Газ.инжекцион Ланди Ренцо изключва сам

Започната от Marto1912, 17 Април 2018 23:30:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Marto1912

Здравейте, колата е Фокус МК2 и днес газ. инжекцион ме изненада неприятно. Ще я карам на сервиз, но ако някой му се е случвало, ако може да даде някакви насоки. Та колата е заредена с достатъчно газ, но днес, както си вървеше нормално изведнъж инжекционна се изключи, при опит да мина отново на газ, пак започна да пищи, като на свършваща газ. След като изгасих колата и отново е запалих, карах известно време и пак изключи газовият.


ekstremniat

Моето ловато когато му дойде времето за смяна на филтрите пищеше но си работеше.Данеби твоята да е насъроена така когато трябва да се сменят филтрите?

Marto1912

Нямам идея,преди около 5000 км съм сменял само големия цилиндричен филтър.

Bizu

Да не би нивомера в бутилката да се е прецакал нещо и да е запекъл в положение минимум и така да лъже че няма газ, та газовата постоянно да минава на бензин?

Marto1912

После ще погледна и на бутилката, кво се вижда.

topgancho

Аз имах този проблем и се оказа един кабел, който окъсява.
В. Георгиев

Marto1912


Lokoto

И при мен също се оказа кабел окъсен... Напукал се и дава утечка. Трябва майстор, но добър!!! Иначе почват да сменят нещата по ценоразпис. :'(

Marto1912

#8
 Мерси за отговорите, ще спомена за окъсен кабел

Marto1912

Ще може ли да дадете малко инфо за какви кабели е ставало въпрос при вас?


varby


Marto1912

Цитат на: varby в 20 Април 2018 22:26:07
Провери + на газовия инжекцион .
Не съм много в час с колите като цяло. Та как (къде) да го видя тоя +

Marlboro

Обмислял ли си варианта, да отидеш на Газаджия, щом не си много в час? Все пак е газова уредба, не е туба с вода.
Момичета, при тези цени на бензина, не идваме само за се видим!

Marto1912

#13
Тва ще и направя, само че от миналата седмица, часът ми е за утре и  питах за някви насоки, ако се е случвало при някой друг, що то вече "читави майстори" са искали да подменят здрави части. Удовлетворява ли те отговорът

ivchotr

Ми питай за читави майстори, а не за плюса на ижекциона. Че като почнеш да ръчкаш сам без да разбираш, да не стане БУМ. Няма нужда да се сърдиш като малко дете, хората се опитват да ти помогнат все пак.

П.П. В бутилката може да е запецнал и клапанът, не само лостът на сондата.