата криза. Мисля, че ще ти дадат повече от  два пъти от "Надин". За съжаление сега не мога да ти дам адрес, или координати.

Мисля че се сещам за кое място става въпрос

Mario Ivanov

Иначе от това което разгледах си мислех за места които изкупуват коли като Megaparts или Carco, но ми беше интересно ако мога да очаквам каква цена максимално мога да извлека. Нямам къде да я държа за да я разпарчетосам както предложи колегата по горе

Pyrhel

Не виждам особени проблеми с колата, така че бих я пуснал на обява на по-ниска цена с описаните проблеми.
И ако например 1 месец няма интерес - тогава към Мегапартса.
Ако нямаш двор - не бих се замислял аз да я разпарчосвам, невъзможно е вече пред блоковете в Сф да се правят такива изпълнения - няма място и е доста дразнещо за съседите.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.