Чистачки и мигач се пускат щом загася мотора и извадя ключа

Започната от addk2, 18 Май 2017 22:29:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

addk2

Здравейте,

бих искал да се консултирам относно текущ проблем. Имам форд фокус мк2 комби 2006 - 180 000 реални километри бензинов.
Наскоро антифризът изтече в купето и заля кутията с предпазителите.. Оправиха връзките между маркучите и всичко беше ок (не беше радиаторче), но от време на време щом извадя ключа след като съм загасил колата се пускат чистачките и единия мигач и цъкат поне 5 мин при изгасен/заключен автомобил.

Днес разглобих кутията с предпазителите и измих добре платката, релетата.. Сглобих всичко обратно, но проблема остава.
Можете ли да препоръчате на какъв майстор да отида? Някой разбиращ от аларми или компютър? Какво друго бих могъл да проверя??

Благодаря предварително за всеки съвет!!
Поздрави


К.Методиев

Гем модула ти има лоша връзка някъде по буксите е зелено от антифриза дето е изтекъл, правил съм няколко  такива фокуса с този проблем и с добре почистени връзки и гем модул нещата стават, в противен случай ще ти трябва друг гем.

- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.

addk2

Благодаря за отговора..
вчера всичко излъсках. В английски форум прочетох, че акумулатора като е пред заминаване се случват подобни неща с чистачките. Сутринта го измерих, беше доста паднал, заредих го и всичко изчезна.   ???