"Аритмия" при запалване, Фокус mk1, 1.6i

Започната от Ивайло Николов, 19 Септември 2017 15:20:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Ивайло Николов

Здравейте,
Имам отскоро един проблем - при запалване на колата (студен двигател) оборотомера (и двигателя) започва да играе с по 1000 оборота нагоре-надолу. Ако не тръгна веднага (с форсиране) колата може и да изтресе и загасне. Ако тръгна веднага (винаги с форсиране, защото иначе няма мощност) точно след една минута всичко е наред и си върви без проблем. Като е загрял двигателя ако запаля пак колата няма такива проблеми. Кабели, свещи и бобина са сменяни преди 10,000км (бобината даже преди по-малко). Колата има газова уредба, но този проблем едва ли е от нея, защото дори като е превключена само на бензин пак се получава това нещо. Моля за съвет.


V.Buzev

Покарай само на бензин 30-40 км. най-вече градско и виж дали пак ще прави така. Обикновено от газовата се прецакват тримовете на бензиновите инжектори и почват тези ебавки, особено в променливо време каквото е сега. Другият вариант ти е регулатора на оборотите да се прецаква на студено!

Alexi

проблема е точно от газовата уредба - я изгорял клапан ,"ошашкан" ЕКУ поради "чудесна" газ ,или затлачени дюзи .. като почнете така колата има газ ама то не е от нея ..

Ивайло Николов

Благодаря за съвета колеги. Ще покарам само на бензин да видим дали ще има ефект. Иначе газовата си мина техничски преглед съвсем наскоро и не е имало проблеми (уж). Газ зареждам единствено и само на ОМВ и ЕКО.

Pyrhel

Тримовете ако са осрани от газовата няма да работи добре на бензин, ама чак по +/- 1000 оборота да мърда не вярвам.
Ако ще чистиш адаптациите от газта, откачи акумулатора и тогава карай на бензин, иначе ще са нужни мнооооого повече км.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

solo5

Цитат на: Alexi в 20 Септември 2017 12:14:14
проблема е точно от газовата уредба - я изгорял клапан ,"ошашкан" ЕКУ поради "чудесна" газ ,или затлачени дюзи .. като почнете така колата има газ ама то не е от нея ..

В този ред на мисли искам да ползвам темата за един въпрос:
- Може ли да се разбере дали една кола е била с газово някога
Предният собственик на моят Фокус каза, че никога е нямала газово, но аз имам едни леки съмнения  (rofl)

Pyrhel

Виж дали е дупчен багажника, всмук. колектор или са рязани кабелите на инжекторите.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

ivchotr

Цитат на: Ивайло Николов в 20 Септември 2017 14:44:23
Благодаря за съвета колеги. Ще покарам само на бензин да видим дали ще има ефект. Иначе газовата си мина техничски преглед съвсем наскоро и не е имало проблеми (уж). Газ зареждам единствено и само на ОМВ и ЕКО.

Вземи да почистиш добре стъпковия мотор.

krishere

Аз имам подобен проблем със същия двигател плюс ЛПГ. Не откриха проблем в работата на стъпковото моторче. След диагностики се откри началото на края за дросела. За щастие се рециклира срещу скромната сума от 120 лв.

Pyrhel

Смяна на TPS ли е рециклирането за 120лв? :o
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.