Нов собственик на Форд

Започната от galiosh, 08 Февруари 2020 02:12:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

galiosh

Здравейте колеги, аз малко смених марката автомобил, 12-13 години карам рендета, дойде момента за нова кола и без дори да съм разглеждал форд като опция за покупка тоя Focus ми хареса много и си викам какво пък.
Та колата е 1.6 TDCI 90к 2006, ква версия е нз, още съм доста назад с материала и чета форума всеки ден да се пообразовам.
Колата я взех на 150к на километраж, ама колко са само тя си знае, внос от Италия, по външен вид единствената забележка лака на предната броня е тръгнал. Минах основното обслужване от до. Малко премеждия с майстора, не ми затегна шайбата на разпределителните валове, когато му я карах да смени дихтунките на дюзите, едната сълзеше, и да намаже капака на разпределителните валове, че леко сълзеше масло, мотора умре за малко :( айде на пътната помощ и да си оправя майсторлъка.
За сега съм с доста добри впечетления за колата като цяло, скоро ще трябва да сменям съединител че доста горе отделя.
Ford Focus 1.6 TDCI 90к.с 2006г


Mondeicho

Добре дошъл и много безаварийно шофиране. Дано те слуша колата и да останеш доволен ;D
Изглежда добре на външен вид.
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Ozzie

Добре дошъл! По снимки трудно мога да преценя в какво състояние е дадена кола, освен ако не е тотал ръжда.
Мога да ти дам полезен сайт, в който да си търсиш номера на резервни части и пр. - https://ford.7zap.com/en/car/
Въвеждаш VIN номера и ти зарежда доста неща за колата, включително какво оборудване има или няма.

P.S. Сигурен ли си, че е 90 к.с.?
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

galiosh

Влизах в този  сайт поражглеждах, за части нямам дерт имам човек в магазин за части и си пазаря всичко  с прилична отстъпка, на всякъде където я гледам по VIN  66kw.
Ford Focus 1.6 TDCI 90к.с 2006г

Ozzie

Радвай се, в ниския данък си. :)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Alexi

вече няма нисък и висок данък ,има евро сертификати :)

Ozzie

така е, ама пак си важат киловатите, малко или много
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

galiosh

Чакам още писмото от общината, колко ще е данъка, колкотото толкова ще се плаща, само колата  да върви вече, че за два месеца от  както  съм  я купил повече стоя  в сервиза от колкото я карах дет са вика, докато и оправя болежките.
Ford Focus 1.6 TDCI 90к.с 2006г

Ozzie

Ако са вписали в талона EURO IV (каквато трябва да е), би трябвало да е 48,05 лв.
Ако не са вписали евро категорията- 66, 07 лв.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

galiosh

Ford Focus 1.6 TDCI 90к.с 2006г


galiosh

#10
1-2 месеца по-късно, сменем съединител, нови амортисьори предни пълен комплект, без пружините, хлопаше от дясно, като ги свалихме направо с поглед ходеха нагоре надолу, големи приключения с тази кола и доста скрити проблеми излезнаха, но ми легна на сърце и лека полека ще стане кукличка.

Съединител и помпа закс 420лв.
Амортисьори закс, тампон и лагер Монро 290лв.
Цените са със солидна отстъпка, затова са такива.

Съединител и помпа нормална цена 600лв
Амортисьорите бройка 180лв.
Лагера и тампона не питах
Ford Focus 1.6 TDCI 90к.с 2006г

galiosh

Следваща стъпка подхранване на боята и пастиране.
Ford Focus 1.6 TDCI 90к.с 2006г

Ozzie

Цитат на: galiosh в 10 Май 2020 17:21:40...големи приключения с тази кола...
Така е със старите талиги. И моята през първите две години мине не мине време, все нещо се обаждаше.
Купих я април 2016 г.
2016 г.
месец май: дебитомер (употребяван) и предни дискове и накладки. Дисковете и накладкитв ми бяха ясни още като я купувах.
месец юни: предни амортисьори KYB
август: демпферна шайба
септември: задни биалетки. Едната хлопаше още като я купувах
ноември: изправителен блок на алтернатора и четките към него

2017 г.
март - смяна маншони на външните карета
август - съединител (притискателен + феродов)
ноември - ключалка на предния капак. Миналата година се повреди отново и я разкарах окончателно.
декември - термостат

2018 г.
януари - ЕГР клапана си взе сбогом. За 120 лв. майстора ми я подкара, но това пък доведе до друг кахър, който в последствие отстраних сам.
май - задни дискове и накладки + задни лагер- главини
октомври - предни лагер- главини

2019 г.
тампони на двигател и ск. кутия

2020 г.
меката връзка на ауспуха + още някоя друга дреболия

Така че филма не е свършил. :)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

galiosh

А със сигурност не е, наясно съм с разходите които ме очакват, не си правя илюзии, че сега само ще карам, желание да има пари се изкарват.
Ford Focus 1.6 TDCI 90к.с 2006г

galiosh

Малко в болнични из нас ме хванаха братята, неска викам огледам хубаво предницата, че преди да сменя амовете ходих да гледат предница че хлопа на умрело по отчетливо в дясно, казаха няма проблеми, ама реших да ги сменя и старите с поглед нагоре надолу, като ги сменяхме не я огледахме за друго, возията се стегна без спор, но днес гледам едната биалетка от към щангата гумата сцепена, огледах щангата и тампоните и те нацъфкани, утре пак в бокса 2 биалетки и 2 тампона.
Ford Focus 1.6 TDCI 90к.с 2006г

Alexi

чукай на дърво рейката да е здрава че е слабо място и е едни парици и тя ( с ел мотор е )

galiosh

За сега няма признаци по нея.
Ford Focus 1.6 TDCI 90к.с 2006г

Mondeicho

Всичко се прави, важното е желание да има  ;D
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

galiosh

"новите" джанти за зимата
Ford Focus 1.6 TDCI 90к.с 2006г

Mondeicho

Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.


galiosh

Мислех да търся тенекета, ама  тия ми паднаха на много добра цена и не се и замислих по едната имаше малко работа ама нищо сериозно.
Ford Focus 1.6 TDCI 90к.с 2006г

locke

Цитат на: galiosh в 10 Май 2020 17:27:06
Следваща стъпка подхранване на боята и пастиране.

Какво използва? Аз мислех това да пробвам
[attach=1]

galiosh

T-Cut Color Fast, имам един колега който през свободното си време се занимава с авто-тенекеджииство, и още като я взех правихме единият праг, хвана се да я полира и ми каза 2-3 пъти да я мина с това и ще я пастираме с полир паста 3М.
Ford Focus 1.6 TDCI 90к.с 2006г

locke

#23
По чудо още я има налична тази T-Cut Color Fast - (link)
изкарват я направо вълшебна паста  ;D

Пс - качи снимка да видим колко е лъскава

galiosh

Не гледай клипчетата  :D има ефект, задоволителен, в практикер е около 15 лв, но се търка на ръка и си е хамалогия. Сега е много мръсна скоро като я измия ще направя някоя снимка
Ford Focus 1.6 TDCI 90к.с 2006г

locke

Поръчах си синя и чакам да дойде :D Предпочитам на ръка да търкам, отколкото с машина със абразивна паста. Идеята ми е да защитя боята за зимата. Дали ще ми стигне тубата за 3 врат хеч  ::)

galiosh

Даже трябва да ти остане, по много малко се слага на микро-фибърна кърпа, недей да чакаш много време преди да полираш, че голямо търкане пада, и преди да започнеш измивай детайла на който ще нанасяш.
Ford Focus 1.6 TDCI 90к.с 2006г

locke

Добре, знам че трябва да е идеално измито. Даже ще пробвам на огледалата и предния капак първо

locke

#28
В крайна сметка взех това и минах цялата кола. Честно казано, не виждам разлика - драскотините, които не са до метал си се виждат. Боята не стана по ярка от преди. Гледах да не чакам много защото става едно мазно и се маха трудно, може и да съм прибързал

galiosh

Новата дълго търсена придобивка
IMG_20220401_140322.jpg
IMG_20220401_140313.jpg
Ford Focus 1.6 TDCI 90к.с 2006г